Zegar z projektorem i budzikiem – jakie są jego zalety i jaki model wybrać?

Autor: Zosia

We współczesnym świecie czas jest na wagę złota, dlatego zegar z projektorem może okazać się doskonałą inwestycją! Budzik z funkcją projekcji czasu będzie gwarancją udanej pobudki.

Projekcja godziny w ciemności

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są zalety zegarów z projektorem;
  2. na co zwracać uwagę przy zakupie.

Zegar z projektorem – jakie są jego zalety?

Radiobudzik wyświetlający godzinę

W dzisiejszych czasach nie można sobie pozwolić na ignorowanie czasu. Zegar to podstawa, a funkcja budzika to dodatek, który przydaje się w każdym domu. Wiele osób ceni sobie dobry sprzęt do porannych pobudek, lecz aktualnie można cieszyć się czymś więcej, niż tylko klasycznymi, standardowymi budzikami. Współcześnie istnieją o wiele ciekawsze gadżety, które zadowolą wszystkich miłośników technicznych nowinek.

Budzik elektroniczny z projektorem to przede wszystkim możliwość wyświetlania aktualnej godziny na różnych powierzchniach – najczęściej na suficie lub ścianie. Co tak naprawdę można dzięki temu zyskać? Otóż jest to świetny sposób na ułatwienie sobie życia, dlatego że niewielki wyświetlacz zegara czasem może być trudny do odczytania z większej odległości. Jeżeli natomiast mamy godzinę wyświetlaną na ścianie, zyskujemy bardzo dobrą widoczność i jesteśmy w stanie odczytać ją nawet z daleka.

Co ciekawe, użytkownicy zegarów i budzików z projektorem z reguły cieszą się nie tylko z powiększenia odczytu czasu. Niewątpliwą zaletą jest również coś mniej oczywistego, mianowicie całkiem przyjemny efekt wizualny. Zarówno miłośnicy gadżetów, jak i pragmatycy docenią ładny wygląd godziny wyświetlanej na suficie albo na ścianie. Szczególnie wieczorami, przy zgaszonym świetle, będzie to atrakcyjne dla oka.

Polecane radiobudziki
  • 279 zł
  • 189,99 zł
  • 449 zł
  • 699 zł
  • 669 zł

Budzik z projektorem – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Zegar i śpiący człowiek

Budziki z projektorem mogą mieć wiele dodatkowych funkcji. Jeżeli zdecydujemy się na radiobudzik, wtedy będziemy mogli cieszyć się możliwością odbioru stacji radiowych, które umilą nam czas w trakcie porannej pobudki. Na co zwrócić uwagę? Warto mieć opcję zaprogramowania kilku ulubionych stacji radiowych. Takie rozwiązanie istnieje w modelu Sencor SRD 3200 W, który umożliwia zaprogramowanie 10 stacji radiowych nadających na falach FM w zakresie częstotliwości 87.5 – 108 MHz. Kolejna przydatna rzecz to oczywiście wyświetlacz LED (także znajduje się w tym radiobudziku). Ludzie cenią sobie funkcję wyświetlania godziny na płaskich powierzchniach, jednak posiadanie dodatkowej opcji w formie tradycyjnego wyświetlacza to tylko i wyłącznie udogodnienie.

Każdy posiadacz budzika z projektorem doceni nie tylko samą możliwość pobudki o ustalonej godzinie, lecz także opcji odłożenia tego przedsięwzięcia na trochę później. Niestety nie wszyscy potrafią wstać od razu, czyli bezpośrednio po pierwszym sygnale, dlatego wymyślono funkcję drzemki. To proste rozwiązanie okazuje się być strzałem w dziesiątkę, ponieważ użytkownik wyłączy na chwilę alarm, zyska kilka minut na zebranie w sobie sił, po czym alarm ponownie go budzi. Funkcja drzemki to po angielsku „snooze” i zawsze warto zwrócić uwagę, czy nasz budzik ją ma. Znajduje się w wielu modelach, między innymi w zegarze Hyundai RAC 481 PLLBR.

Wstawanie z samego rana nie zawsze jest oceniane jako przyjemna czynność. Z pewnością więcej osób zgodzi się ze stwierdzeniem, iż zasypianie przy ulubionej radiostacji to czas sprzyjający wyciszeniu, miły relaks. Właśnie dlatego, przeglądając budziki z projektorem, można sprawdzić, czy interesujący nas model ma coś takiego jak wyłącznik czasowy. Dzięki temu będziemy mogli określić, jak długo zamierzamy słuchać muzyki. Później nasz zegar z projektorem automatycznie przełączy się na cichy tryb gotowości. Funkcja ta jest dostępna w modelu Blaupunkt CRP9BK. Inną zaletą tego konkretnego radiobudzika jest opcja dostosowania poziomu jasności podświetlania. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu dopasujemy jasność do otoczenia i będzie nam łatwiej odczytywać godzinę.

Zasilanie to kwestia, o której nie zawsze myślimy, jednak z reguły warto zastanowić się, czy potrzebujemy, aby nasz zegar pracował nawet, gdy zabraknie prądu? Budzik na baterie zadziała nawet w przypadku awarii dostawcy energii elektrycznej, natomiast model podłączany do gniazdka elektrycznego może nas wtedy zawieść. Niektórzy decydują się także na korzystanie z budzika sieciowego, lecz mają dodatkowy, zapasowy budzik na baterie.

Na koniec warto podkreślić coś oczywistego, a zarazem łatwego do zignorowania. Czy kupując zegarek z projektorem pamiętamy o tym, że jego kształt i wykonanie powinny choć częściowo wkomponowywać się w konkretne pomieszczenie? Wygląd budzika także ma znaczenie, a jakość wykonania będzie z kolei istotnym czynnikiem dla komfortu użytkowania.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów