Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Przekątna matrycy - laptopy

Dotyczy:
Laptopy

Przekątna matrycy (inaczej przekątna ekranu) – określa rozmiary wyświetlacza laptopa. Jest podawana w calach (1 cal to ok. 2,54 cm) i zawiera się w przedziale od ok. 10 cali do 17,3 cala.

Laptopy o najmniejszych rozmiarach ekranu to netbooki, laptopy 2 w 1 i ultrabooki (od ok. 10 do 14 cali). Są one idealne dla osób, które dużo podróżują i cenią sobie mobilność.
Natomiast dla tych, którzy potrzebują laptopa głównie do użytku w domu zalecane są modele z matrycą o wielkości 15,6 - 17,3 cala (chromebook, notebook, laptop dla graczy).


 


 

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację