Ubezpieczenie telefonu, czyli jak znaleźć odpowiednią ochronę dla smartfona?

Z tego artykułu dowiesz się:czym jest ubezpieczenie telefonu co obejmuje ubezpieczenie smartfona czym kierować się przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia
Autor: Joanna

Ubezpieczenie telefonu daje użytkownikowi bezpieczeństwo w razie jego upadku, systemowej wady czy innych nieprzyjemnych niespodzianek. Niestety często naprawa smartfona kosztuje stosunkowo dużo. Można tego jednak uniknąć, zniwelować koszty do koniecznego minimum i poczuć się po prostu bezpieczniej.

Zobacz także: Czym kierować się przy zakupie smartfona?

Ochrona smartfona

Ubezpieczenie telefonu

Kiedy telefony osiągnęły ceny samochodów, należy się spodziewać, że nawet najmniejsze pęknięcie ekranu będzie wiązać się z dużymi kosztami. Można się jednak przed tym uchronić, wykupując odpowiednie ubezpieczenie telefonu. Jest kilka aspektów, które trzeba przeanalizować przed wyborem tej usługi.

O ubezpieczeniu smartfona warto pomyśleć w przypadku, kiedy szkło ochronne i etui nie dają 100-procentowej gwarancji, że urządzenie nie ulegnie uszkodzeniom. Wiele firm oferujących takie usługi pozwala natomiast na wiele więcej. Ubezpieczenie wyświetlacza to tylko jeden z wielu elementów. Co jeżeli telefon zostanie skradziony? Odpowiedzią na to jest również polisa ubezpieczeniowa. Dodatkowe ubezpieczenie telefonu od kradzieży pozwala na poczucie bezpieczeństwa, bez względu na to, co może stać się z urządzeniem. Ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy lub wypłaca odszkodowanie, w razie gdyby nie było to możliwe.

Czy warto ubezpieczyć telefon? Jest kilka sytuacji, w których taka usługa jest szczególnie zalecana. Jeżeli koszt urządzenia jest wysoki, lepiej zainwestować w polisę ubezpieczeniową, ponieważ ryzyko dużych strat można zniwelować jej niewielkim kosztem. Usługę taką zaleca się także wtedy, kiedy smartfon jest na co dzień w zasięgu dzieci. Nikt nie jest bowiem zainteresowany nieprzyjemnymi wypadkami, które niestety mogą się w takich sytuacjach wydarzyć. Ubezpieczenie powinno być istotne również dla ludzi, którzy dużo podróżują z telefonem w kieszeni. Wędrując na przykład po górach, nigdy nie wiadomo, kiedy urządzenie wyślizgnie się z kieszeni lub ręki. A bez niego zdecydowanie nie będzie łatwo wytrwać do końca wycieczki. Jeżeli z telefonu korzystasz w pracy, szczególnie tej niebezpiecznej, polisa ubezpieczeniowa powinna być tym bardziej “must have”. Oczywistym przypadkiem, w którym lepiej ubezpieczyć smartfon, jest sytuacja, kiedy posiadasz na nim cenne dane.

  • 34,99 zł
  • 39,99 zł
  • 119,89 zł
  • 29,99 zł
  • 44,99 zł
iPhone SE, 8, X, Xr i Xs - porównanie

Czy wiesz że...

W przypadku drogich telefonów naprawa nawet drobnego uszkodzenia może Ci słono kosztować. W przypadku iPhone X z samą wymianę pękniętej szybki w autoryzowanym serwisie zapłacisz ponad 1000 zł.

iPhone SE, 8, X, Xr i Xs - porównanie

Gdzie ubezpieczyć telefon i jak to działa?

Przedłużenie gwarancji telefonu

Usługę ubezpieczenia telefonu oferuje wiele firm. Niewielu natomiast wie, czym tak naprawdę jest przedłużona gwarancja. To nic innego, jak polisa ubezpieczeniowa oferowana przez sklepy z urządzeniami RTV i AGD. Kupując sprzęt, można od razu go ubezpieczyć, aby w późniejszym czasie po prostu o tym nie zapomnieć. Nie potrzeba przy takiej usłudze żadnych dodatkowych kontaktów z towarzystwem ubezpieczeniowym. Ubezpieczenia przy zakupie sprzętu oferuje między innymi sklep RTV Euro AGD. Wszystkie formalności można załatwić od ręki na miejscu.

Co obejmuje taka usługa? Awarie na skutek nieszczęśliwego wypadku czy przepięcia prądu są bezproblemowo rozpatrywane, a naprawa wtedy jest bezpłatna. Samoczynne awarie również objęte są ubezpieczeniem. Istnieją też pakiety ubezpieczeń obejmujące kradzieże i inne tego typu wypadki.

Ubezpieczenie smartfona polega na tym, aby wyeliminować potencjalne koszty naprawy w razie niepożądanych wypadków. Większość polis oferuje naprawy urządzeń bez żadnych kosztów, a także odszkodowania w postaci nowego sprzętu lub zwrotu pieniędzy w przypadku trwałego uszkodzenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrej polisy ubezpieczeniowej?

Jest kilka aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia:

  • Suma ubezpieczenia – jest to istotna część usługi. Należy upewnić się, że kwota, jaką oferuje ubezpieczyciel, w pełni pokryje koszt naprawy smartfona.
  • Jakie części obejmuje polisa – najczęściej spotykane ubezpieczenia nie obejmują szybko zużywających się elementów, takich jak baterie, bezpieczniki czy lampy.
  • Zdarzenia, których polisa nie obejmuje – ubezpieczenia bardzo często nie obejmują wszystkich możliwych nieszczęśliwych wypadków. Dlatego należy zawsze zapoznać się z dokumentacją otrzymywaną w trakcie zakupu polisy. Ważne, by upewnić się, że zawiera ona najważniejsze potencjalne uszkodzenia sprzętu: pęknięcia ekranu, zalania czy kradzieże.

Jeżeli potrzebujesz smartfona, który posłuży jak najdłużej, trzeba zwrócić uwagę na modele wytrzymałe na małe uszkodzenia mechaniczne, np. Samsung Galaxy Xcover 4s lub Getnord Onyx. Ubezpieczenie jest jednak gwarancją, że urządzenie pozostanie w Twoich rękach na dłuższy czas. Nie trzeba przejmować się przypadkowymi upadkami czy zalaniem. Naprawa sprzętu ubezpieczonego jest w większości wypadków darmowa, co niweluje potencjalne, niepożądane koszty. Czy warto więc zainwestować w taką usługę? Oczywiście, że tak, zwłaszcza jeżeli cenimy bezpieczeństwo.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link