Jaki powerbank wybrać do laptopa?

Autor: Klaudia

Urządzenia mobilne, jakim są laptopy, użytkowane są obecnie intensywnie. Używane są nie tylko w pracy czy biurze, ale także w kawiarni czy podczas jazdy pociągiem. Niektóre laptopy mają bardzo długi czas pracy na standardowej baterii, inne rozładowują się szybko, dlatego warto, abyś miał powerbank. Jeśli chcesz wybrać odpowiednie urządzenie z przeznaczeniem do laptopa, przeczytaj nasz artykuł.

Powerbank do laptopaPowerbank do laptopa

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa powerbank,

- jaka powinna być pojemność powerbanku do laptopa,

- jakie są godne polecenia dodatki do powerbanków.

Jaka jest zasada działania powerbanku?

Powerbank do laptopa PQI Ultrabook Power 12000NBPowerbank to podręczne źródło zasilania, dzięki któremu możesz ładować urządzenia bez konieczności podłączania ich do zasilania elektrycznego. Modele powerbanków różnią się przede wszystkim pojemnością i wyposażeniem takim jak np. liczba gniazd USB. Wewnątrz powerbanku znajduje się bateria. Ma ona określoną pojemność decydującą o tym, do jakich urządzeń możesz powerbank bez problemu zastosować. Oczywiście samo urządzenie trzeba również podłączać do prądu, a naładowane pełni funkcję przenośnego gniazdka elektrycznego. Ładowanie innych urządzeń odbywa się najczęściej przy pomocy przewodu i gniazda USB.

Aby za pomocą powerbanku można było ładować laptop, konieczne jest, aby powerbank do laptopa posiadał technologię USB-PD i odpowiednie końcówki do podłączenia do gniazda ładowania przenośnego komputera, jak np. powerbank PQI Ultrabook Power 12000NB.

Jaka powinna być pojemność powerbanku do laptopa?

Jak zapewne wiesz, powerbanki do laptopów muszą mieć odpowiednią pojemność, aby były w stanie naładować baterię komputera. Wiele zależy tu od samej baterii w laptopie, jej pojemności i wydajności. Powerbanki do laptopów muszą posiadać co najmniej pojemność 10 000 mAh, a najlepiej, aby to było nawet więcej niż 20 000 mAh, co oferuje np. Xtorm Infinity o pojemności aż 27 000 mAh.

Sprawdź natężenie prądu wychodzącego z powerbanku, który zamierzasz kupić. W najprostszych jest to prąd o natężeniu 1 A. To zdecydowanie za mało do naładowania laptopa – szukaj co najmniej 2 A, czego przykładem jest PowerNeed P16000K.

CZY WIESZ, ŻE...

Powerbank o dużej pojemności będzie się także dłużej ładował, zanim będzie go można wykorzystać do zasilania laptopa – może to trwać nawet kilkanaście godzin. Warto poszukać urządzenia, które ma wbudowany wskaźnik LED naładowania akumulatora.

Polecane powerbanki
  • 89,99 zł
  • 64,99 zł
  • 83,29 zł
  • 299 zł
  • 299 zł

Jakie są godne polecenia dodatki do powerbanków?

Powerbank o dużej pojemnościJeżeli decydujesz się na zakup powerbanku do laptopa, weź pod uwagę również dodatkowe wyposażenie, które ułatwi korzystanie z urządzenia. Producenci czasami wyposażają swoje produkty w bardzo przydatne elementy. Oprócz wspomnianego wyżej wskaźnika poziomu naładowania znajdziesz jeszcze:
  • wbudowany przewód, który zwiększa wygodę użytkowania urządzenia. Niektóre powerbanki do laptopów mają nawet dostępne różne końcówki do podłączenia do gniazda zasilającego laptopów, które jak wiadomo są różne w zależności od producenta, a nawet modelu,
  • uchwyt, który jest przydatny w przypadku powerbanków o mniejszych rozmiarach i umożliwia przyczepienie urządzenia np. do plecaka,
  • dwa gniazda ładowania, dzięki czemu można naładować dwa urządzenia jednocześnie. Tym sposobem będziesz mieć powerbank do telefonu, jak i laptopa,
  • ładowarka solarna, która pozwoli przynajmniej częściowo naładować powerbank bez podłączania do zasilania.

Obejrzyj w naszym sklepie modele powerbanków i wybierz model, który będzie najlepiej pasował do Twoich potrzeb w zakresie ładowania baterii Twojego laptopa. Dzięki jego wykorzystaniu będziesz jeszcze bardziej mobilny.

Przeczytaj nasz artykuł Wodoodporny powerbank – polecane modele, a także Jak ładować powerbank.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów