Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Technologia druku

Technologia druku to metoda jaką wykonywane są wydruki przez drukarkę.

Główne metody drukowania to:
 
  • Technologia atramentowa - idealna do drukowania zwykłego tekstu, prostej grafiki oraz fotografii. Nadruk następuje poprzez strzały małymi kroplami atramentu (tuszu) wprost na papier. Oferuje świetną jakość wydruku w kolorze.
  • Technologia laserowa (mono lub kolor) - Umożliwia drukowanie dokumentów czarno-białych lub kolorowych. Drukarka umieszcza na papierze małe cząstki tonera, które następnie są rozgrzewane, dzięki czemu "przylepiają się" do kartki papieru.
  • Technologia igłowa - wykorzystywana przy drukowaniu faktur, wykresów i potwierdzeń. Nadruk jest wykonywany za pomocą tysięcy igiełek, które stykając się z papierem, nanoszą na niego atrament.
  • Technologia żelowa - zamiast tradycyjnego atramentu wykorzystywany jest żel, który osadza się między włóknami papieru. Schnie błyskawicznie zapewniając dobrą jakość wydruku.
  • Technologia termiczna - wykorzystywana w drukarkach etykiet. Gwarantuje wysoką trwałość druku.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację