Jak wybrać suszarkę do włosów? Kryteria i wskazówki

Autor: Irena

Wybór suszarki do włosów powinien być podyktowany konkretnymi potrzebami i kondycją samych włosów. Niektórym paniom przyda się suszenie z pomocą dyfuzora, inne docenią dodatkowe programy ochrony przed zbyt silnym działaniem ciepła. A jeszcze inny model trzeba wybrać, gdy suszarka ma wspomagać stylizację włosów.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie parametry ma dobra suszarka do włosów
  2. jak wybrać suszarkę do kręconych włosów
  3. jakiej suszarki potrzebują delikatne włosy, a jakiej grube
  4. jaka powinna być suszarka turystyczna

Jaką suszarkę do włosów wybrać? Kryteria

Suszarka do włosów

Wybór suszarki do włosów większości z nas nie sprawia problemu, natomiast rzadko kiedy poprzedza go szczególnie dokładna analiza możliwości i parametrów urządzenia. Warto jednak zwrócić uwagę, że źle dobrane urządzenie może przyczynić się do znacznego pogorszenia kondycji włosów. Nie powinno się także kupować sprzętu o niskiej jakości, bez jakiejkolwiek ochrony przed emitowanym ciepłem – zamiast pomagać w pielęgnacji włosów, będzie on jej przeciwdziałać.

Rzecz jasna w wyborze suszarki kluczowe znaczenie ma typ włosów, do których ma być ona przeznaczona. Natomiast jest kilka podstawowych kryteriów wspólnych dla wszystkich właściwie modeli.

Pierwszy parametr to oczywiście moc urządzenia. Zasada jest bardzo prosta: im większa moc, tym suszenie trwa krócej. Oznacza to, że włosy są mniej narażone na działanie niekoniecznie sprzyjającego im gorącego powietrza.

Drugie kryterium to możliwość regulacji siły nawiewu i wysokości temperatury. W większości modeli panele sterowania nie są szczególnie rozbudowane, aczkolwiek dobrze jest wybierać takie, które dają taką możliwość. Dzięki regulacji można bowiem dostosować pracę urządzenia nie tylko do potrzeb danego typu włosów, lecz i specyfiki konkretnej stylizacji i suszenia.

Warto zwrócić też uwagę na długość kabla, wyprofilowaną rączkę oraz wielkość urządzenia. Przyjrzeć można się również ilości nakładek do stylizacji. Profesjonalna suszarka do stylizacji powinna mieć w zestawie dyfuzor z długimi kolcami. Jeśli chcesz nią prostować włosy, zwróć uwagę na koncentrator. Na rynku znajdziesz modele, które posiadają obydwa rozwiązania, np. Philips DryCare Prestige HP8281/00 oraz Babyliss 6720E. Możesz poszukać także nakładki ułatwiającej tworzenie loków. Koniecznie suszarka do stylizacji musi mieć zimny nawiew.

Jeśli chodzi o technologię suszarki do włosów, to obecnie na rynku królują urządzenia ceramiczne, które zapewniają równomierne rozłożenie ciepła, oraz turmalinowe, wytwarzające naturalne jony chroniące przed elektryzowaniem się włosów.

Suszarka do włosów kręconych – jaką wybrać?

Kręcone włosy wymagają szczególnie uważnego wyboru suszarki. Ich pielęgnacja jest najbardziej wymagająca. W tym przypadku najlepiej postawić na modele z dyfuzorem, takie jak Dyson Supersonic czy Remington Pro-Air Shine 2200 D5215. Jeśli wybierzesz sprzęt, w którym część kolców jest krótsza, pomoże to dodatkowo ochronić włosy przed puszeniem. Długie kolce zaś zapewnią podniesienie włosów u nasady. Warto wybrać urządzenie z regulacją nawiewu i przyciskiem zimnego powietrza (Remington PROluxe AC9140).

  • 99,99 zł
  • 69,99 zł
  • 79,99 zł
  • 39,99 zł
  • 49,99 zł

Jaką suszarkę kupić do włosów cienkich, a jaką do grubych?

Suszarka do włosów

Moc suszarki do włosów ma tutaj ogromne znaczenie. W przypadku cienkich kosmyków suszenie powinno trwać jak najkrócej, dlatego warto wybierać urządzenia o mocy około 1500 W. Z pewnością dobrym rozwiązaniem są modele z jonizacją, która odżywia włosy, a także szczególnie je chroni. Obowiązkowa jest w tym przypadku regulacja siły nawiewu.

Dobra suszarka do włosów powinna mieć jednak jeszcze większą moc – około 2000 W, a nawet więcej. Ciekawą propozycją w tym przypadku jest suszarka z jonizacją i dyfuzorem, ponieważ nie tylko ochroni włosy podczas suszenia, lecz również ułatwi ich modelowanie i podniesienie u nasady. Wiele kobiet z grubymi włosami prostuje je na szczotce. W takim przypadku poleca się sięgnąć po urządzenie z dyszą koncentrującą nadmuch.

Najlepsza turystyczna suszarka do włosów

W podróż dobrze jest zabrać ze sobą suszarkę do włosów, która będzie mała i lekka, najlepiej składana. Nie powinna ona zajmować dużo miejsca w torbie lub walizce, więc typowo domowy model może się tutaj nie sprawdzić. Składana rączka to znaczne ułatwienie. Małe rozmiary suszarki nie muszą jednak oznaczać, że posiada ona małą moc. Jeśli masz grube i długie włosy, wybierz urządzenie o kompaktowych rozmiarach, ale i odpowiedniej mocy – około 1800 W. Dobrze, aby suszarka turystyczna była odporna na uszkodzenia, bo w podróży może się wszystko zdarzyć. Pomocą w stylizacji mogą okazać się wąski koncentrator oraz mini dyfuzor.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów