Brakuje jakichś informacji?

Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Modem 3G/LTE

Dotyczy grup Towarowych:
Laptopy , Komputery stacjonarne PC , Tablety

Urządzenie z wbudowanym modem 3G/LTE posiada slot na karty SIM, dzięki któremu można uzyskać połączenie internetowe udostępniane przez operatorów telefonii komórkowej. Wystarczy tylko włożyć do niego kartę SIM. Modem to urządzenie do odbierania sygnału sieci, natomiast człon 3G lub LTE oznacza sieć telefonii komórkowej, zaprojektowanej tak, aby szybko przesyłać różnego rodzaju dane.
 

  • 3G - telefonia komórkowa trzeciej generacji. Jest to szybkie i łatwe rozwiązanie połączenia z Internetem. W zasięgu sieci komórkowej praktycznie ma się gwarancję uzyskania dostępu do Internetu. Dlatego też dla osób, które regularnie podróżują, łączność bezprzewodowa za pośrednictwem sieci komórkowej 3G jest prostym i dogodnym wyborem.
  • LTE – standard bezprzewodowego przesyłu danych będący następcą systemów trzeciej generacji. Głównymi celami nowego standardu jest zwiększenie możliwości telefonii komórkowej poprzez zwiększenie prędkości przesyłania danych, zmniejszenie opóźnień, zwiększenie efektywności spektralnej łączy radiowych, zmniejszenie kosztów transmisji danych, uproszczenie architektury.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację