Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Dual SIM

Dual SIM umożliwia korzystanie z dwóch różnych kart SIM za pośrednictwem jednego telefonu, łącząc wygodę korzystania z dwóch numerów telefonów w jednym urządzeniu.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób na co dzień korzystających z dwóch numerów - służbowego i prywatnego. Dzięki funkcji Dual Sim możliwe jest używanie jednej karty SIM wyłącznie dla połączeń i wiadomości, a drugiej do transmisji danych, jeżeli inny operator oferuje lepsze warunki.

Obecnie dostępne są trzy główne rodzaje Dual Sim:

Rodzaj Dual SIM

Charakterystyka

Passive

Podstawowy i najprostszy rodzaj Dual SIM. Tylko jedna karta jest aktywna w danym momencie. Wymaga przełączania między kartami.

Standby

Karty działają równocześnie w oczekiwaniu na rozmowy. Podczas rozmowy tylko jedna karta pozostaje aktywna. 

Active

Najbardziej zaawansowany rodzaj Dual SIM. Karty działają równocześnie cały czas. Telefon musi mieć dwie anteny oraz dwa sterowniki, przez co zużywa więcej energii. 

 

Polecamy artykuły:
Jak wybrać smartfona?
Jakie możliwości mają najnowsze smartfony?
Czym się charakteryzuje smartfon Dual Sim?
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację