Boombox dla dzieci – jaki model wybrać?

Autor: Joanna

Boombox był niegdyś marzeniem niemal każdego dziecka. Trudno wyobrazić sobie bez niego lata 80. Potem moda na nie trochę zelżała, ale dzisiaj przenośne radioodtwarzacze wracają do łask. Coraz częściej dorośli wybierają go na prezent dla swoich pociech. Jaki boombox dla dzieci wybrać? Podpowiadamy!

Boombox dla dzieci

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie parametry są ważne przy wyborze boomboxa dla dzieci;
  2. jakie funkcje boomboxa dla dzieci mogą się przydać;
  3. jakie modele boomboxów dla dzieci warto kupić.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, kupując boombox dla dzieci?

Boombox dla dzieci Lenco

Boombox dla dzieci jest świetnym pomysłem na prezent. Zanim jednak dokonasz wyboru, zwróć uwagę na następujące parametry, które będą rzutowały na trwałość i jakość urządzenia.

Po pierwsze, oczywiście – głośniki. To jeden z najważniejszych elementów boomboxa dla dzieci. Im większa ich moc, tym głośniejsza będzie muzyka wydobywająca się z odtwarzacza. W przypadku urządzenia dla dzieci nie można jednak z tą mocą przesadzać, żeby nie wpływać negatywnie na słuch malucha i komfort własny. Jeśli pociecha, dla której szukasz przenośnego radioodtwarzacza ma zainteresowania muzyczne, postaw na boombox dla dzieci z mikrofonem. Wtedy szkrab będzie mógł śpiewać do odtwarzanej muzyki.

Ważne również, żeby boombox dla dzieci miał wbudowane radio. Szukaj modeli, które mają funkcję programowania stacji radiowych. Dzięki niej maluch jednym przyciskiem będzie mógł uruchomić ulubioną rozgłośnię. Tak samo istotny w boomboxie dla dzieci jest odtwarzacz CD . Choć w dzisiejszych czasach popularniejsza jest forma streamingu, to w przypadku najmłodszych ciągle w cenie są nośniki CD, choćby te z bajkami, audiobookami czy właśnie muzyką. Ważne więc, żeby dziecko mogło samodzielnie korzystać z urządzenia. Szukaj modeli z odtwarzaczami na dwie płyty. Łatwo można je obsługiwać pilotem i przełączyć płyty bez konieczności ich wymieniania.

Boombox dla dzieci powinien mieć także zasilanie bateryjne i akumulatorowe. Dlaczego to ważne? Dzięki takiemu rozwiązaniu maluch bez trudu zabierze ulubioną muzykę ze sobą do zabawy na podwórku. Dobrym pomysłem jest także boombox dla dzieci z USB i innymi dodatkowymi wejściami: gniazdem słuchawkowym, wejściem Aux-in na telefon czy gniazdo głośnikowe, dzięki któremu możesz podłączyć do urządzenia dodatkowe źródła nagłośnienia.

CZY WIESZ, ŻE...

Jeszcze kilkanaście lat temu nie sposób było znaleźć boomboxa bez magnetofonu. Dziś z kolei znalezienie takiej funkcji stanowi nie lada wyzwanie, ze względu na to, że starsze modele zostały wyparte przez boomboxy CD dla dzieci. Co zrobić w sytuacji, gdy chcesz pokazać maluchowi nagraną na kasetach muzykę ze swojego dzieciństwa? Wystarczy tylko dobrze poszukać – boomboxy z magnetowidem wciąż są dostępne na rynku, choć cieszą się mniejszą popularnością niż ich nowoczesne odpowiedniki.

  • 179,99 zł
  • 179,99 zł
  • 196,39 zł
  • 229 zł
  • 399 zł

Jakie funkcje boomboxa dla dzieci mogą się przydać?

Boombox – rozrywka dla dzieci

Wbrew pozorom, jeśli mowa o funkcjach boomboxów dla dzieci, zasada jest prosta: im mniej, tym lepiej. Dlaczego? Nie chodzi wcale o to, że duży stopień skomplikowania obsługi odstraszy małych użytkowników. Wprost przeciwnie: dzieci bardzo szybko uczą się obsługi różnych urządzeń. Przyczyna jest bardziej prozaiczna: większość z tych opcji nie będzie im potrzebna i po prostu nie będą z nich korzystać, a skoro tak – nie warto za nie przepłacać.

Z całą pewnością przyda się natomiast boombox dla dzieci z mikrofonem, najlepiej z funkcją nagrywania. Przykładem takiego urządzenia jest Lenco SCD-650. To idealny prezent dla dziewczynki, ze względu na różową obudowę urządzenia. Chłopcom spodoba się wersja w kolorze niebieskim. Z mikrofonem w dłoni i z odpowiednim podkładem muzycznym, ten model spełni również funkcję boombox karaoke dla dzieci. Dodatkowej rozrywki dostarczają w tym przypadku wbudowane efekty świetlne.

Wybierając boombox dla dzieci, przyjrzyj się też jego obudowie. Powinna być wykonana z trwałych materiałów, wytrzymujących różnego rodzaju próby, o które nietrudno przecież podczas zabawy. Przenośne radioodtwarzacze dla dzieci muszą wytrzymać na przykład upadek, dlatego szukaj modeli z solidnymi, odpornymi na pęknięcia obudowami. Przykładem takiego modelu jest Lenco SCR-970: lekki, z uchwytem do przenoszenia, a przy tym ze wszystkimi funkcjami, które powinien mieć boombox dla dzieci (łącznie z możliwością odtwarzania kaset).

Jakie modele boomboxów dla dzieci warto kupić?

Ciekawą propozycją boomboxa dla dzieci jest Sencor SPT 5800. Ma bardzo ciekawy design, który z pewnością powinien przypaść do gustu zwłaszcza chłopcom, a także efekty świetlne, pilot, obsługę Bluetooth i wejście na kabel USB. Boombox dla dzieci z USB zdecydowanie ułatwia odtwarzanie muzyki, bo wystarczy wpiąć do niego pendrive. Nieco starszym dzieciom może się spodobać model Philips AZ215R/12, który zwraca uwagę nowoczesnym designem.

Szukasz innych pomysłów na prezent dla dziecka? Zajrzyj do naszych świątecznych rankingów!Tutaj znajdziesz garść inspiracji na świąteczne upominki do 200 zł, które ucieszą każdego malucha – sprawdź!

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link