Brakuje jakichś informacji?

Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Karta graficzna - komputery
Karta graficzna odpowiada za przetwarzanie obrazu i wyświetlanie go na ekranie urządzenia. Od wydajności karty graficznej zależy m.in. jakość i płynność grafiki w środowisku 3D. Są to szczególnie istotne elementy w przypadku nowych gier, które mają wysokie wymagania względem grafiki komputerowej.

Obecnie karty graficzne dzielą się na 2 rodzaje:
  • Dedykowane (osobne), montowane w gnieździe płyty głównej komputera (np. PCI-Express), np. karty graficzne nVidia lub AMD, które swoje zastosowanie mają m.in. w grach oraz programach graficznych.
  • Zintegrowane karty graficzne z procesorem (lub z płytą główną komputera), np. Intel HD Graphics, które sprawdzają się w podstawowych działaniach (np. w przeglądaniu internetu, słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów).

Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację