Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ szczoteczki

Szczoteczki elektryczne różnią się między sobą sposobem działania i przeznaczeniem. 

Irygator - urządzenie służące do przepłukiwania przestrzeni międzyzębowych. Pozwala utrzymać higienę jamy ustnej, zapobiega osadzaniu się płytki nazębnej, wpływa również na zdrowie dziąseł. Składa się z pojemnika na wodę lub płyn dezynfekujący i zaokrąglonej końcówki bez włosia. Woda lub płyn pod ciśnieniem wydostaje się z końcówki i usuwa resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. 
 
Szczoteczka dla dzieci - szczoteczka elektryczna zaprojektowana z myślą o dzieciach. Posiada miękkie włókna, które zapewniają delikatne czyszczenie zębów i dziąseł. Główka szczoteczki jest mniejsza niż w szczoteczkach dla dorosłych, co ułatwia dokładne czyszczenie zębów. Używanie szczoteczki elektrycznej może wyrobić u dziecka poprawne nawyki szczotkowania zębów, np. czas szczotkowania. Szczoteczka może być wyposażona w muzyczny timer zachęcający do 2-minutowego mycia zębów.

Szczoteczka rotacyjna – okrągła główka szczoteczki może w zależności od modelu wykonywać ruchy oscylacyjne (główka szczoteczki obraca się na przemian w prawo i w lewo), pulsacyjne (główka szczoteczki porusza się w kierunku od i do zębów) lub oscylacyjno-pulsacyjne (główka porusza się jednocześnie oscylacyjnie i pulsacyjnie). Ruchy oscylacyjne wymiatają zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc. Ruchy pulsacyjne usuwają płytkę nazębną. Połączenie ruchów oscylacyjnych i pulsacyjnych zapewnia najwyższą skuteczność czyszczenia zębów. 

Szczoteczka soniczna - w porównaniu ze szczoteczką rotacyjną jest delikatniejsza dla zębów i dziąseł. Jej główka jest podłużna i wykonuje ruch wymiatający. Włosie szczoteczki, dzięki emitowanym falom, wpada w drgania, których energia jest przenoszona na płyn przepływający przez szczeliny międzyzębowe. Powoduje to odrywanie się płytki nazębnej i bakterii.
 

Polecamy artykuł:
Szczoteczka elektryczna - jak wybrać?
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów