Jak podłączyć zestaw myszy i klawiatury do komputera?

Autor: Joanna

Zestaw myszy i klawiatury bezprzewodowej daje użytkownikowi dużą wygodę. Najpierw jednak trzeba podłączyć urządzenia do komputera – w zależności od modelu radiowo lub za pomocą technologii Bluetooth. Nie wiesz, od czego zacząć? Podpowiadamy, jak to zrobić w kilku krokach – przeczytaj nasze wskazówki!

Klawiatura bezprzewodowa z myszką do komputera

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak podłączyć klawiaturę bezprzewodową i mysz z odbiornikiem USB
 2. co zrobić, gdy komputer nie wykrywa myszy i klawiatury bezprzewodowej
 3. jak podłączyć zestaw myszki komputerowej i klawiatury za pomocą technologii Bluetooth

Jak podłączyć klawiaturę bezprzewodową i myszkę do komputera?

Zestaw klawiatura i myszka do komputeraChcesz zacząć używać nowego kompletu peryferiów komputerowych, ale nie wiesz, jak podłączyć go do komputera? Większość zestawów klawiatury bezprzewodowej z myszą to urządzenia typu plug and play, które do komunikacji wykorzystują fale radiowe o częstotliwości 2,4 GHz. Jest to możliwe dzięki dołączonemu nanoodbiornikowi, który należy umieścić w gnieździe USB w komputerze lub laptopie. Niezakłócona łączność z komputerem ma duże znaczenie przede wszystkim w przypadku myszek gamingowych – od ich płynnego działania zależą wyniki gracza.

 1. Wyjmij wszystkie elementy zestawu z opakowania: klawiaturę bezprzewodową, myszkę do komputera i odbiornik USB. Ten ostatni może znajdować się w specjalnym schowku wewnątrz myszy lub klawiatury.
 2. Umieść nanoodbiornik w gnieździe USB w komputerze lub laptopie.
 3. Odsuń spodnią pokrywę myszki i umieść wewnątrz baterie. Informacje o tym, jaki rodzaj baterii jest wymagany, znajdziesz w załączonej do zestawu instrukcji obsługi.
 4. Odsuń pokrywę w obudowie klawiatury bezprzewodowej i włóż baterie zgodne z informacjami w instrukcji lub na opakowaniu.
 5. Włącz oba urządzenia, przesuwając włączniki do pozycji „On”.
 6. Nie jest konieczna dodatkowa konfiguracja – komputer powinien automatycznie wykryć mysz i klawiaturę.

WARTO WIEDZIEĆ

Jedną z zalet zestawów klawiatury bezprzewodowej i myszki komputerowej jest oszczędność miejsca. Do podłączenia obu urządzeń wystarczy jeden nanoodbiornik, dzięki czemu peryferia nie zajmują dwóch gniazd USB w komputerze.

 • 979 zł
 • 299 zł
 • 89,99 zł
 • 259 zł
 • 49,99 zł

Problem z podłączeniem myszy i klawiatury bezprzewodowej – co zrobić?

Zestaw myszki komputerowej i klawiatury bezprzewodowej z nanoodbiornikiem radiowym nie wymaga konfiguracji – są to urządzenia plug and play, które wystarczy podłączyć do komputera. Może się jednak zdarzyć, że po wykonaniu powyższych kroków komplet akcesoriów nie będzie działać. Co możesz zrobić w takiej sytuacji?

Logitech MK235Po pierwsze upewnij się, że baterie w obu urządzeniach zostały prawidłowo umieszczone w wyznaczonym miejscu, skierowane we właściwym kierunku zgodnie z oznaczeniami „+” i „-”. Następnie sprawdź, czy nanoodbiornik USB jest prawidłowo podłączony, a jeśli pomimo tego system go nie wykrywa, spróbuj przełożyć go do innego gniazda. Dobrym pomysłem będzie też ponowne uruchomienie komputera. Możliwe też, że problemy wynikają ze zbyt dużej odległości urządzeń od odbiornika lub zakłóceń w komunikacji radiowej – usuń wszelkie metalowe urządzenia, które mogłyby osłabiać sygnał.

Mysz i klawiatura bezprzewodowa – jak podłączyć je przez Bluetooth?

Innym typem urządzeń peryferyjnych jest myszka komputerowa i klawiatura Bluetooth. Do ich działania nie jest potrzebny dodatkowy odbiornik – wymagane jest, by pecet czy laptop były wyposażone w interfejs Bluetooth. Jak podłączyć taki zestaw? Podpowiadamy na przykładzie modelu Logitech MK850 Performance Wireless Keyboard and Mouse Combo.

 1. Pobierz sterownik ze strony producenta – w tym przypadku oprogramowanie Logitech Options.
 2. Włącz klawiaturę bezprzewodową i myszkę.
 3. Naciśnij przycisk Easy-Switch™ i wybierz kanał na obu urządzeniach. Następnie ponownie przyciśnij ten przycisk przez 3 sekundy, aby uruchomić tryb parowania.
 4. W „Panelu sterowania” znajdź opcję „Dodaj urządzenie”. Na liście wśród urządzeń Bluetooth znajdź klawiaturę i mysz Logitech. Kliknij „Dalej” i podążaj za instrukcjami na ekranie.
 5. Gotowe!

O różnicach między różnymi typami łączności bezprzewodowej w klawiaturze i myszce przeczytasz w artykule: Zestaw mysz i klawiatura – jaki typ podłączenia wybrać.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link