Jaki prezent dla gracza warto kupić?

Autor: Joanna

Świąteczne prezenty to często problematyczne zagadnienie, zwłaszcza kiedy mamy duży wybór propozycji. Dla gracza możemy kupić m.in. gamingowe urządzenia, takie jak myszy, klawiatury, podkładki lub słuchawki. Idealnie będą pasować również różne gadżety z ulubionych gier. Oczywiście każdy miłośnik z przyjemnością przyjmie także nowy tytuł.

Akcesoria gamingowe na prezent

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaki sprzęt gamingowy warto wybrać na prezent dla gracza
  2. jakie gadżety dla graczy będą świetnym upominkiem
  3. jaką grę na prezent warto kupić

Jaki sprzęt gamingowy warto wybrać na prezent dla gracza?

Figurki z gry Ubisoft Starlink: Battle for Atlas – Statek Nadir

Sprzęt gamingowy sprawdzi się na prezent, gdy dysponujesz większym budżetem, ponieważ niektóre akcesoria mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Możemy jednak zdecydować się na podkładki pod mysz czy mniejsze urządzenia, na które możemy sobie pozwolić za niższą cenę. Ciekawych wyborów na rynku znajdziemy naprawdę dużo. Dla przykładu gamingowa mysz, klawiatura lub słuchawki to standardowy prezent, przy czym każdy gracz będzie z niego zadowolony. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ofertę kontrolerów, kierownic czy nawet akcesoriów przeznaczonych do VR. Niektóre rozwiązania nie kosztują zbyt dużo, a oferują długie godziny rozrywki podczas gry.

Wiele zależy również od tego, na jakiej platformie gra osoba, której chcemy sprawić ciekawy prezent. Jeśli jest to konsola, sytuacja staje się stosunkowo prosta. Nowy pad albo headset do komunikowania się ze znajomymi będzie idealnym wyborem. Gracze komputerowi posiadają często znacznie więcej różnych urządzeń oraz akcesoriów, które możemy podarować jako upominek. Bardzo popularnym prezentem są tańsze rozwiązania, takie jak podkładka pod mysz lub chłodząca do laptopa, głośniki czy mikrofony. Wybór zależy w dużej mierze od budżetu, który zamierzamy przeznaczyć, oraz samego gracza i jego preferencji.

Polecane kontrolery do gier
  • 149 zł
  • 159 zł
  • 239 zł
  • 129 zł
  • 139 zł

Jakie gadżety dla graczy będą świetnym upominkiem?

Prezenty dla gracza komputerowego

Przy niewielkim budżecie znacznie lepszym prezentem na święta dla gracza może być gadżet z ulubionej gry. Na rynku znajdziemy wiele figurek, koszulek, przypinek i innych tego typu akcesoriów, które dla fana danego tytułu są czymś ciekawym, kolekcjonerskim. Warto wspomnieć, że taki wybór bardzo często nie wiąże się ze zbyt dużym wydatkiem – świetne rozwiązanie, gdy szukamy na przykład prezentu dla gracza do 50 lub 100 złotych. Oprócz takich gadżetów warto również zwrócić uwagę na sprzęty, które sprawiają, że granie w gry wideo stanie się po prostu wygodniejsze.

Na rynku znajdziemy między innymi specjalne podpórki pod nadgarstek do klawiatury lub myszy. W ten sposób mięśnie tak bardzo się nie męczą, co dodatkowo wpływa na zdrowie. Takie upominki są mile widziane i nie kosztują zbyt wiele. Ciekawym wyborem mogą być małe urządzenia, które służą jako stojaki lub HUB-y. Z pomocą takiego rozwiązania można w wygodny sposób podłączyć kilka sprzętów na przykład do komputera lub wygodnie ustawić słuchawki, by nie zajmowały zbyt dużo miejsca na biurku. Jest to praktyczne, proste, lecz mimo wszystko oryginalne rozwiązanie, gdy szukamy prezentu dla gracza na święta.

Producenci gier bardzo często udostępniają specjalne opakowania kolekcjonerskie na gry, czyli tak zwane steelbooki. Tutaj również koszt nie jest wygórowany, a każdy gracz ucieszy się z gadżetu z ulubionego tytułu. Na rynku bez problemu znajdziemy również plakaty czy obrazy związane z konkretnymi grami wideo.

Jaką grę na prezent warto wybrać?

Najbardziej oczywistym prezentem dla gracza na święta jest oczywiście gra wideo. Należy jednak wcześniej wiedzieć jakimi tytułami dana osoba jest zainteresowana, lub zakupić grę tego samego gatunku, na przykład RPG, sportową czy strzelankę. Na rynku mamy ogromny wybór, przy czym producenci ciągle udostępniają nowe produkcje.

Wśród obecnie dostępnych propozycji warto zwrócić uwagę między innymi na niesamowicie popularną grę akcji, która wystarczy na długie godziny, czyli Battlefield V. Cena nie jest w tym wypadku wygórowana, a sam tytuł znajdziemy na wszystkie dostępne platformy do grania. Jeśli tworzymy prezent dla dziewczyny, lepiej zdecydować się dla przykładu na The Sims 4, chyba że dana osoba interesuje się innymi gatunkami. Najważniejsze jest to, by wiedzieć, czym konkretnie zainteresowany jest gracz. Jeśli jednak chodzi o standardowe tytuły na prezent, warto wspomnieć także o najpopularniejszej grze sportowej, czyli FIFA 20. Jest to uniwersalny upominek, który na pewno spodoba się większości miłośników piłki nożnej i świata gier.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link