Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Technologia druku

Dzięki danej technologii druku oszczędzisz czas, papier, prąd oraz zyskasz wydruki w bardzo dobrej jakości.


Technologia druku
to metoda jaką wykonywane są wydruki przez drukarkę.

Główne metody drukowania to:
 
  • Technologia atramentowa - idealna do drukowania zwykłego tekstu, prostej grafiki oraz fotografii. Nadruk następuje poprzez strzały małymi kroplami atramentu (tuszu) wprost na papier. Oferuje świetną jakość wydruku w kolorze.
  • Technologia laserowa (mono lub kolor) - Umożliwia drukowanie dokumentów czarno-białych lub kolorowych. Drukarka umieszcza na papierze małe cząstki tonera, które następnie są rozgrzewane, dzięki czemu "przylepiają się" do kartki papieru.
  • Technologia igłowa - wykorzystywana przy drukowaniu faktur, wykresów i potwierdzeń. Nadruk jest wykonywany za pomocą tysięcy igiełek, które stykając się z papierem, nanoszą na niego atrament.
  • Technologia żelowa - zamiast tradycyjnego atramentu wykorzystywany jest żel, który osadza się między włóknami papieru. Schnie błyskawicznie zapewniając dobrą jakość wydruku.
  • Technologia termiczna - wykorzystywana w drukarkach etykiet. Gwarantuje wysoką trwałość druku.


KORZYŚCI:

- technologia atramentowa zapewnia wydruki w bardzo dobrej jakości przy niskich kosztach eksploatacji.
- technologia laserowa zapewnia wydruki zdjęć w wysokiej jakości (kolor, czarno-biały).
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację