Technologia Eco Bubble – na czym polega, które pralki go posiadają, jakiej chemii piorącej używać?

Autor: Joanna

Eco Bubble to innowacyjne rozwiązanie technologiczne, którego celem jest bardziej wydajne i efektywne pranie oraz oszczędność zużycia detergentów piorących i czasu przeznaczonego na dany program. System ten oferuje wiele nowoczesnych pralek różnych producentów. Sprawdź te modele i poznaj sekret Eco Bubble!

Kobieta nastawia programator w pralce

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to jest Eco Bubble i jak działa
  2. jakie modele pralek posiadają nowoczesną technologię
  3. czy w pralce Eco Bubble można używać kapsułek piorących i innych detergentów

Co to jest Eco Bubble?

Kobieta wyciąga pranie z pralki

Eco Bubble to innowacyjna technologia prania wykorzystywana w nowoczesnych pralkach automatycznych, której zadaniem jest bardziej wydajny cykl prania. Ale jak działa Eco Bubble? System aktywnych bąbelków powstałych w wyniku połączenia powietrza, wody i detergentów piorących rozpuszcza zabrudzenia już od samego początku prania. Z większą precyzją łączą się z proszkiem i rozpuszczają żelowe kapsułki, wnikając głębiej w strukturę tekstyliów poddanych zabiegowi czyszczenia. Powstała piana umożliwia pranie w niskich temperaturach, generując oszczędności energetyczne. Dodatkowo zużywa mniej środków piorących oraz skraca czas poświęcony na realizację danego programu, a do tego jeszcze bardziej niż inne technologie troszczy się o jakość pranych tkanin. System Eco Bubble oferuje wiele nowoczesnych pralek.

Co warto wiedzieć o Eco Bubble?

Technologia Eco Bubble zrewolucjonizowała proces prania dzięki aktywnej pianie. Ta opcja, dostępna m.in. w Samsung WW80R421HFW czy Sharp ES-HDB8147W0-PL, jest efektywna, jeśli chodzi o usuwanie zabrudzeń, a także troszczy się o środowisko pod wieloma względami. Pozwala nie tylko zaoszczędzić energię elektryczną, bo pranie odbywa się w niskiej temperaturze, ale również zwiększa zawartość tlenu w wodzie, która w efekcie trafia do ścieków, co jest korzystne dla przyrody. Ponadto lepiej niż większość systemów prania na zimno rozpuszcza detergenty, co wpływa na mniejsze ich zużycie i odprowadzenie do kanalizacji. Eco Bubble nie pozostawia zacieków ani resztek proszków do prania na ubraniach. Jeśli chodzi o relację Eco Bubble a kapsułki piorące, to funkcja jest bezlitosna dla silikonowych produktów wypełnionych płynem do prania. Równie dobrze radzi sobie z tabletkami piorącymi. Samsung QuickDrive WW10M86INOA, z możliwością otwarcia bębna w dowolnym momencie cyklu, to dobry wybór dla całej rodziny, bez względu na jej liczebność i potrzeby. Równie dobrze sprawdzi się wśród alergików oraz osób z wrażliwą skórą i skłonną do podrażnień. Pralka Eco Bubble odpowiednio zatroszczy się także o najdelikatniejsze materiały, takie jak jedwab czy wiskoza, dzięki czemu ubrania zachowują swój kształt oraz kolor i mogą posłużyć przez długi czas.

Polecane pralki do zabudowy
  • 1 899 zł
  • 1 959 zł
  • 3 899 zł
  • 2 799 zł
  • 1 699 zł

Które pralki z Eco Bubble warto kupić?

Pralka z otwartymi drzwiami z którego wystają ubrania

Oferta pralek wyposażonych w Eco Bubble jest szeroka. Liderem w tym zakresie jest marka Samsung. Producent w swym asortymencie proponuje modele o różnych wymiarach, kolorach i dodatkowych funkcjach. Każdy użytkownik może dobrać sprzęt odpowiedni dla siebie i swojej łazienki, pralni czy kuchni. Mimo że urządzenia z Eco Bubble różnią się ceną od sprzętu bez tej opcji, to niska cena eksploatacji szybko i efektywnie rekompensuje poniesione przy zakupie koszta. W gronie modeli cieszących się dużym zainteresowaniem pralek z Eco Bubble jest m.in. Samsung QuickDrive WD90N644OAW, który oprócz funkcji prania, wyposażony jest w możliwość suszenia tekstyliów. A technologia Smart Control ponadto pozwala na zdalne sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca w dowolnym czasie, nawet pod nieobecność domowników. Dodatkową zaletą pralko-suszarki z linii Samsung, takiej jak np. Samsung AddWash WD80K5A10OW, wyposażonej w szereg funkcji usprawniających proces prania, jest oszczędność miejsca, co docenią szczególnie użytkownicy kompaktowych pomieszczeń gospodarczych. Równie dużym zainteresowaniem co funkcja Eco Bubble cieszy się Steam Clean, czyli czyszczenie przy pomocy pary wodnej. Taką opcję posiada m.in. model Samsung QuickDrive WW80M74HN2A, który za pomocą gorącego powietrza usuwa aż 99,9% szkodliwych drobnoustrojów i alergenów z powierzchni ubrań, aby ta była czysta i nieskazitelnie świeża po wyciągnięciu z bębna.

Użytkowanie i konserwacja pralki z Eco Bubble

Mimo że technologia Eco Bubble jest stosunkowo nowa, to wymaga regularnej konserwacji, a przede wszystkim prawidłowego użytkowania, choć to nieznacznie różni się od obsługi urządzeń bez tej opcji. Do pralki Eco Bubble nie potrzebna jest instrukcja obsługi, ponieważ funkcja włącza się po wciśnięciu odpowiedniego przycisku w programatorze. Eco Bubble nie wymaga kupna specjalistycznych detergentów, a dodatkowo zaawansowana elektronika automatycznie wyszukuje pojawiające się usterki i komunikuje o tym za pośrednictwem wyświetlacza lub przesyła dane na aplikację w smartfonie.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link