Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

LTE (Long Term Evolution)

LTE (Long Term Evolution) to najnowocześniejsza generacja bezprzewodowej łączności mobilnej dająca dostęp do szybkiej łączności internetowej z poziomu telefonu. Jest następcą telefonii 3G.

Zapewnia ona kilkakrotnie większą prędkość pobierania danych (transmisję danych z prędkościami do 300 Mb/s podczas ściągania i do 50 Mb/s podczas wysyłania danych z terminala do sieci dla LTE kat. 6 - kategoria w zależności od modelu telefonu) w porównaniu do dotychczas najlepszej technologii 3G. Łączy zalety internetu mobilnego z jakością porównywalną lub lepszą od internetu stacjonarnego.

Przyszłością LTE ma być tzw. LTE Advanced, który zapewniać ma przepustowość do 1 Gb/s podczas ściągania oraz do 500 Mb/s podczas wysyłania danych.


Polecamy artykuły:

Jak wybrać smartfona?
Jakie możliwości mają najnowsze smartfony?
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację