Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ suszarki do włosów

Rozróżniamy trzy typy suszarek: małe, duże i turystyczne. Wszystkie wyróżniają się innymi gabarytami i budową. W codziennym użytkowaniu najlepiej sprawdzają się urządzenia, które są dopasowane do długości włosów, miejsca użytkowania oraz potrzeby korzystania z dodatkowych nasadek.

  • Suszarki małe - zajmują niewiele miejsca, równocześnie pozwalając na szybkie wysuszenie krótkich lub nieco dłuższych włosów. Zazwyczaj wyposażone w dodatkową, wąską nasadkę do modelowania  (tzw. koncentrator). Nie są polecane osobom, które mają sztywne i mało podatne na układanie włosy, ponieważ modelowanie fryzury małą suszarką może zająć sporo czasu.
  • Suszarki duże - idealne dla długich włosów lub przy częstym używaniu suszarki do ich układania. Mają silnik o dużej mocy i oferują regulację temperatury oraz siły nadmuchu. Każda duża suszarka jest wyposażona w koncentrator do szybkiego suszenia nawet gęstych i długich włosów.
  • Suszarki turystyczne - najmniejsze z suszarek, zazwyczaj ze składaną rączką, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca w torbie podróżnej. Idealne w czasie podróży lub na wyjścia na basen. Suszarki te często mają etui, które pomieści dodatkowe końcówki lub zestaw wymiennych wtyczek pasujących do kontaktów w innych krajach. Takie urządzenia mają jednak niewielką moc, przez co dłużej i mniej efektywnie suszą włosy. Dlatego też nie są polecane jako główne suszarki w domu.

Polecamy artykuł:
Suszarka do włosów - jak wybrać?
Czytaj więcej
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację