Wybieramy najlepszy termometr elektroniczny – na co zwrócić uwagę?

Autor: Ola

Termometr elektroniczny dla dzieci to akcesorium, które warto kupić jeszcze przed pojawieniem się na świecie Twojego pierwszego potomka. Uniwersalny model przyda się także dorosłym. Jeśli pamiętasz termometr z rtęcią do kilkuminutowego trzymania pod pachą, wiesz, jak ważny jest szybki i dokładny pomiar. Nowoczesne termometry elektroniczne dokonują go nawet w sekundę. Jaki termometr elektroniczny jest najlepszy? Dowiedz się, jakie parametry warto sprawdzić przed zakupem!

Termometr elektroniczny z pomiarem bezdotykowym pozwala na wygodne zmierzenie temperatury dziecku

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są rodzaje termometrów elektronicznych,

- jakie cechy ma dobry termometr elektroniczny,

- jaki termometr elektroniczny dla dzieci kupić.

Termometr elektroniczny dla dzieci dokonuje pomiaru z odległości kilku centymetrówJakie są rodzaje termometrów elektronicznych?

Wyróżniamy dwa główne rodzaje termometrów elektronicznych: dotykowe i bezdotykowe. Najlepsze termometry bezdotykowe znajdziesz w rankingu TOP 6. Dzięki nim rodzice mogą bezinwazyjnie – nawet bez budzenia czy rozbierania dziecka – zmierzyć temperaturę maluchowi. Wystarczy zbliżyć urządzenie do ciała dziecka, np. czoła, i odczytać pomiar, jaki ukaże się na wyświetlaczu. Bezdotykowy termometr elektroniczny Tech-Med TMB-100 dokonuje pomiaru w jedną sekundę, o czym powiadamia sygnałem dźwiękowym, a dzięki pamięci pomiarów rodzic może porównać ze sobą 9 ostatnich wyników. To sprawia, że można precyzyjnie opisać przebieg choroby podczas wizyty u lekarza.

CZY WIESZ, ŻE...

Elektroniczne termometry bezdotykowe mają funkcję mierzenia temperatury nie tylko ciała, ale także powierzchni. Dzięki temu rodzice mogą błyskawicznie zmierzyć temperaturę wody na kąpiel czy mleka dla malucha. Termometr elektroniczny używany w pomieszczeniu o dużej wilgotności powinien być wodoodporny.

Tradycyjne termometry dotykowe w wersji elektronicznej, takie jak Braun PRT1000, mają dłuższy czas pomiaru od termometrów bezdotykowych. W przypadku wspomnianego modelu czas pomiaru wynosi 10 sekund. Elektroniczny termometr Braun z elastyczną końcówką zapamiętuje tylko ostatni wynik pomiaru, ale jest wodoodporny. Pozwala na mierzenie temperatury w trzech miejscach – z tego poradnika dowiesz się, jakie czynniki zewnętrzne oddziałujące na ciało człowieka mają wpływ na pomiar i czy można ich uniknąć.

Polecane termometry
  • 39,99 zł
  • 139,99 zł
  • 25,99 zł
  • 199 zł
  • 149,99 zł

Jakie cechy ma dobry termometr elektroniczny?

Jednym z ważniejszych parametrów termometru elektronicznego jest dokładność pomiaru. Od niej zależy na przykład podanie leku przeciwgorączkowego. Hi-Tech Medical ORO-T70 PERFECT mierzy temperaturę z dokładnością do 0,2 stopnia. Jego dodatkową zaletą jest spora pamięć pomiarów – do aż 32 wyników.

WSKAZÓWKA

Kupując termometr elektroniczny z funkcją mierzenia temperatury powierzchni i płynów, sprawdź, jaki ma zakres odczytywanych temperatur.

Termometr elektroniczny dla dzieci Intec HM-668BW przypadku bezdotykowego termometru ważna jest także odległość, z jakiej dokonywany ma być pomiar. Intec HM-468 Basic mierzy temperaturę z odległości od 3 do 5 cm od ciała, twardej powierzchni, pokarmu czy płynu. Tryby pomiaru przełącza się jednym przyciskiem. Można wskazać jeszcze inne ważne parametry termometrów elektronicznych:

  • funkcję automatycznego wyłączania,
  • podświetlany wyświetlacz,
  • wodoodporność,
  • możliwość sprawdzenia wcześniejszych wyników,
  • odczytywanie temperatury w °C/°F.

Jaki termometr elektroniczny wybrać dla dziecka?

Jednym z bestsellerowych termometrów jest Hi-Tech Medical ORO-Baby Classic, który przeszedł testy kliniczne i jest dopuszczony do użytkowania w jednostkach służby zdrowia. Wyróżnia się błyskawicznym pomiarem – trwa zaledwie 0,1 sekundy. Obsługa tego modelu jest banalnie prosta. Mierzy zarówno temperaturę ciała, jak i pokarmu.

W kategorii termometrów elektronicznych możesz sprawdzić recenzje naszych klientów i zobaczyć inne modele ocenione na 5 gwiazdek.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów