Jak wybrać lodówkę do zabudowy?

Autor: Klaudia

Wybór lodówki do zabudowy nie należy do najłatwiejszych. Pod uwagę musisz wziąć nie tylko parametry urządzenia czy jego cenę, ale także to, aby gabaryty sprzętu pasowały do wymiarów mebli. Przeczytaj nasz poradnik, by dowiedzieć się, jak wybrać odpowiednią lodówkę pod zabudowę!

Nowoczesna kuchnia z lodówką pod zabudowę

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym różni się lodówka do zabudowy od wolnostojącej,

- co wziąć pod uwagę przy zakupie lodówki do zabudowy,

- jaka lodówka do zabudowy podblatowej będzie najlepsza.

Lodówka do zabudowy a wolnostojąca – jaką wybrać?

Kuchnia w zabudowie z lodówką podblatowąLodówki do zabudowy mają najczęściej te same wymiary, co te wolnostojące. Pełnią też tę samą funkcję. Czym więc różnią się od siebie te dwa rodzaje urządzeń i dlaczego nie można zabudować zwykłej lodówki?

Najważniejszą różnicą między lodówką pod zabudowę a wolnostojącą jest konstrukcja umożliwiająca prawidłową wentylację. Urządzenie przeznaczone do zabudowania jest zaprojektowane w taki sposób, by możliwa była swobodna cyrkulacja powietrza. Sprzęt wolnostojący umieszczony w szafce mógłby się po prostu przegrzać. Oznacza to jednak, że lodówka do zabudowy o tych samych wymiarach co standardowa ma mniejszą pojemność użytkową. Ponadto lodówki do zabudowy są przystosowane do montażu frontu kuchennego, co pozwala na estetyczne ukrycie urządzenia pod dowolnie dobranymi drzwiczkami.

Jak wybrać lodówkę pod zabudowę?

Chociaż wybór lodówki do zabudowy różni się od zakupu sprzętu wolnostojącego, podstawowe parametry urządzenia, na które trzeba zwrócić uwagę, pozostają takie same. Przy wyborze zwróć więc uwagę na takie aspekty, jak klasa energetyczna, system No Frost czy poziom hałasu. Więcej o wyborze lodówki przeczytasz w naszym poradniku.

Oprócz tego, wybierając lodówkę pod zabudowę, zwróć uwagę na te parametry:
  • wymiary – upewnij się, że urządzenie będzie pasować do mebli. Jeśli kupujesz w sklepie meblowym gotową kuchnię, Twój wybór będzie ograniczony do modeli o odpowiednim rozmiarze. Zamawiając kuchnię na wymiar, możesz pozwolić sobie na większą swobodę,

WSKAZÓWKA

Pamiętaj, aby zostawić z tyłu lodówki co najmniej 4 centymetry odstępu od ściany, aby umożliwić cyrkulację powietrza.

  • pojemność – w przypadku lodówek do zabudowy jest mniejsza, dlatego upewnij się, że urządzenie spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli zależy Ci na większej pojemności, zastanów się, czy nie wybrać modelu wolnostojącego,
  • konfiguracja chłodziarki i zamrażarki – rozmiar i położenie zamrażalnika muszą być dostosowane do projektu kuchni,
  • możliwość zmiany kierunku drzwi – większość lodówek pod zabudowę ma możliwość przełożenia drzwi tak, aby otwierały się w drugą stronę, co zwiększa swobodę montażu.
  • 1 049 zł
  • 2 199 zł
  • 2 599 zł
  • 949 zł
  • 6 799 zł

Lodówka do zabudowy Whirlpool ARG 590/A+Lodówka do zabudowy podblatowej – jaką wybrać?

Jeśli wyposażasz aneks kuchenny lub małą, nieustawną kuchnię, dobrym wyborem może być mała lodówka, np. Whirlpool ARG 590/A+. Takie urządzenie mieści się pod blatem kuchennym, dzięki czemu chłodziarka nie zajmuje dodatkowego miejsca w pomieszczeniu. Dostępne na rynku modele mogą mieć wysokość od 81,5 do 87,5 cm. Ta lodówka do zabudowy podblatowej oferuje niewielką pojemność, dlatego nie jest to najlepsze rozwiązanie dla wieloosobowej rodziny.

Decydując, jaka lodówka do zabudowy podblatowej będzie najlepsza do Twojej kuchni, zwróć uwagę na jej wymiary. Jeżeli kupiłeś gotowy komplet mebli kuchennych, musisz upewnić się, że dany model będzie z nimi kompatybilny. Weź pod uwagę nie tylko wymiary samego urządzenia, ale także odstępy konieczne do zachowania właściwej wentylacji.

Nie wiesz, jaką lodówkę pod zabudowę wybrać? Sprawdź nasz ranking TOP 7 lodówek do zabudowy do 1500 zł!
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link