Klasyczne zegarki dla mężczyzn i kobiet – czy nadal warto je kupować?

Autor: Sara

Rozważasz zakup tradycyjnego, eleganckiego zegarka? Choć w dzisiejszych czasach królują nowoczesne technologie, analogowe rozwiązania wciąż są w cenie. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na zakup takiego akcesorium i poznaj kilka ciekawych modeli z naszej oferty!

zegarek damski

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego tradycyjne zegarki męskie i damskie straciły na popularności
  2. czy wciąż warto mieć tradycyjny, analogowy zegarek
  3. jakie modele eleganckich zegarków są godne Twojej uwagi

Co spowodowało spadek popularności klasycznych zegarków męskich i damskich?

zegarek męskiJeszcze kilkanaście lat temu tradycyjny, elegancki zegarek był jednym z najlepszych pomysłów na prezent komunijny i nie tylko – w końcu nosili je wszyscy. Jak to się stało, że dziś niemalże o nich zapomniano? Przyczyny należy upatrywać w rozwoju nowoczesnych technologii i powstaniu innowacyjnych rozwiązań takich jak smartwatche, które stanowią połączenie tradycyjnego czasomierza z osobistym telefonem i dostępem do internetu. Nic dziwnego, że tak wielofunkcyjne urządzenia od razu zyskały ogromną popularność i powoli zastąpiły tradycyjne zegarki, które najczęściej spełniały tylko jedną funkcję – podawały godzinę.

Klasyczne zegarki damskie i męskie – dlaczego wciąż warto je kupować?

Choć nowoczesne smartwatche bez wątpienia są pełne zalet i idealnie pasują do dzisiejszych, cyfrowych czasów, nie są w stanie całkowicie wyprzeć z rynku tradycyjnych czasomierzy. Dlaczego? W naszej kulturze zegarki służą nie tylko do odmierzania czasu, lecz pełnią też funkcję biżuterii, która dopełnia ubiór. Smartwatche są modelami utrzymanymi raczej w ultranowoczesnej, sportowej stylistyce, nie sprawdzą się zatem w roli uzupełnienia bardziej formalnego, eleganckiego stroju – np. garnituru. W takiej sytuacji obecność zegarka męskiego klasycznego wydaje się więc niemożliwa do zastąpienia nowoczesnym, cyfrowym modelem.

WARTO WIEDZIEĆ

Nie sposób też nie zwrócić uwagi na to, w jaki sposób tradycyjne, eleganckie zegarki znanych marek świadczą o statusie osoby, która je nosi. Klasyczny zegarek Casio czy innej znanej marki to synonim luksusu, który nosi stosunkowo niewielkie grono osób – w przeciwieństwie do smartwatchy, które są dziś w modzie i przez to spotyka się je na każdym kroku.

Warto również pamiętać o wygodzie, jaką niesie za sobą korzystanie z tradycyjnego czasomierza. Przede wszystkim nie musisz pamiętać o jego codziennym ładowaniu, jak w przypadku smartwatcha – wystarczy tylko włożyć baterię i ustawić właściwą godzinę, a trybiki mechanizmu będą precyzyjnie działać aż do jej wyczerpania, czyli naprawdę długo. Jak widać, analogowe rozwiązania mają pod tym względem przewagę nad nowoczesnymi, cyfrowymi modelami, które nie są w stanie działać bez dostępu do prądu.

Tradycyjne, eleganckie zegarki – polecane modele

elegancki zegarek Garmin VivomoveW asortymencie RTV EURO AGD znajdziesz bogaty wybór tradycyjnych zegarków damskich i męskich. Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd modeli, które cieszą się największym uznaniem naszych klientów. Sprawdź, czy znajdziesz wśród nich taki, który przypadnie Ci do gustu:
  • Metabo 657016000 – budżetowa propozycja o klasycznej prezencji. Na uwagę zasługuje tu ultraprecyzyjny mechanizm kwarcowy oraz czarny, plastikowy pasek, który zapewnia zegarkowi elegancki wygląd.
  • Garmin Vivomove – choć marka Garmin kojarzy się raczej z monitorami aktywności, w jej ofercie znajdziesz też tradycyjne zegarki, takie jak ten model. Akcesorium stanowi połączenie tradycyjnej estetyki i nowoczesnej techniki – posiada bowiem szereg innowacyjnych funkcji takich jak liczenie kroków.
  • CAT Level 3HD IN.191.11.129 – jak wszystkie artykuły CAT cechuje go niezwykle wytrzymała konstrukcja – posiada utwardzane szkiełko mineralne i może być stosowany pod wodą do głębokości 100 metrów.
  • Reebok Icon Vibrant Foliage RC-IVF-L2-PWIW-XX – sportowy model z ciekawą, barwną tarczą. Warto docenić w nim przede wszystkim to, że jest wodoodporny, dzięki czemu nie ulegnie uszkodzeniu w przypadku zachlapania podczas mycia rąk.
Więcej ciekawych modeli klasycznych, eleganckich zegarków znajdziesz w naszym artykule: Najlepsze zegarki klasyczne – damskie i męskie modele polecane przez naszych klientów.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów