Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ matrycy - laptopy

Dotyczy:
Laptopy

Od typu matrycy zależy komfort użytkowania sprzętu. Wybierz matrycę, która spełni twoje oczekiwania.

W laptopach stosowane są następujące typy matryc:
 

  • matowe - dzięki dodatkowej powłoce chroniącej przed odbijanymi promieni słonecznymi, zapewniają komfort pracy w podróży oraz u osób, które przebywają w miejscach ze zmiennym oświetleniem.

  • błyszczące - matryce tego typu są najczęściej spotykanymi w laptopach. Posiadają świetne odwzorowanie kolorów oraz ostrość obrazu, dzięki czemu idealnie sprawdzają się np. podczas oglądania zdjęć i filmów.

  • IPS - matryce te cechuje wysoka jakość obrazu oraz świetne odwzorowanie kolorów. Dzięki szerokim kątom widzenia idealnie nadają się one do oglądania filmów ze znajomymi i rodziną.

  • PixelSense - typ matrycy stosowany w laptopach Microsoft Surface Book 2.
Sprawdź, która matryca lepiej odpowiada Twoim potrzebom.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację