Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Pojemność akumulatora - Smartfony

Informuje o pojemności akumulatora znajdującego się w zestawie, a jej wartość podawana jest w miliamperogodzinach (mAh).

Większa pojemność akumulatora wydłuża czas pracy urządzenia. Większość smartfonów posiada akumulator o pojemności około 4000 mAh, lecz coraz częściej spotykane są modele z akumulatorami o pojemności 6000 mAh i więcej. Dzięki temu użytkownik ma zapas energii, co umożliwia dłuższą pracę.

W praktyce sama duża pojemność baterii nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na długość korzystania z telefonu. Duży wpływ ma m.in w jaki sposób i w jakich warunkach korzystasz z urządzenia.

Jeżeli bateria wyładowywuje się za szybko, możesz spróbować następujących działań aby wydłużyć jej żywotność:
-Zmniejsz jasność ekranu
-Wyłącz nieużywane funkcje i aplikacje pracujące w tle
-Skorzystaj z trybu oszczędzania energii
-Unikaj zbytniego przegrzewania baterii

Polecamy artykuły:
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację