Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Dysk twardy SSD (Solid State Drive)

Dotyczy:
Laptopy
Dysk twardy SSD (Solid State Drive) to rodzaj pamięci masowej zbudowanej w oparciu o pamięć Flash.
Charakteryzuje się wysoką prędkością zapisu i odczytu danych, bardzo niskim poborem prądu oraz minimalnym czasem dostępu do danych. Zdecydowanie przyśpiesza start systemu operacyjnego oraz uruchomianych aplikacji i programów. Dysk ten jest pozbawiony części ruchomych (solid state disk – stały), co znacznie zmniejsza awaryjność urządzenia i zapewnia bezgłośną pracę.

Poniżej różnice pomiędzy dyskami SSD, a tradycyjnymi dyskami twardymi HDD.

RODZAJ DYSKU
  HDD SSD
WYDAJNOŚĆ wolniejszy dostęp do danych szybszy dostęp do danych
KONSTRUKCJA bardziej podatny na uszkodzenia, bo tworzy go kilka delikatnych, ściśle współdziałających ze sobą części odporny na uszkodzenia – składa się z jednej płyty głównej
ZUŻYCIE ENERGII wysokie niskie
WAGA ciężki lekki

 
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację