Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

System operacyjny - telefony

Dotyczy Towarów marek:
Apple, Microsoft, BlackBerry, Meizu, Samsung, Huawei, ASUS, Honor, LG, HTC, Lenovo, Lenovo Moto

Oprogramowanie zarządzające telefonem, tworzące środowisko do uruchamiania i kontroli aplikacji zainstalowanych na urządzeniu. System operacyjny odpowiada za całość funkcjonowania telefonu i umożliwia użytkownikowi wykonywanie zadań.


 


Android

Android jest otwartym systemem operacyjnym przeznaczonym dla smartfonów i tabletów. Pozwala na niemal nieograniczoną personalizację ustawień urządzenia oraz możliwość instalacji tysięcy aplikacji dostępnych w sklepie Google Play (dawniej Android Market). Android jest najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie.

 Zobacz produkty

   

 

 


iOS (iPhone OS)

System operacyjny Apple Inc. dla urządzeń mobilnych iPhone, iPod touch oraz iPad. System ten bazuje na systemie operacyjnym Mac OS X 10.5 i na tym samym jądrze. Przyjazny interfejs, fantastyczna funkcjonalność i niezachwiana niezawodność – to najważniejsze cechy systemu operacyjnego iOS dla urządzeń mobilnych, będącego fundamentem telefonu iPhone.

Zobacz produkty

   

 

   

 

 

Uwaga!!!

W zależności od daty zakupu urządzenie może posiadać różną wersję oprogramowania !!!

Polecamy artykuły:
Jak wybrać smartfona?
Jakie możliwości mają najnowsze smartfony?

Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację