Jaką pralkę kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Z tego artykułu dowiesz się:Na czym polega różnica między pralką a pralko-suszarką? Dlaczego warto zwrócić uwagę na wymiary pralki? Jakie znaczenie ma pojemność pralki oraz sposób jej zamykania? Jaką prędkość wirowania wybrać? Jaki wpływ na pracę pralki ma silnik inverter?
Autor: Ania S.

Pralka to sprzęt, który zajmuje centralne miejsce w łazience lub kuchni. Dzięki niej w szybki i łatwy sposób odświeżamy ubrania i pozbywamy się uciążliwych plam. Wybór nowego modelu powinien uwzględniać nasze wymagania. Wielu producentów oferuje nieco inne funkcje, które ułatwiają codzienne korzystanie ze sprzętu piorącego. Poza tradycyjną pralką warto wziąć pod uwagę zakup pralko-suszarki. Zobacz, czym różnią się te dwa urządzenia!

Zobacz także: Ranking najlepszych pralko-suszarek
 

Pralka a może pralko-suszarka?

Na rynku możemy znaleźć różne modele tradycyjnych pralek, które spełniają podstawową funkcję, jaką jest czyszczenie i odświeżanie tkanin. Podpowiadamy jak ułatwić podjęcie decyzji jaką pralkę wybrać. Nieco inne możliwości oferują pralko-suszarki, które – jak sama nazwa wskazuje – są połączeniem pralki oraz suszarki automatycznej. Urządzenia te zazwyczaj mają takie same programy piorące jak zwykła pralka. Istotnym dodatkiem jest jednak wbudowana suszarka, która pozwoli na osuszenie ubrań za pomocą specjalnej pompy ciepła. Dzięki tej opcji możemy cieszyć się świeżymi i suchymi ubraniami bezpośrednio po wyciągnięciu z bębna. Warto pamiętać, że pralko-suszarka ma nieco mniejsze możliwości, jeżeli chodzi o suszenie niż samodzielne urządzenie do tego przeznaczone. Charakteryzuje się oddzielną pojemnością na pranie, a oddzielną na suszenie. Oczywiście obydwa parametry podane są w kilogramach. Standardem są pralko-suszarki, które mają zbiornik na pranie o pojemności od 8 do 10 kg oraz zbiornik na suszenie 4–6 kg. Aby przeczytać nieco więcej o pralkach oraz pralko-suszarkach i móc łatwiej podjąć decyzję jaką pralkę kupić, wejdź do naszego poradnika Wybieramy sprzęt AGD do łazienki – pralka czy pralko-suszarka?

Jeśli pralka ma bęben o pojemności 6 kg – w zależności
od modelu efektywnie wysuszysz 5, 4 lub 3 kg.

Które ze wspomnianych urządzeń jest lepsze i jaką pralkę kupić, aby spełniła nasze oczekiwania? Nie ma na to prawidłowej odpowiedzi. To jaką pralkę wybrać w wysokim stopniu zależy od tego, czego oczekujemy od urządzenia. Dodatkowym czynnikiem, który może wpłynąć na zakup jednego ze wspomnianych sprzętów, jest cena. Za pralkę z dużą liczbą funkcji i programów prania zapłacimy mniej niż w przypadku zaawansowanej pralko-suszarki. Sprzęt do prania i suszenia tkanin to świetny wybór dla osób, które mają niewielkie łazienki. Poza zaoszczędzeniem miejsca możemy znacząco obniżyć pobór energii elektrycznej.

 

Wymiary urządzenia - jaką pralkę kupić do małego mieszkania?

Jest to czynnik, na który zwracamy uwagę najczęściej. Zastanawiając się jaką pralkę kupić do małego mieszkania, staramy się ją dobrać według wielkości naszej łazienki oraz ilości miejsca, jaką możemy przeznaczyć na ustawienie sprzętu. Swoistym standardem wśród pralek są te o głębokości i szerokości do 60 cm oraz wysokości do 85 cm. Oczywiście wśród urządzeń dostępnych na rynku możemy znaleźć modele o innych wymiarach.

Jeżeli mamy dom jednorodzinny lub większe mieszkanie i zastanawiamy się jaką pralkę wybrać, zdecydowanie warto zainwestować w tę bardziej pojemną. Oczywiście wpływ na wybór wielkości pralki ma także to, jak liczna jest nasza rodzina. Urządzenia piorące o większych wymiarach – i jednocześnie większej pojemności bębna – wybierają większe rodziny, zazwyczaj liczące powyżej 4 członków. Z kolei mniejsza pralka to mniejszy wydatek, a także dużo mniejsze koszty zużycia prądu - rozwiązanie sprawdzi się wśród osób, które nie wiedzą jaką pralkę wybrać przy nieco mniejszym budżecie. Oczywiście możemy też zainwestować w pralko-suszarkę, która zapewni nam dodatkowe korzyści.

Aby dowiedzieć się więcej o pralko-suszarkach w małych łazienkach i przeczytać wskazówki jaką pralkę kupić, przejdź do poradnika: Mała łazienka i pralko-suszarka – połączenie idealne. Sprzęt niewielki, mieszczący do 4 kilogramów wsadu, to świetna propozycja dla singli lub studentów.

 

Pojemność pralki i sposób załadunku

Pralka a jej pojemność

Pojemność sprzętu piorącego dosyć silnie wiąże się z jego wymiarami. Im większa pojemność bębna pralki, tym większych gabarytów sprzęt kupujemy.

Jeśli zastanawiamy się jaką pralkę wybrać spośród modeli dostępnych na rynku możemy wyróżnić charakterystyczne grupy:

 • pralki bardzo duże są to urządzenia, które pomieszczą od 10 kg do nawet 13 kg ubrań. Wybór sprzętu piorącego, który charakteryzuje się tak dużą pojemnością, polecany jest rodzinom liczącym powyżej 5 członków. Dzięki temu możemy zmniejszyć częstotliwość prania ubrań;
 • pralki duże tutaj znajdziemy dwa rodzaje pralek o konkretnych pojemnościach: 8 oraz 9 kg. Sprzęt o tych możliwościach jest rekomendowany rodzinom w modelu 2 + 2. Dzięki temu możemy ograniczyć pranie nawet do 6 razy w tygodniu;
 • pralki średnie w tej grupie znajdziemy urządzenia piorące, które są w stanie pomieścić od 6 do 7 kg ubrań. To świetna propozycja dla par;
 • pralki małe charakteryzują się niewielką pojemnością bębna – od 4 do 5 kg. To idealny sprzęt dla jednej osoby – singla lub studenta, który nie pierze ubrań tak często, jak w przypadku rodziny wielodzietnej.

Należy pamiętać, że to jaką pralkę wybrać, aby bez problemu zmieścić w niej ubrania domowników, nie zależy jedynie od liczby członków rodziny. Zastanawiając się jaką pralkę kupić, ważne jest także to, jak często pierzemy. Istotną cechą jest ponadto zużycie wody i prądu.

4–5 kg 6–7 kg Pow. 7 kg
1 osoba Rodzina 2 + 1 Rodzina 2+2 i większa
Mniej niż 4 prania w tygodniu 4–6 prań w tygodniu Więcej niż 6 prań w tygodniu

Pralka ładowana od góry czy od przodu?

Poza samą ładownością sprzętu piorącego, przy podejmowaniu decyzji jaką pralkę wybrać, powinniśmy także zainteresować się sposobem załadowania. Na rynku najpopularniejsze są dwa rodzaje pralek – ładowane od góry lub od przodu. Wybór uzależniony jest od miejsca, jakie mamy dostępne w łazience. Ponadto jest to także kwestia związana z naszymi przyzwyczajeniami i komfortem.

Bardziej popularne są pralki ładowane od przodu. Niestety, zajmują nieco więcej miejsca niż konkurentki. Wolna przestrzeń na górze pralki może być wykorzystana do przechowywania detergentów lub kosmetyków. Dzięki temu pralka, którą ładujemy od przodu, pełni funkcję dodatkowego blatu w łazience.

Pralka ładowana od góry to sprzęt, który pozwala na dużą oszczędność miejsca. Warto o tym wiedzieć, jeśli zastanawiamy się jaką pralkę wybrać. Takie modele są z reguły nieco węższe, ponieważ nie potrzebujemy przestrzeni na otwieranie drzwiczek frontowych. Jest to świetny wybór do małych łazienek, w których musimy liczyć się z każdym centymetrem wolnej przestrzeni. Pralka z ładownością górną może być postawiona zarówno bokiem, jak i tyłem do ściany. Aby dowiedzieć się więcej o pralkach ładowanych od góry i przeczytać wskazówki jaką pralkę kupić, przejdź do naszego poradnika: Pralka ładowana od góry – czym się kierować, aby wybrać tę najlepszą?

 

Jaką pralkę kupić jeśli chodzi o prędkość wirowania?

Prędkość wirowania to ważny parametr, który określa to, jaką maksymalną liczbę obrotów bębna może wykonać pralka podczas pracy. Ta informacja jest zazwyczaj podawana w obrotach na minutę i warto zwrócić uwagę decydując jaką pralkę wybrać. Wśród tradycyjnych pralek możemy znaleźć modele o maksymalnej prędkości wirowania od 700 obr/min do nawet 1600 obr/min. Jeżeli chodzi o pralko-suszarki, tutaj wartości są nieco inne. Ze względu na dodatkową opcję suszenia ubrań, ten rodzaj sprzętu piorącego oferuje wirowanie od 1000 obr/min do 1600 obr/min. Im większa liczba obrotów podczas odwirowywania wody, tym suchsze ubrania jesteśmy w stanie uzyskać.

To, jaką pralkę wybrać z większą maksymalną prędkością wirowania w dużym stopniu zależy od naszych wymagań. Pralka, oferująca większą liczbę obrotów na minutę, to świetny wybór dla osób, które często korzystają z tego urządzenia. Jeżeli zależy ci na szybkim wysuszeniu ubrań, wybierz pralko-suszarkę o dużej prędkości wirowania. Takie urządzenie pozwala też na skuteczniejsze czyszczenie grubych dywanów, koców czy pościeli. Jeżeli chcemy prać tkaniny delikatne, podatne na zagniecenia i uszkodzenia, powinniśmy wybrać pralkę, która oferuje wybór nieco niższego stopnia wirowania. Tutaj pojawia się kolejna, niezwykle istotna cecha pralki idealnej – możliwość regulowania prędkości wirowania. Dzięki tej funkcji możemy dobrać wirowanie do typu tkaniny, jaką mamy zamiar uprać. Jeżeli chcesz przeczytać więcej o maksymalnej prędkości wirowania i dowiedzieć się jaką pralkę kupić, przejdź do naszego poradnika Maksymalna prędkość wirowania pralki – jakie ma znaczenie?

 

Silnik inwerterowy. Jaki ma wpływ na pracę pralki?

Tradycyjne pralki mają wbudowane silniki szczotkowe, które odpowiadają za pracę całej konstrukcji urządzenia. Wspomniane szczotki ocierają się o siebie, a następnie produkują ciepło, które jest konwertowane na energię. Niestety, w tego rodzaju silnikach możemy wyróżnić pewną charakterystyczną cechę – hałas. Co więcej, wbudowany silnik szczotkowy jest dużo bardziej słyszalny w fazie maksymalnego wirowania pralki, co może być nieco kłopotliwe, jeśli zastanawiamy się jaką pralkę wybrać, kiedy w domu są jeszcze małe dzieci.

SILNIK KOMUTATOROWY SILNIKI INDUKCYJNE SILNIK INWERTEROWY
należy do najgłośniejszych (bezszczotkowe) to ciche silniki jednofazowe, które jednak zapewniają niskie obroty jest zasilany prądem zmiennym i łączy w sobie cichą pracę oraz wysokie obroty

Dlaczego warto zainwestować w pralkę z silnikiem inwerterowym? Przede wszystkim ze względu na jego wykonanie i cichą pracę. Oczywiście zawsze będzie generowany hałas, jednak nie tak dokuczliwy, jak w przypadku pralek z tradycyjnym silnikiem szczotkowym. Inverter pracuje, wykorzystując pole magnetyczne – tak więc wewnątrz urządzenia wbudowane są specjalne magnesy, odpowiadające za generowanie energii. Jego praca nie opiera się ciągle tarcie, powodujące powstawanie ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu pralki z silnikami inwerterowymi są dużo mniej podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Co najważniejsze – są wyjątkowo ciche! Aby przeczytać nieco więcej o zaletach pralek z silnikiem invert i dowiedzieć się jaką pralkę kupić, przejdź do naszego poradnika: Dlaczego warto kupić pralkę z silnikiem inwerterowym?

Polecane pralki
 • 1 749 zł
 • 1 199 zł
 • 1 449 zł
 • 1 649 zł
 • 1 649 zł
 

Programy prania dostępne w pralkach

Programy, jakie możemy znaleźć w pralce, to niezwykle ważny parametr, na który od razu zwracamy uwagę podejmując decyzję jaką pralkę wybrać. Są to specjalnie dobrane i ustawione parametry prania – czas, temperatura wlewanej wody, sposób poruszania się bębna czy maksymalna prędkość wirowania. Aby dowiedzieć się więcej o programach zaimplementowanych w pralkach i o tym jaką pralkę kupić, odwiedź nasz poradnik Jaka pralka jest najlepsza? Na jakie funkcje zwrócić uwagę? Praktyczne porady.

W niektórych modelach pralek znajdziemy specjalne programy do prania tkanin delikatnych, bawełnianych czy syntetyków. Rozważając jaką pralkę wybrać, zwróćmy uwagę na najpopularniejsze z nich:

 • antyalergiczny;
 • ekonomiczny;
 • odplamianie;
 • pranie ręczne;
 • pranie wstępne;
 • programy parowe;
 • szybki;
 • dziecięcy;
 • nocny.

Każdy producent wprowadza nieco inne parametry programów, o których należy wiedzieć już na etapie podejmowania decyzji jaką pralkę kupić. Dlatego przygotowując się do zakupu urządzenia, warto określić, jakich funkcji oczekujemy od sprzętu. Przed zakupem możemy zobaczyć instrukcję, w której znajduje się szczegółowy spis dostępnych programów. Wiele modeli pralek oferuje także możliwość konfiguracji własnego programu, o czym warto pamiętać decydując jaką pralkę wybrać. Możemy manipulować czasem prania, temperaturą wody, wirowaniem bębna itp. Wraz z postępem techniki na rynku pojawiły się modele pralek, które możemy obsługiwać zdalnie – za pomocą smartfona. Ta funkcja znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia i pozwala na dokładne kontrolowanie działania sprzętu, nawet pod naszą nieobecność.

 

Zużycie wody i poziom hałasu - jaką pralkę kupić i być eko

Zużycie wody

O tym jaką pralkę kupić decyduje zużycie wody, które jest istotną cechą pralek, gdyż wpływa na wysokość płaconych rachunków. Parametr informuje, ile wody zużyje urządzenie podczas jednego cyklu prania. Oczywiście ta wartość jest wyrażana w litrach. Ogólny stopień zużycia wody dla całego urządzenia określany jest na podstawie analizy pracy pralki przy włączonym programie 60°C.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku pralko-suszarek. Te pobierają wodę podwójnie – podczas prania i suszenia. Zużywają nieco więcej wody niż tradycyjne pralki – około 60 litrów na cykl. Producenci pralek postanowili wyposażyć urządzenia w automatyczną wagę wsadu. Dzięki temu sprzęt jest w stanie sam ocenić, ile wody potrzebuje do wykonania pełnego cyklu prania.

Poziom hałasu

Jaką pralkę wybrać, jeśli chodzi o wartości generowanego hałasu? Ten parametr jest mierzony, podobnie jak w przypadku zużycia wody, na podstawie programu prania bawełny w 60°C przy pełnym załadunku.

Wśród pralek możemy wyróżnić modele:

 • bardzo ciche największa grupa pod względem poziomu emitowanej głośności. Są to modele, które wytwarzają 46, 47 lub 49 dB;
 • ciche nieco głośniejsze wersje pralek. Mogą emitować hałas nawet do 59 dB. Podobnie jak w przypadku bardzo cichych, nie hałasują uciążliwie podczas codziennego używania;
 • dostatecznie ciche generują hałas o wartości większej niż 60 dB.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o poziomie hałasu w pralkach i przeczytać wskazówki jaką pralkę kupić, aby nie przeszkadzała domownikom, przejdź do naszego poradnika Cicha pralka – jakie urządzenie wybrać, aby wirowanie przestało być udręką?

 

Funkcje dodatkowe

Nowoczesne pralki oferują wiele funkcji dodatkowych, które wpływają korzystnie na jakość użytkowania ze sprzętu.

Znajdziemy różne opcje, które pozwolą na znaczne rozszerzenie możliwości sprzętu.

 • Funkcja Eco Bubble opcja dostępna tylko w pralkach firmy Samsung. Wykorzystuje podczas prania delikatne bąbelki, które wnikają głęboko do tkaniny. Dzięki temu brud jest rozpuszczany już na samym początku prania. To świetny wybór dla osób, które chcą skutecznie prać ubrania przy jednoczesnej oszczędności energii – aż do 70%!
 • Aktywny tlen/ozon to nieco rozszerzona wersja Eco Bubble. Dociera błyskawicznie do cząsteczek brudu i natychmiast je rozpuszcza. Różnicą jest jednak dodatkowe usuwanie bakterii i nieprzyjemnych zapachów.
 • Automatyczne dozowanie środka piorącego dzięki tej funkcji możemy dodawać środek piorący raz na jakiś czas. Pralka sama automatycznie będzie pobierać odpowiednią ilość detergentu. Jest to wygoda, która przy okazji może znacznie zmniejszyć wydatki.
 • Funkcja QuickDrive to oryginalna konstrukcja bębna, która składa się z głównego bębna oraz obracającej się niezależnie od niego płyty tylnej. Dzięki temu ubrania będą poruszały się w różnych kierunkach. Zabrudzenia będą usuwane dużo szybciej niż w przypadku standardowego bębna. To także świetny sposób na skrócenie czasu wirowania.
 • Możliwość dodawania kolejnych ubrań podczas cyklu prania dobry sposób na wypranie zagubionych skarpetek lub koszulek, które nagle znaleźliśmy za szafą. Ta funkcja pozwala na dodanie kolejnego ubrania w dowolnym momencie cyklu prania.
 • Mniej zagnieceń odpowiada za ochronę tkanin przed nadmiernym zagnieceniem. Ubrania będą delikatnie odwirowywane. Pod koniec cyklu dzięki odpowiednim ruchom bębna tkaniny zostaną rozłożone.
 • Blokada rodzicielska to funkcja rekomendowana dla rodziców małych dzieci. Dzięki temu pralka zablokuje możliwość zmiany parametrów lub włączenia.
 • Zabezpieczenie przed zalaniem w tym punkcie możemy wyróżnić dwa zabezpieczenia: wewnętrzne oraz wąż dopływowy. Pierwsza ochrona dotyczy odcięcia przepływu wody w chwili wykrycia awarii. Dzięki temu nie zalejemy sąsiadów i nie zniszczymy sobie mieszkania. Wąż dopływowy również odcina dopływ wody do pralki. Blokada następuje jednak w razie nagłego spadku ciśnienia wody.

To, jaką pralkę kupić zależy głównie od naszych wymagań i preferencji. Aby dowiedzieć się więcej o różnych funkcjach pralek, przeczytaj poradnik Mniej zagnieceń, Eco Bubble i inne funkcje, które mają nowoczesne pralki.

 

Podsumowanie. Jakie modele pralek polecamy?

Polecane pralki

Modelem pralki, który warto polecić, jest Indesit IWSC 51052 C ECO PL. Ten sprzęt ma bęben o pojemności 5 kg, tradycyjny silnik szczotkowy i generuje hałas na poziomie 60 dB (76 dB podczas najwyższego wirowania). Jest to pralka otwierana od przodu. Jej maksymalna prędkość wirowania wynosi aż 1000 obr./min. Wykorzystuje wiele funkcji – dodatkowe płukanie, EcoTime czy WaterBalance Plus. Znajdziemy w niej specjalny program do obuwia sportowego – dzięki temu nie musimy martwić się ryzykiem zniszczenia ulubionych butów do biegania.

Kolejną pralką, którą polecamy, jest Whirlpool FWSF61253W. Ten sprzęt ma nieco bardziej pojemny bęben na ubrania niż poprzednik – zmieści aż 6 kg. Maksymalna prędkość wirowania może osiągnąć 1200 obr./min. Producent zaimplementował wiele systemów, które zwiększą komfort użytkowania, m.in. FreshCare+ czy SoftMove. Możemy prać nawet duże koce lub narzuty, bez obaw o zniszczenie sprzętu.

Samsung WW70J5446FW to propozycja pralki dla większej rodziny. Pomieści aż 7 kg ubrań, przy czym generuje niewielki hałas – 51 dB. Jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość wirowania na poziomie 1400 obr./min. Silnik inwerterowy charakteryzuje się większą odpornością na usterki. Jeżeli wystąpi jakiś problem, pralka samodzielnie wykryje i zdiagnozuje jego źródło oraz zaproponuje sposób rozwiązania. Urządzenie ma także blokadę rodzicielską.

Poza pralkami ładowanymi od frontu warto wspomnieć dowiedzieć się jaką pralkę kupić z modeli, które można otwierać od góry. Pierwszą propozycją jest Electrolux EWT11262ILW – świetnie wyważona pralka zarówno pod względem pojemności, jak i wymiarów. Pomieści 6 kg ubrań, a wstawienie jej nawet do niewielkiej łazienki nie sprawi żadnego kłopotu. Pralka może osiągnąć maksymalny stopień wirowania na poziomie 1200 obr./min.

Whirlpool TDLR 60220 to świetna propozycja pralki ładowanej od góry, która ma wbudowany silnik inverter. Jest wyposażona w wiele dodatkowych programów, takich jak „Jeans”, „Sport”, „Business”, „AquaEco” czy „Kolorowe 15°”. Generuje hałas na poziomie 54 dB. Zużywa 39 litrów wody przy jednym cyklu prania. Dodatkowo ma specjalną nakładkę, która znacznie ułatwi korzystanie z niej przez osoby niewidome.

Polecane pralko-suszarki

Candy RapidO ROW 4854DXH\1-S to godna polecenia pralko-suszarka o wyjątkowo dużej pojemności – aż 8 kg. Świetny wybór dla wielodzietnych rodzin, które borykają się z częstym praniem. Urządzenie oferuje maksymalne wirowanie 1400 obr./min. Przy takiej mocy generuje wyjątkowo niewiele hałasu – 51 dB podczas zwykłej pracy, a jedynie 56 dB przy wirowaniu. Interesującym rozwiązaniem wprowadzonym przez producenta jest funkcja Snap&Wash. Wystarczy, że zrobimy zdjęcie naszemu praniu, a aplikacja automatycznie doradzi nam najlepszy program. Sprzęt charakteryzuje się ciekawym, futurystycznym designem. Ma wiele przydatnych programów suszenia, m.in. „Do szafy” czy „Ekstra suche”.

Kolejną propozycją jest Whirlpool FWDG86148BPL. Podobnie jak w przypadku poprzednika, ta pralko-suszarka wyróżnia się dużym pojemnikiem zarówno na pranie, jak i na suszenie – 8 oraz 6 kg. Jej maksymalne wirowanie osiąga 1400 obr./min. Urządzenie ma duży i czytelny wyświetlacz cyfrowy, za pomocą którego wybierzemy jeden ze wbudowanych programów. Możemy regulować prędkość wirowania za pomocą specjalnej funkcji.

Electrolux EW7W368SP PerfectCare 700 to pralko-suszarka o dużej mocy, jeżeli chodzi o wirowanie. Może osiągnąć aż 1600 obr./min. Ma funkcję FreshScent, która służy do skutecznego odświeżenia ubrań. Usuwa nagromadzone bakterie oraz nieprzyjemne zapachy, np. z dymu papierosowego. Dodatkowo podczas suszenia możemy skorzystać z opcji Steam Program. Dzięki niemu nie musimy martwić się o zagniecenia – pralka wykorzysta specjalny program parowy, sprawiający, że ubrania zachowają świetny wygląd na dłużej. Pralka świetnie radzi sobie zarówno z twardymi i grubymi materiałami, jak i delikatnymi.

Ostatnią propozycją dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze jaką pralkę kupić, jest Bosch Serie 6 WVH2849EPL. Ten sprzęt charakteryzuje się wysoką skutecznością. Wiruje z szybkością nawet 1400 obr./min. Generuje przy tym niewielki hałas na poziomie 61 dB. Spośród wbudowanych dodatkowych funkcji możemy wyróżnić opcję dodatkowego płukania. Jeżeli chodzi o suszenie, sprzęt wykorzystuje specjalistyczną technologię AirCondensation. Wykorzystuje ona powietrze do suszenia ubrań. Sprzęt ma wiele różnych programów. Warto jednak wspomnieć o antyalergicznym, który skutecznie wypłucze detergent z tkanin.

MASZ PYTANIA?
SKORZYSTAJ Z ZAKŁADKI "PYTANIA I ODPOWIEDZI"

Pytania możesz zadać na stronie danego produktu w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Wystarczy się zalogować i zadać pytanie. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zostaniesz poproszony o jego utworzenie oraz wybór Nicku. Na pytania odpowiadają użytkownicy, wspierani przez Autoryzowanych Przedstawicieli producentów, Ekspertów RTV EURO AGD oraz niezależnych Doradców.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link