Jaki smartfon wybrać? Czym kierować się przy zakupie?

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie znaczenie ma system operacyjny w smartfonie? Jaki ekran smartfona jest najlepszy? Co oznacza rozdzielczość ekranu? Jaki aparat powinien mieć smartfon? Za co odpowiada procesor w smartfonie? Czy istotna jest w smartfonie pamięć RAM?
Autor: Kinga

Kontakt z bliskimi, dostęp do internetu, czy też mobilny aparat – to wszystko oferują dziś smartfony. Kolejne modele wprowadzają coraz nowsze rozwiązania, które dodatkowo rozszerzają możliwości sprzętu. Dopasowanie urządzenia do osobistych potrzeb jest stosunkowo proste. Nie musimy zawsze inwestować w najnowszy telefon dostępny na rynku, gdy nie wykorzystamy jego możliwości. Jak wybrać odpowiedni smartfon? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zobacz także: Przegląd smartfonów z rysikiem. Jakie modele są najlepsze?
 

Jaki smartfon wybrać? Czym kierować się przy zakupie?

Wiele osób zastanawia się jaki smartfon kupić jeśli chodzi o system operacyjny? W smartfonach znajdziemy kilka najpopularniejszych systemów operacyjnych. Niektóre z nich są lepsze, inne gorsze. Wszystkie mają wady i zalety. Szczegółowe informacje na ten temat przeczytamy w artykule: Urządzenie z Androidem czy iOS – jaki smartfon wybrać? Jaki system operacyjny jest najlepszy?

Android

Charakteryzuje się on wieloma możliwościami konfiguracji. Wyposażone w niego smartfony są wielozadaniowe. Aplikacje na ten system znajdziemy w sklepie Google Play. Każdy odszuka tam coś dla siebie. Bez problemu zainstalujemy najpopularniejsze programy, takie jak Facebook, YouTube czy Instagram. Możemy skorzystać z szerokiej oferty gier mobilnych czy aplikacji użytkowych (np. Microsoft Office). Smartfony z Androidem znajdziemy w każdej półce cenowej. Dostępne są znacznie tańsze konfiguracje, które sprawdzą się jednak bardzo dobrze podczas codziennego użytkowania, ale i bardziej zaawansowane rozwiązania, przeznaczone dla graczy, czy też po prostu wymagających użytkowników. Wielu producentów instaluje jednak autorskie nakładki na ten system, które zmieniają domyślnie zainstalowane aplikacje lub wygląd interfejsu. To bardzo elastyczny i wygodny system.

Apple iOS

Jest to system bardzo prosty, lecz niezawodny. Stworzony z myślą o marce iPhone, przy czym należy pamiętać, że nie jest on dostępny na innych telefonach.

Tutaj również zainstalujemy wiele ciekawych aplikacji – od gier, przez programy użytkowe, aż po przeglądarki internetowe.

Wszystko to jest dostępne w sklepie Apple AppStore. To rozwiązanie charakteryzuje się wygodą podczas korzystania, intuicyjnością oraz znacznie lepszą stabilnością.

Oba najpopularniejsze systemy operacyjne oferują bardzo zbliżone funkcje. Oczywiście działające na nich smartfony nie mają problemów z wydajnością, jeśli zastosowano odpowiednie podzespoły. Jedyną różnicą jest możliwość personalizacji, znacznie większa w przypadku telefonów z Androidem. Warto jednak przed zakupem sprawdzić, jakich aplikacji potrzebujemy. Wówczas wybór systemu powinien być stosunkowo prosty.

KATEGORIA ANDROID Apple iOS
PRODUCENT Google Apple
OBSŁUGIWANE SMARTFONY Samsung, LG, HTC, Huawei i inne Apple (iPhone)
SYNCHRONIZACJA Z KOMPUTEREM USB, Aplikacje, Wi-Fi USB, iTunes, iCloud
SKLEP Z APLIKACJAMI Google Play App Store

Oba rozwiązania mają pewne wady i zalety. Dla przykładu, w Androidzie często pojawiają się przycięcia, zwłaszcza gdy korzystamy z wielu aplikacji jednocześnie. Jest on jednak bardzo szybkim systemem, oferuje wiele opcji personalizacji i możemy zainstalować znacznie więcej ciekawych aplikacji. W przypadku Apple iOS pojawia się problem z przesyłaniem danych na komputery PC. Smartfony na tym systemie są kompatybilne jedynie z urządzeniami Apple. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że mają dużą bazę aplikacji oraz są niesamowicie szybkie. Dodatkowo iOS w kwestii stabilności góruje nad Androidem.

SYSTEM ANDROID Apple iOS
ZALETY szybki, szerokie możliwości personalizacji, duża liczba aplikacji, otwarty system szybki oraz stabilny, multimedialny, duża liczba aplikacji
WADY system ma tendencję do zawieszania, jeżeli w tym samym czasie działa wiele aplikacji utrudnione przesyłanie danych z komputerów PC – najlepsza kompatybilność tylko z urządzeniami Apple
 

Jaki smartfon kupić? Który ekran jest najlepszy?

Wielkość wyświetlacza w smartfonie to bardzo istotna kwestia, o której trzeba pamiętać przed podjęciem decyzji jaki smartfon kupić. Może ona wahać się między 4, a nawet ponad 6,5 cala. Wiele zależy od osobistych preferencji oraz tego, do czego będziemy dany telefon wykorzystywać. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w artykule: 4, 5 czy 6 cali? Jaki smartfon wybrać?

 • Do 4 cali – jest to idealne rozwiązanie, jeśli telefon wykorzystujemy jedynie do kontaktu ze znajomymi, czy też do sprawdzania mediów społecznościowych. Można na nim również grać w gry, jednak może pojawić się problem ze zbyt małym interfejsem.
 • Do 5,5 cali – taki sprzęt świetnie sprawdzi się podczas podstawowych czynności. W tym wypadku wygodne będzie jednak również przeglądanie poczty elektronicznej, oglądanie filmów oraz granie w bardziej zaawansowane graficznie gry mobilne.
 • Powyżej 5,5 cali – są to największe smartfony dostępne na rynku. Prócz powyższych zastosowań duży ekran ma wiele dodatkowych zalet. Możemy czytać e-booki, oglądać filmy w znacznie lepszej jakości, czy też grać w gry mobilne, nawet po podłączeniu specjalnego kontrolera, ponieważ obraz będzie wystarczająco duży, by patrzeć na niego z większej odległości.

Ekran wpływa w dużym stopniu na wygodę korzystania ze smartfona. Im jest on większy, tym trudniej trzymać go w kieszeni czy w ręce. Warto na to zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji jaki smartfon wybrać.

Sprawdź smartfony z przekątną:

 

Co oznacza rozdzielczość ekranu?

Obecnie w większości smartfonów stosuje się ekrany o rozdzielczości Full HD, lecz bardziej zaawansowane modele dysponują wyświetlaczami Quad HD czy 2K. Podpowiadamy jaki smartfon kupić. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziemy w artykule: Jakie są różnice pomiędzy smartfonem HD a Full HD? Jaki smartfon wybrać? Prócz tego warto zwrócić uwagę na technologię, w której wykonano dany ekran. Najpopularniejsze to IPS, AMOLED oraz LCD.

Każda z opcji ma wady i zalety:

 • IPS – charakteryzuje się bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów oraz szerokimi kątami widzenia. Potrzebuje mocniejszego podświetlenia, przez co zużywa więcej energii.
 • AMOLED – ma świetny kontrast, nie potrzebuje podświetlenia i charakteryzuje się bardzo realistycznymi barwami. Smartfony wyposażone w taki ekran zwykle wiążą się niestety z wyższym kosztem.
 • LCD – odwzorowanie kolorów jest tutaj na satysfakcjonującym poziomie. Takie wyświetlacze są jednak stosunkowo słabo widoczne w słońcu.

Warto zadbać o to, by ekran smartfona był wystarczająco wytrzymały. Upadki się zdarzają, więc producenci udostępniają coraz lepsze rozwiązania, o których trzeba pamiętać rozważając jaki smartfon kupić. Mimo to możemy zakupić specjalne szkło hartowane lub folię, która ochroni wyświetlacz.

 

Jaki smartfon wybrać, jeśli chodzi o aparat?

Obecnie bardzo często korzystamy z aparatu cyfrowego, wbudowanego w smartfon. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w artykule: Jaki telefon do 1500 zł z najlepszym aparatem wybrać? Przegląd najciekawszych modeli. Przed podjęciem decyzji jaki smartfon kupić, warto pamiętać, że najbardziej rozbudowane modele smartfonów mają zaawansowane konstrukcje, charakteryzujące się rozdzielczością na poziomie nawet 23 Mpix. Za minimum warto obrać 8 Mpix. Jeśli często korzystamy z mediów społecznościowych, czy też dużo podróżujemy, lepiej zainwestować w smartfon wyposażony w wysokiej jakości aparat.

W większości telefonów spotkamy się z aparatem, który robi zdjęcia czy nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD. Niektóre nowsze modele dysponują jednak jeszcze lepszą jakością – 4K. Należy pamiętać, że takie urządzenia wiążą się z większym kosztem. Wiele zależy tutaj od osobistych preferencji i wymagań.

 

Procesor w smartfonie – jaki smartfon kupić?

Procesor odpowiada w dużej mierze za ogólną wydajność smartfona. Warto stwierdzić, do czego będziemy wykorzystywać sprzęt, zanim zdecydujemy jaki smartfon wybrać. Dzięki temu w łatwy sposób wybierzemy odpowiedni model, tak by nie przepłacić. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w artykule: Procesor w smartfonie – ile rdzeni wybrać w 2019 roku?

Jaki procesor warto wybrać i jaki smartfon kupić?

 • jednordzeniowy – zapewnia płynne działanie maksymalnie 1 aplikacji w danym czasie;
 • dwurdzeniowy – może działać z 2 aplikacjami jednocześnie;
 • czterordzeniowy – obsługuje maksymalnie 4 aplikacje w tle;
 • sześciordzeniowy – obsługuje maksymalnie 6 aplikacji w tle;
 • ośmiordzeniowy – obsługuje maksymalnie 8 aplikacji w tle.

Wybór odpowiedniego procesora zależy od naszych osobistych wymagań. Oczywiście im bardziej wydajne komponenty, tym sprzęt jest zwykle droższy. Najnowsze konstrukcje wyposażone są w procesory, które w zupełności wystarczą nawet na kilka lat. Mniej wymagający użytkownicy powinni zadowolić się wydajnością smartfonów z dwurdzeniowymi konstrukcjami – jest to również duża oszczędność, o której warto pamiętać, podejmując decyzję jaki smartfon kupić.

Jeśli zamierzamy grać w gry mobilne, czy też korzystać z kilku aplikacji jednocześnie, warto wybrać znacznie mocniejsze konfiguracje i wiedzieć jaki smartfon kupić, aby w pełni cieszyć się mobilnymi rozgrywkami. Najlepszym wyborem będą oczywiście smartfony wielordzeniowe, by nie uświadczyć żadnych przycięć systemu.

 
 

Pamięć RAM – jaki smartfon spełni nasze oczekiwania?

Ten parametr jest niesamowicie istotny, jeśli chodzi o wydajność przy kilku uruchomionych aplikacjach. Od ilości pamięci RAM zależy szybkość smartfona, warto więc o to zadbać przed zakupem. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziemy w artykule: Pamięć RAM w telefonie – dlaczego jest ważna?

Jaka ilość pamięci jest wystarczająca i jaki smartfon wybrać, aby spełnił nasze oczekiwania?

DO 1 GB RAM DO 2 GB RAM DO 3 GB RAM 4 GB RAM i więcej
jest to minimalna obecnie ilość. Mogą w tym wypadku występować pewne przycięcia i problemy z kilkoma aplikacjami jednocześnie przy tej wartości smartfon powinien działać płynnie nawet przy kilku uruchomionych programach nie pojawiają się problemy przy pracy na kilku aplikacjach i ciągłym przełączaniu się między nimi tutaj mamy do czynienia z płynnym działaniem smartfona oraz pewnym zapasem wydajności na bardziej wymagające aplikacje

Najlepiej wybrać sprzęt z minimum 2 GB pamięci RAM. W ten sposób bez problemu będziemy mogli wykonywać podstawowe czynności bez żadnych przycięć i problemów. Do gier mobilnych czy wymagających aplikacji znacznie lepszą opcją są co najmniej 4 GB pamięci RAM.

Zobacz smartfony z:

 • 1 299 zł
 • 1 299 zł
 • 2 849 zł
 • 3 299 zł
 • 1 299 zł
 

Jakie znaczenie ma łączność smartfona?

Jeśli zastanawiasz się jaki smartfon kupić, pamiętaj, że wszystkie modele dostępne na rynku są wyposażone w pewne złącza. Ich zadaniem jest rozszerzanie możliwości urządzenia. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziemy dla przykładu w artykule: LTE – co to jest, jak działa i czym się charakteryzuje?

Co warto sprawdzić zanim zdecydujemy się jaki smartfon wybrać?

 • Bluetooth – oczywiście jedno z najważniejszych modułów. Dzięki temu będziemy mogli łączyć się z dowolnymi innymi urządzeniami, które mają łączność bezprzewodową. Warto zwrócić uwagę na modele wyposażone co najmniej w Bluetooth 4.0;
 • NFC – obecnie to bardzo popularne rozwiązanie. Największą zaletą jest możliwość płacenia telefonem. Dodatkowo możemy korzystać ze znaczników NFC do szybkiego zmieniania ustawień smartfona w zależności od miejsca, w którym przebywamy;
 • Wi-Fi – najlepiej wybrać model, który obsługuje zarówno częstotliwość 2,4 GHz, jak i 5 GHz. Będziemy mogli w ten sposób łączyć się z każdą siecią bezprzewodową;
 • DLNA – służy w dużym skrócie do przesyłania plików multimedialnych między różnymi urządzeniami. Jeśli mamy kino domowe czy inne urządzenie, które obsługuje tę technologię, to warto wybrać smartfon z DLNA.
 

Jaki smartfon wybrać, jeśli chodzi o rodzaje kart SIM?

Przed zakupem nowego smartfona warto sprawdzić kartę SIM. Musi ona pasować do nowego sprzętu, a obecnie można spotkać ją w trzech różnych rozmiarach. Warto zwrócić uwagę również na to, że niektóre telefony mogą obsługiwać dwie karty SIM jednocześnie za pomocą funkcji Dual SIM. Więcej szczegółów na ten temat znajdziemy w artykule: Telefon Dual SIM: co dwie karty, to nie jedna. Jaki smartfon wybrać, jeśli chodzi o model tego typu? Wyróżniamy kolejno coraz mniejsze formaty: mini, micro oraz nano. Wybrana opcja musi być dopasowana do tacki wbudowanej w smartfon.

Zdarza się, że mamy inną kartę SIM, niż wymaga producent telefonu. Możemy wtedy bez problemu ją wymienić w salonie swojego operatora. Nie jest to jednak zawsze konieczne. Na rynku znajdziemy różne przejściówki i adaptery za zaledwie kilka złotych. Pozwalają one samodzielnie zmieniać rozmiar karty SIM. To bardzo przydatne oraz proste rozwiązanie, jeśli zastanawiasz się jaki smartfon kupić.

 

Dodatkowe funkcje – jaki smartfon kupić?

Do smartfonów producenci często implementują dodatkowe funkcje, które rozszerzają możliwości sprzętu. Podobny efekt uzyskamy, gdy będziemy używać różnych specjalnych akcesoriów. Więcej szczegółów na ten temat znajdziemy w artykule: Jakie gadżety do smartfona wybrać? Rodzaje i przykłady. Na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji jaki smartfon wybrać?

Co warto sprawdzić zanim zdecydujemy się jaki smartfon wybrać?

 • Dual SIM – ta opcja pozwala korzystać z dwóch kart SIM jednocześnie. To bardzo wygodne rozwiązanie. Dla przykładu jedna karta służy do transmisji danych, a druga do obsługiwania połączeń wychodzących i przychodzących. Należy jednak przed tym sprawdzić obsługiwany rozmiar kart SIM.
 • Ładowanie bezprzewodowe – zwiększa wygodę podczas użytkowania urządzenia. Aby korzystać z tej opcji, potrzebujemy specjalnej ładowarki, którą trzeba kupić najczęściej oddzielnie. Nie musimy jednak wtedy przejmować się uciążliwymi przewodami.
 • Wytrzymałość – warto zwrócić uwagę na to, by smartfon miał odpowiednio mocny ekran. To jedna z najważniejszych części urządzenia, a jej naprawa może kosztować naprawdę dużo. Producenci stosują specjalne technologie, takie jak Gorilla Glass, by wzmocnić konstrukcję. Wodoodporność również jest tutaj istotna. Smartfon powinien być odporny na zalanie czy upadek do wody. Przedłuży to jego żywotność.
 • Szybkie ładowanie – jest to funkcja, dzięki której naładujemy smartfon znacznie szybciej. Warto na to zwrócić uwagę, gdyż oszczędza to nasz czas oraz nie musimy przejmować się, że sprzęt się szybko rozładuje.
 

Jaki smartfon kupić jeśli chodzi o dostępne akcesoria?

Warto zwrócić uwagę na akcesoria, które do smartfona dodaje producent. Zawsze możemy je również samodzielnie dokupić wedle osobistych preferencji i wymagań. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziemy w artykule: Najpopularniejsze akcesoria do telefonu – zobacz, co wybrać! Które dodatki będą najlepszym wyborem i jaki smartfon kupić, aby mieć możliwość rozbudowy urządzenia o dodatkowe funkcje?

Najważniejsze wydają się etui i folia ochronna lub szkło hartowane na ekran. Zabezpieczymy nimi sprzęt przed uszkodzeniem. Takie elementy zwykle nie są stosunkowo drogie, a możemy zaoszczędzić na późniejszej naprawie, jeśli wypadnie nam smartfon. Dodatkowo bardzo często warto zakupić kartę pamięci. Dzięki temu nigdy nie zabraknie nam miejsca na kolejne pliki. Powerbank i ładowarka samochodowa to gadżety przeznaczone głównie dla osób często podróżujących. Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na ładowanie smartfona, to warto zainwestować w taki sprzęt.

Prócz powyższych propozycji, przed podjęciem decyzji jaki smartfon kupić, warto zwrócić uwagę na głośniki bezprzewodowe i słuchawki. Właśnie dzięki nim będziemy mogli cieszyć się muzyką w dowolnym miejscu. Na podróż, do samochodu, czy też po prostu w domu sprawdzi się to idealnie. Wybór akcesoriów zależy jednak od osobistych preferencji. Na rynku znajdziemy również mniej popularne rozwiązania. Dla przykładu, graczy zainteresują specjalne kontrolery, które łączymy ze smartfonem za pomocą Bluetooth lub przewodu. Dostępne są także gogle VR. Musimy w nich zamontować telefon, po czym możemy cieszyć się wirtualną rzeczywistością.

 

Jaki smartfon wybrać - sprawdź nasze rekomendacje

Wiele zależy od naszych wymagań oraz zastosowania sprzętu. Musimy określić, do czego konkretnie będzie wykorzystywany dany smartfon. Szczegółowy ranking ciekawych propozycji dostępnych na rynku znajdziemy w artykule: Smartfon z Androidem – co warto wiedzieć? Jakie są najlepsze urządzenia z tym systemem? Poniżej wymienimy kilka modeli, które idealnie sprawdzą się w większości zastosowań.

Podpowiemy jaki smartfon kupić, aby spełnił oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 • Apple iPhone 11 64 GB to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które należy wziąć pod uwagę, jeśli zastanawiasz się jaki smartfon kupić. Cena tego smartfona sięga obecnie 3600 złotych. Warto zwrócić uwagę, że producent dodaje darmową opaskę Smartband do zestawu. Ten model charakteryzuje się 6,1-calowym ekranem o rozdzielczości bliskiej Full HD. Działa on na systemie Apple iOS 13. Wyposażono go w 4 GB pamięci RAM. Dodatkowo zainstalowano z tyłu 2 aparaty o rozdzielczości 12 Mpix, przy czym przedni ma takie same parametry. Świetnie sprawdzi się on, jeśli wstawiamy zdjęcia na portale społecznościowe. Pojemność baterii wynosi tutaj 3110 mAh, co powinno w zupełności wystarczyć.
 • Samsung Galaxy S10+ 128 GB to rozwiązanie za około 3800 złotych. Charakteryzuje się jednak niesamowicie dobrymi parametrami. Wyposażono go w 8 GB pamięci RAM oraz procesor ośmiordzeniowy. Ma on 6,4-calowy ekran SUPER AMOLED o rozdzielczości 3040 × 1440. Warto zwrócić uwagę na konfigurację aparatów. Z tyłu znajdziemy 3 sztuki; kolejno: 16, 12 i 12 Mpix, z przodu natomiast – 10 i 8 Mpix. Świetnie sprawdzi się on, jeśli zamierzamy robić dużo zdjęć i filmów. Pojemność baterii wynosi 4100 mAh, więc znacznie więcej od poprzednika.
 • Huawei P30 Pro 6/128 GB to kolejna ciekawa propozycja. Kupimy go za około 2600 złotych. Ma 6,5-calowy ekran OLED o rozdzielczości Full HD+. Warto zwrócić uwagę na mocne parametry, czyli aż 6 GB pamięci RAM i ośmiordzeniowy procesor. Sprzęt ma wyróżniający się aparat tylny – aż 40 Mpix, przedni natomiast – 32 Mpix. Zdjęcia na tym smartfonie powinny wyglądać najlepiej. Świetnie sprawdzi się on podczas grania w gry mobilne ze względu na duży, czytelny ekran. Pojemność baterii wynosi tutaj 4200 mAh, co jest niesamowicie dobrym wynikiem.
 • Jaki smartfon kupić spośród modeli z wyższej półki? Warto zwrócić uwagę na Samsunga Galaxy S20, czyli najnowszą propozycję od tej marki. Wyposażono go w 6,2-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 3200 × 1440. Ma on również najlepsze podzespoły dostępne na rynku, czyli 8 GB pamięci RAM i ośmiordzeniowy procesor Samsung Exynos 990. Sprzęt wyróżnia się wysokiej jakości aparatami – tylni ma aż 64 Mpix, a przedni 10 Mpix. Zdjęcia są natomiast w wysokiej rozdzielczości oraz mają bardzo dużo szczegółów. Pojemność baterii wynosi tutaj 4000 mAh, co w zupełności wystarczy na cały dzień użytkowania. Cena tego rozwiązania sięga niestety aż 4000 złotych.
 
 

Gwarancja, ubezpieczenie, raty przy zakupie smartfona

Jest to bardzo istotna kwestia, jeśli zastanawiasz się jaki smartfon kupić. Warto wybierać jedynie urządzenia od uznanych producentów z dobrymi opiniami. Zagwarantuje nam to wysoką jakość oraz znacznie dłuższą żywotność sprzętu. Więcej szczegółów na ten temat możemy znaleźć w artykule: Ubezpieczenie telefonu, czyli jak znaleźć odpowiednią ochronę dla smartfona? Gwarancja umożliwia szybką wymianę lub naprawę, gdyby kupiony telefon miał pewne usterki. Zabezpiecza nas to między innymi przed wadliwymi urządzeniami.

Ubezpieczenie pozwala zmniejszyć lub zniwelować koszt napraw, w razie gdyby nasz sprzęt uległ uszkodzeniu. Nie jest to droga usługa, a możemy w ten sposób zaoszczędzić naprawdę dużo. Raty są natomiast przeznaczone dla osób, które nie chcą jednorazowo wydawać zbyt dużej sumy pieniędzy. Wiele sklepów z elektroniką oferuje taką usługę bez żadnych opłat czy też z opóźnioną spłatą. Możemy otrzymać wymarzony sprzęt od razu, a zapłacić za niego dopiero w późniejszym terminie.

MASZ PYTANIA?
SKORZYSTAJ Z ZAKŁADKI "PYTANIA I ODPOWIEDZI"

Pytania możesz zadać na stronie danego produktu w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Wystarczy się zalogować i zadać pytanie. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zostaniesz poproszony o jego utworzenie oraz wybór Nicku. Na pytania odpowiadają użytkownicy, wspierani przez Autoryzowanych Przedstawicieli producentów, Ekspertów RTV EURO AGD oraz niezależnych Doradców.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link