Brakuje jakichś informacji?

Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Procesor - telefony
Procesor jest to główna część telefonu, odpowiedzialna za synchronizację pracy wszystkich elementów urządzenia. Występuje jako uklad scalony i ma bezpośredni wpływ na szybkość i wydajność telefonu.

Dzięki wydajnemu procesorowi, telefon szybko reaguje na polecenia i umożliwia płynną obsługę zaawansowanych aplikacji i gier. Głównymi elementami opisującymi procesor są liczba rdzeni oraz częstotliwość taktowania.


Rdzeń
Rdzeń jest to fizyczny element procesora, w którym zachodzą procesy i operacje obliczeniowe. Im więcej rdzeni posiada procesor, tym więcej operacji potrafi wykonać, a co za tym idzie telefon będzie działał szybciej.

Dzisiejsze procesory wyposażone są w zaawansowane rdzenie, umożliwiające wykonywanie wielu procesów jednocześnie.
 
TYP PROCESORA ZASTOSOWANIE
JEDNORDZENIOWY płynne działanie pojedynczej aplikacji (w zależności od modelu telefonu i wymagań aplikacji, możliwe problemy z płynnością)
DWURDZENIOWY płynne działanie dwóch aplikacji
CZTERORDZENIOWY płynne działanie do czterech aplikacji w tle
SZEŚCIORDZENIOWY płynne działanie do sześciu aplikacji w tle
OŚMIORDZENIOWY płynne działanie do ośmiu aplikacji w tle
 
Częstotliwość taktowania
Jest to liczba operacji, którą procesor może wykonać w ciągu jednej sekundy. Procesor z taktowaniem 1 GHz potrafi wykonać 1 miliard operacji na sekundę.

Wiodącymi Producentami procesorów do urządzeń mobilnych są:
  • Qualcomm (seria procesorów Snapdragon)
  • Samsung (Seria procesorów Exynos)
  • MediaTek
  • Intel


Polecamy artykuły:
Jak wybrać smartfona?
Jakie możliwości mają najnowsze smartfony?
Jak wybrać smartfona do gier?
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację