Data publikacji: 6 grudnia 2018
Autor: Anna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Klawiatura do telewizora – jaką wybrać?

Poleć znajomemu Drukuj

Sterowanie telewizorem wyłącznie pilotem to już przeszłość. Dzisiaj nie trzeba nawet o niego walczyć, bo każdy lokator może sterować telewizorem poprzez aplikację na swoim smartfonie. Jednak to rozwiązanie ma swoje wady. Alternatywą, która daje większe możliwości oglądaczowi, jest klawiatura do Smart TV. Jakie funkcje powinna mieć klawiatura do telewizora i jaka klawiatura bezprzewodowa jest najlepsza?


Klawiatura bezprzewodowa do telewizora pomaga w korzystaniu z np. aplikacji Smart TV

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co to jest klawiatura do Smart TV,

- jakie funkcje mają klawiatury do telewizorów,

- jakie klawiatury do TV są najlepsze.

Czym jest klawiatura do Smart TV?

Klawiatura do Smart TV, jaką jest bestsellerowa Logitech Wireless Touch Keyboard K400 Plus, jest przeznaczona do obsługi multimediów na ekranie telewizora, np. aplikacji Smart TV. Wygląd klawiatury do telewizora odbiega od konstrukcji klasycznej klawiatury komputerowej.

Po pierwsze – układ klawiszy jest zmodyfikowany pod kątem relaksacyjnego korzystania z urządzenia. Po prawej stronie zamiast zestawu klawiszy numerycznych jest umieszczony panel dotykowy (touchpad) z przyciskami, dzięki czemu mysz bezprzewodowa nie jest konieczna. Wyjątkiem jest np. Roccat Sova dla graczy korzystających z TV jako monitora komputerowego. Ten model zamiast klawiatury numerycznej ma wbudowaną wymienną podkładkę pod mysz gamingową.

CZY WIESZ, ŻE...

Klawiatury gamingowe dla osób grających na kanapach mają miękki spód i ergonomiczne podpórki pod nadgarstki. Zadaniem takiej klawiatury do telewizora jest zapewnienie graczowi komfortu jak najbardziej zbliżonego do wygodnego grania przy biurku.

Nad wielodotykowym panelem, który obsługuje gesty, są przeważnie umieszczone klawisze multimedialne. Ułatwiają one dostęp do dowolnych plików, aplikacji czy strony internetowej, a ich funkcje można modyfikować. Dodatkowe klawisze odpowiadające za sterowanie głośnością mogą znajdować się po lewej stronie – jak w przypadku taniej Microsoft N9Z-00022 All-in-One Media.

Jeśli klawiatura do Smart TV ma gniazda USB, można do niej podłączyć zestaw słuchawkowy lub rozładowany smartfon.

Jakie funkcje powinna mieć dobra klawiatura do telewizora?

Gamingowa klawiatura do telewizora dla graczy korzystających z telewizora zamiast monitoraNajbardziej popularne są klawiatury bezprzewodowe do telewizorów. Ze względu na brak przewodu pozwalają użytkownikom korzystać z nich w dowolnym miejscu – oczywiście ograniczonym zasięgiem, który w klawiaturze Logitech Illuminated K830 wynosi 10 m. Wspomniany model ma ładowalny akumulator. Jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne od modeli zasilanych wymienialnymi bateriami. W przypadku Omega Wireless Smart TV Keyboard użytkownik potrzebuje baterii AAA. Ich stan jest sygnalizowany przez diodę. Dzięki temu rozwiązaniu gracz może w porę wymienić baterie.

Jeśli zdecydujesz się na zakup klawiatury z akumulatorem, sprawdź szacowany przez producenta czas jego żywotności. Niektórzy gwarantują nawet 18 miesięcy bez ładowania.

Klawiatura bezprzewodowa do telewizora powinna mieć funkcje takie jak:

  • sterowanie gestami na touchpadzie,
  • podłączenie typu plug and play,
  • personalizacja ustawień klawiszy,
  • podświetlenie klawiszy.

CZY WIESZ, ŻE…

Klawiatura do telewizora może być wodoodporna. Dzięki temu zalanie jej nawet kawą czy herbatą nie pozostawi śladu na jej kondycji.

Jaką klawiaturę bezprzewodową do telewizora warto kupić?

Klawiatura bezprzewodowa Microsoft do telewizora ma solidną konstrukcję i jest wodoodporna, czyli całkowicie bezpieczna na kanapieNajwięcej pozytywnych opinii od naszych klientów zebrała Logitech Wireless Touch Keyboard K400 Plus, która jest dostępna w dwóch kolorach. Według użytkownika Pietrek można jej używać jako klawiatury do telewizora Samsung. W recenzji klienta Miki możesz przeczytać pochwałę na temat funkcji touchpada – nazywa je nawet fenomenalnymi.

Równie popularna, aczkolwiek przewodowa, jest Microsoft N9Z-00022 All-in-One Media, która sprawdzi się lepiej w małym pokoju dziennym niż dużym salonie. Jej dużą zaletą są modyfikowalne klawisze i wodoodporne wykończenie.

Klawiaturę do Smart TV należy utrzymywać w czystości tak samo jak klawiaturę komputerową. Przeczytaj poradnik o czyszczeniu klawiatury, aby się dowiedzieć, jakie domowe sposoby są najlepsze i jakie środki czyszczące do elektroniki warto mieć pod ręką.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 

Lubisz mieć dobrze zorganizowaną kuchnię? Separatory do garnków i patelni ułatwią Ci przechowywanie różnych naczyń.


Zobacz więcej   
 

Maska treningowa staje się coraz popularniejszym gadżetem używanym w treningu siłowym i wytrzymałościowym.


Zobacz więcej   
 

Jakie lusterko kosmetyczne wybrać? Sprawdź, czym wyróżniają się poszczególne rodzaje lusterek i wybierz najlepszy model.

 


Zobacz więcej   

Znajdź nas