Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Przekątna matrycy - laptopy

Dotyczy:
Laptopy

Laptopy z przekątną do 14 cali są idealne dla osób mobilnych. Dzięki niewielkiej wadze i kompaktowym rozmiarom idealnie sprawdzą się w podróży. Natomiast laptopy o wielkości matrycy od 15,6 cala są przeznaczone do użytku stacjonarnego. Większy ekran zapewnia komfort w pracy i podczas rozrywki (oglądanie filmów, granie w gry).


Przekątna matrycy (inaczej przekątna ekranu)
– określa rozmiary wyświetlacza laptopa. Jest podawana w calach (1 cal to ok. 2,54 cm) i zawiera się w przedziale od ok. 10 cali do 17,3 cala.

Laptopy o najmniejszych rozmiarach ekranu to netbooki, laptopy 2 w 1 i ultrabooki (od ok. 10 do 14 cali). Są one idealne dla osób, które dużo podróżują i cenią sobie mobilność.
Natomiast dla tych, którzy potrzebują laptopa głównie do użytku w domu zalecane są modele z matrycą o wielkości 15,6 - 17,3 cala (chromebook, notebook, laptop dla graczy).


 KORZYŚCI:

- mały ekran w laptopach oznacza mobilność i łatwość w przenoszeniu urządzenia.
- duży ekran to komfort podczas pracy, oglądania filmów,, czy grania w gry.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację