Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Dysk twardy HDD

Niska cena i duża pojemność to główne zalety dysków twardych HDD.


Dysk twardy
 HDD (Hard Drive Disc) to rodzaj pamięci masowej, która zapisuje, przechowuje i przetwarza dane za pomocą umieszczonych w niej obracających się talerzy.
Wraz z rozwojem technologii powstawały coraz szybsze i pojemniejsze wersje tych urządzeń. Dziś 500-gigabajtowe dyski pracujące z prędkością 7200 obrotów na minutę to standard. To dobry wybór dla użytkowników, którym zależy na przystępnej cenie urządzenia o stosunkowo dużej pojemności. Dysk HDD bardzo dobrze nadaje się do pracy biurowej.

Dyski twarde mają zastosowanie przede wszystkim w laptopach, komputerach, konsolach multimedialnych i nagrywarkach filmów.
Pojemność wyrażana jest w GB (gigabajtach) lub TB (terabajtach) 1 TB = 1024 GB.
KORZYŚCI:

- niska cena.
- duża pojemność.
- idealny do magazynowania dużych plików (filmy, programy, zdjęcia, muzyka).


Polecane artykuły:
Jak dysk twardy kupić?
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację