Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rozdzielczość aparatu - Smartfony i telefony

Rozdzielczość aparatu mówi o liczbie pikseli (elementów światłoczułych), z których zbudowana jest matryca aparatu. Wartość tak podawana jest w milionach pikseli (Mpix).

Większa liczba pikseli poprawia precyzję i szczegółowość zdjęcia, umożliwiając precyzyjne kadrowanie i uzyskanie dużej wielkości odbitek.

Niektóre modele smartfonów posiadają więcej niż jeden obiektyw lub aparaty (np: 6 x 24 Mpix), a każdy z nich ma różne możliwości fotograficzne. Poszczególne obiektywy posiadają inną czułość na światło, przysłonę lub typ jak np. makro, który przystosowany jest do zdjęć panoramicznych. Przy wybraniu docelowego trybu zdjęciowego w smartfonie, sprzęt sam zmienia obiektywy w sposób najbardziej korzystny dla użytkowniku, w celu otrzymania zdjęcia o najwyższej jakości. 

Polecamy artykuły:

Jak wybrać smartfona?
Jak wybrać telefon do robienia zdjęć?
Jakie możliwości mają najnowsze smartfony?
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację