Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ szczoteczki

Szczoteczki elektryczne różnią się między sobą sposobem działania i przeznaczeniem. 
 
Irygator - urządzenie służące do przepłukiwania przestrzeni międzyzębowych. Pozwala utrzymać higienę jamy ustnej, zapobiega osadzaniu się płytki nazębnej, wpływa również na zdrowie dziąseł. Składa się z pojemnika na wodę lub płyn dezynfekujący i zaokrąglonej końcówki bez włosia. Woda lub płyn pod ciśnieniem wydostaje się z końcówki i usuwa resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. 
 
Szczoteczka dla dzieci - szczoteczka elektryczna zaprojektowana z myślą o dzieciach. Posiada miękkie włókna, które zapewniają delikatne czyszczenie zębów i dziąseł. Główka szczoteczki jest mniejsza niż w szczoteczkach dla dorosłych, co ułatwia dokładne czyszczenie zębów. Używanie szczoteczki elektrycznej może wyrobić u dziecka poprawne nawyki szczotkowania zębów, np. czas szczotkowania. Szczoteczka może być wyposażona w muzyczny timer zachęcający do 2-minutowego mycia zębów.
 
Szczoteczka rotacyjna – okrągła główka szczoteczki może w zależności od modelu wykonywać ruchy oscylacyjne (główka szczoteczki obraca się na przemian w prawo i w lewo), pulsacyjne (główka szczoteczki porusza się w kierunku od i do zębów) lub oscylacyjno-pulsacyjne (główka porusza się jednocześnie oscylacyjnie i pulsacyjnie). Ruchy oscylacyjne wymiatają zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc. Ruchy pulsacyjne usuwają płytkę nazębną. Połączenie ruchów oscylacyjnych i pulsacyjnych zapewnia najwyższą skuteczność czyszczenia zębów. 
 
Szczoteczka soniczna - w porównaniu ze szczoteczką rotacyjną jest delikatniejsza dla zębów i dziąseł. Jej główka jest podłużna i wykonuje ruch wymiatający. Włosie szczoteczki, dzięki emitowanym falom, wpada w drgania, których energia jest przenoszona na płyn przepływający przez szczeliny międzyzębowe. Powoduje to odrywanie się płytki nazębnej i bakterii.
 
Szczoteczka magnetyczna - z liniowym napędem magnetycznym koncentrującym energię tam gdzie jest najbardziej potrzebna i mikrowibracjami na końcówkach włókien. Zapewnia to przyjemne, płynne szczotkowanie i wysoką skuteczność czyszczenia. Liniowy napęd magnetyczny gwarantuje również optymalny dźwięk towarzyszący szczotkowaniu zębów. 
 

Polecamy artykuł:
Szczoteczka elektryczna - jak wybrać?
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację