Jaki zegarek warto kupić?

Z tego artykułu dowiesz się:jakie modele zegarków są najlepsze na co zwracać uwagę kupując smartwatch
Autor: Sara

Jaki zegarek do garnituru? Jaki zegarek w góry? Tego typu pytania, w wielu różnych odmianach, dość często pojawiają się w chwili, gdy chcemy kupić wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby. Niezależnie od tego, czy zastanawiamy się jaki zegarek wybrać dla mężczyzny, czy też jaki zegarek dla kobiety będzie najlepszy. Współcześnie może się okazać, że tak naprawdę po głowie chodzi nam pomysł związany ze smartwatchem. Przyjęło się powszechnie, że te dwie nazwy funkcjonują zamiennie, ale warto zwrócić uwagę na fakt, iż smartwatche stają się bardzo popularne i sporo ludzi nosi je na swoich nadgarstkach. Równie często dochodzi do sytuacji, w których mówimy o zegarku i tak naprawdę mamy na myśli właśnie nowoczesne urządzenie typu wearables, czyli smartwatch. W tym artykule pomożemy wybrać najlepszy model takiego urządzenia.

Zobacz także: Elegancki zegarek męski – jaki wybrać na prezent?

Jakie modele zegarków są najlepsze?

Jaki zegarek kupić? Temat jest głębszy, niż może się wydawać. Aktualnie urządzenia służące do wskazywania czasu stały się czymś znacznie więcej, ponieważ zyskały sporo nowych funkcji. Wielu ludzi korzysta ze smartwatchy, sprzętów mogących mierzyć puls, pomagać w prowadzeniu zdrowego stylu życia, łączyć się ze smartfonem i wyświetlać komunikaty na temat wiadomości tekstowych, połączeń telefonicznych, a także wielu innych wydarzeń. Jaki zegarek do 2000 zł będzie dobry? To przykładowe pytanie współcześnie okazuje się czymś zupełnie innym niż chociażby kilkanaście lat temu. Dzisiaj spora grupa osób myśli właśnie o inteligentnych zegarkach, czyli o smartwatchach. Przejdźmy zatem do wybranych modeli tego typu sprzętu i omówmy ich zalety.

Dobry zegarek męski do 500 zł to niezawodne urządzenie w ekonomicznej cenie. Doskonałym przykładem może być Huawei WATCH GT Sport. Taki sprzęt ma wyświetlacz 1,39", komunikację Bluetooth 4.1, a także możliwość współpracy z systemami Google Android oraz Apple iOS. Oczywiście Huawei WATCH GT Sport skutecznie wskaże aktualną godzinę, jednak takie urządzenie może być czymś znacznie więcej, na przykład trenerem personalnym. Wystarczy skorzystać z szeregu dostępnych czujników w postaci krokomierza, akcelerometru lub czujnika tętna. Wszystko to pozwala na ocenę intensywności treningu, pokazanie spalonych kalorii albo sugerowanie sposobów na udoskonalenie swoich ćwiczeń. Kolejną ciekawą funkcją jest asystent powiadomień. Wystarczy połączyć smartwatch ze smartfonem i można cieszyć się przystępnym sposobem na wyświetlanie wiadomości e-mail, komunikatów z platform społecznościowych (np. Facebooka) albo po prostu wiadomości SMS. Nie wolno zapominać też o tym, że obudowa jest wodoodporna. Zatem na pytanie, jaki kupić zegarek, odpowiedzią może być Smartwatch Huawei WATCH GT Sport. To doskonały kandydat w cenie do 500 zł.

Osoby szukające czegoś z nieco wyższego przedziału cenowego mogą skierować swój wzrok chociażby na model o nazwie Samsung Galaxy Watch, wersja 46 mm. Dostępna tu komunikacja to: NFC, Bluetooth 4.2, Wi-Fi. Urządzenie współpracuje z systemami Google Android oraz Apple iOS. Wielkość wyświetlacza wynosi 1,3". Wiele osób docenia wydłużony czas pracy baterii, ponieważ nikt nie lubi częstego ładowania elektroniki. Kolejną zaletą jest tryb o nazwie Always On Watch, dzięki któremu użytkownik nie musi obracać nadgarstka ani wciskać żadnych przycisków. Smartwatch stale pokazuje aktualny czas, bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności ze strony właściciela. Oczywiście w tradycyjnych zegarkach nie jest to niczym nadzwyczajnym, lecz w smartwatchach z reguły trzeba w jakiś sposób wybudzić sprzęt, żeby móc zobaczyć godzinę. Jeżeli więc pytamy jaki zegarek do 1000 zł będzie odpowiedni, to Samsung Galaxy Watch jest bardzo dobrym kandydatem w tym przedziale cenowym.

  • 229 zł
  • 249 zł
  • 259 zł
  • 469 zł
  • 1 679 zł

Na koniec coś ze znacznie wyższej półki cenowej. Garmin Fenix 6X PRO jest świetnym przykładem sprzętu dla aktywnych ludzi. Jaki zegarek kupić? Jeżeli pytanie to zadaje osoba kochająca aktywny styl życia, wtedy można zainteresować się właśnie tym modelem. Przede wszystkim jest to urządzenie z zainstalowanymi mapami stoków oraz mapami topograficznymi. Nie brakuje tu również aplikacji treningowych z zaawansowanymi funkcjami, a także pulsometru aklimatyzacyjnego i statystyk efektywności. Jeżeli więc zastanawiamy się jaki zegarek do 3000 zł kupić, to Garmin Fenix 6X PRO jest idealną propozycją i zdecydowanie warto brać ten smartwatch pod uwagę.

Na co zwracać uwagę kupując smartwatch?

Osoby kupujące nowy zegarek w postaci smartwatcha powinny przygotować się w taki sposób, żeby wiedzieć, jakie funkcje są dla nich najważniejsze. Czy priorytetem są dodatki pomagające w prowadzeniu zdrowego trybu życia? A może najważniejszy jest długi czas pracy na baterii i nic innego nie będzie miało aż tak dużego znaczenia, jak ta jedna cecha nowego urządzenia? Mając takie rozeznanie, możemy bez problemu przefiltrować ogromną liczbę dostępnych modeli. Bez tego łatwo się pogubić w możliwościach, przedziałach cenowych oraz zaimplementowanych technologiach. Taka zasada często się sprawdza, niezależnie od tego, czy ma to być dobry zegarek damski do 500 zł, czy na przykład dobry zegarek męski do 300 zł.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link