Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ filtra - odkurzacze

Dotyczy:
Odkurzacze

Dobry filtr chroni silnik przed zanieczyszczeniami, oczyszcza powietrze wydostające się z odkurzacza oraz zatrzymuje drobne zanieczyszczenia i przykre zapachy.

W skład systemu filtracji najczęściej wchodzą:

  • filtr wlotowy - umieszczony przed silnikiem chroni go przed zanieczyszczeniami.
  • worek lub pojemnik - zatrzymuje większość zanieczyszczeń,
  • filtr wylotowy - oczyszcza powietrze wydostające się z odkurzacza i zatrzymuje drobne zanieczyszczenia oraz przykre zapachy.

Filtry można podzielić na:
  • tekstylne - Wykonane z pianki, fizeliny lub specjalnych sztucznych włókien. Zatrzymują cząsteczki kurzu. Są jednak mało skuteczne i należy je okresowo wymieniać.
  • antyalergiczne - Stworzone z myślą o alergikach. Zatrzymują prawie wszystkie cząsteczki, także zarodniki, roztocza i bakterie. Są wielokrotnego użytku. W zależności od modelu można je czyścić pod bieżącą wodą lub tylko otrzepując z kurzu.
  • wodne - Brud jest zasysany do pojemnika wypełnionego wodą. Powietrze wydostające się z odkurzacza jest nawilżone, co jest ułatwieniem dla alergików i astmatyków.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację