Ciśnieniomierz naramienny – ranking. Najlepsze modele w 2025 roku

Najlepsze ciśnieniomierze naramienne – poza dokładnymi pomiarami ciśnienia krwi, pulsu i wykrywaniem arytmii – oferują coś więcej. Zapewniają komfort użytkowania. Pracują cicho i delikatnie. Mają dobrą pamięć i są otwarte na nowe technologie. Sprawdź, które modele zostały wyróżnione w naszym rankingu ciśnieniomierzy. To urządzenia cieszące się popularnością wśród klientów RTV EURO AGD i z rekomendacjami ekspertów. Wybierz ciśnieniomierz idealny dla siebie i swojej rodziny.
Najlepsze ciśnieniomierze – top 10

-
Łagodne nadmuchiwanie
-
Wykrywanie arytmii
-
Tryb dwóch użytkowników
-
2 × 60 zapamiętanych pomiarów
-
2 rozmiary mankietów
-
Łatwy odczyt
-
Aplikacja Braun Healthy Heart
-
Solidne wykonanie
-
Automatyczne wyłączanie po 1 min bezczynności
Ranking ciśnieniomierzy naramiennych otwiera Braun ExactFIT 5 Connect BUA6350. To model z klinicznie potwierdzoną dokładnością pomiarów. Inteligentny i bardzo prosty w obsłudze. Poza funkcją mierzenia ciśnienia tętniczego krwi i pulsu ma też opcję wykrywania nieregularnego rytmu serca. Wyniki natychmiast pokazuje na dużym i czytelnym wyświetlaczu LCD. A ich interpretację ułatwia za pomocą wskaźnika kolorów (zieleń oznacza ciśnienie prawidłowe, żółty – lekko podwyższone, pomarańczowy – umiarkowane nadciśnienie, czerwony – ciężkie nadciśnienie). Potrafi też wyliczać średnią pomiarów z tygodnia, doby czy konkretnej pory dnia. Poza tym umożliwia ustawienie trybów dwóch użytkowników i zapis dla każdego z nich 60 ostatnich pomiarów (włącznie z datą i godziną).
Producent wyposażył go w dwa mankiety – o obwodzie standardowym (22–32 cm) i większym (32–42 cm). Dzięki technologii łagodnego nadmuchiwania rękawa urządzenie jest przyjazne w użytkowaniu, idealne zwłaszcza dla osób starszych, z nadwrażliwością skóry oraz dzieci.
Najlepszy ciśnieniomierz wyróżnia się modułem Bluetooth, za pomocą którego połączysz go z aplikacją Braun Healthy Heart. Warto to zrobić, by móc potem na smartfonie lub tablecie monitorować pracę serca lub udostępniać wyniki lekarzowi.
ciśnieniomierz naramienny automatyczny
Braun-
Technologia Fuzzy Logic
-
Regulacja mankietu: 22–42 cm
-
2 × 120 zapamiętanych pomiarów
-
Średnia z 3 ostatnich pomiarów
-
Wykrywanie arytmii
-
Duży, czytelny wyświetlacz LCD
-
Automatyczne wyłączanie po 3 min
-
Wskaźnik zużycia baterii
-
Zasilacz w zestawie
Szukasz dokładnego ciśnieniomierza, który gwarantuje komfortowe pomiary? Tech-Med TMA-INTEL 7 może być dla ciebie idealny. To produkt medyczny opatrzony odpowiednimi certyfikatami – ciśnienie mierzy z dokładnością +/- 3 mmHg, a tętno z minimalnym, 5-procentowym marginesem błędu. Dodatkowo wylicza średnią z trzech ostatnich pomiarów, co pozwala na uzyskanie bardziej stabilnego i wiarygodnego wyniku.
Model wykorzystuje inteligentną technologię Fuzzy Logic – podczas pompowania na bieżąco analizuje parametry użytkownika i dostosowuje do nich nadmuch mankietu. Niweluje uczucie ucisku. Działa szybko i precyzyjnie.
Urządzenie ma pojemną pamięć, pozwala na zapis aż 120 pomiarów dla każdego z dwóch użytkowników. To bezcenna funkcja, zwłaszcza jeśli chcesz monitorować ciśnienie krwi w dłuższym okresie lub korzystać z ciśnieniomierza na spółkę z drugim domownikiem.
Na korzyść modelu przemawiają również funkcja wykrywania arytmii, solidna konstrukcja, prosty pomiar jednym naciśnięciem przycisku, duży wyświetlacz LCD, zasilacz w zestawie oraz automatyczne wyłączanie po trzech minutach bezczynności.
ciśnieniomierz naramienny automatyczny
Tech-Med-
Technologia 3 generacji G3 MWI
-
Wykrywanie arytmii
-
Pamięć: 60 pomiarów
-
Niebieski wyświetlacz
-
Kompaktowe wymiary
-
Wyrób medyczny
-
Automatyczne wyłączanie po 2 min
-
Dobry stosunek jakości do ceny
Trzeci najlepszy ciśnieniomierz – model Tech-Med TMA-20 Smart – wykorzystuje zaawansowaną technologię 3. generacji G3 MWI (Measuring While Inflating), która umożliwia dokonywanie pomiarów już podczas pompowania mankietu. Pracuje szybko i cicho. To wyrób medyczny, do mierzenia ciśnienia krwi zgodnie z normami WHO. Wskazuje też wartość tętna, alarmuje w przypadku wykrycia nieregularnej pracy serca. Charakteryzuje go wysoka precyzja działania potwierdzona badaniami klinicznymi (margines błędu: ok. 5% dla pomiaru tętna i ok. 3 mmHg dla ciśnienia tętniczego).
Jest nieduży i poręczny, z mankietem na ramię o standardowym obwodzie (od 22 do 33 cm). Uwagę przyciąga jego cyfrowy wyświetlacz LCD z niebieskim podświetleniem – czytelny w dzień i w nocy.
Tech-Med TMA-20 Smart trafił do rankingu ciśnieniomierzy również ze względu na dobrą pamięć – urządzenie jest bowiem w stanie zarejestrować 60 ostatnich pomiarów wraz z datą i godziną. Brawa należą się mu też za atrakcyjną cenę adekwatną do jakości oraz oszczędzanie baterii (gdy zapomnisz go wyłączyć, sam to zrobi po 2 min).
ciśnieniomierz naramienny automatyczny
Tech-Med-
Technologia MAC
-
Duży podświetlany ekran
-
Wykrywanie arytmii
-
Tryb dwóch użytkowników
-
2 × 120 zapamiętanych pomiarów
-
Mankiet z dużą regulacją obwodu
-
Zasilanie stałe lub na baterie
-
Automatyczne wyłączanie po 3 min bezczynności
Kolejny laureat rankingu ciśnieniomierzy naramiennych to Tech-Med TMA-INTEL 9. Model może się pochwalić pracą w technologii MAC (Measuring Advanced Control), za którą kryją się dwa automatyczne pomiary jeden po drugim – gwarancja bardzo dokładnego odczytu. Urządzenie analizuje sygnały tętna, wyciąga z nich średnią, a jeśli różnice są zbyt duże, wykonuje trzeci pomiar. Oczywiście pozwala też na pojedyncze badanie w standardowy sposób. Precyzyjnie mierzy ciśnienie tętnicze krwi i puls – według klasyfikacji Światowej Organizacji Zdrowia. Wyświetla też komunikat o wykryciu arytmii.
Ciśnieniomierz cechuje duży podświetlany wyświetlacz cyfrowy (o wym. 6,8 × 7,6 cm), który pokazuje czytelne wyniki. Ma też uniwersalny mankiet o szerokim zakresie obwodu – od 22 do 42 cm. Bez problemu obejmie więc zarówno dorosłe umięśnione, jak i dziecięce ramię.
Czwarty najlepszy ciśnieniomierz przechowuje w pamięci 2 × 120 wyników pomiarów (z datą i godziną). Świetnie się nadaje do analizowania ciśnienia i rytmu serca na przestrzeni tygodni czy nawet miesięcy. Atutem sprzętu są również dwa rodzaje zasilania – za pomocą 4 baterii AA i zasilacza USB.
ciśnieniomierz naramienny automatyczny
Tech-Med-
Duży i wyraźny wyświetlacz LCD
-
Produkt medyczny
-
Praktyczne etui
-
Automatyczne wyłączanie
-
Przystępna cena
Piąte miejsce w rankingu ciśnieniomierzy zajął model Vesta EBPM01. Solidnie wykonany, prosty w obsłudze i gwarantujący precyzyjne pomiary – tak można opisać go w wielkim skrócie. A szerzej? Urządzenie spełnia wymogi produktu medycznego. Jego atutem jest duży wyświetlacz LCD, który – poza parametrami ciśnienia tętniczego krwi – wskazuje m.in. puls i czas. O tym, czy ciśnienie jest w normie, informuje specjalny wskaźnik wyświetlany przy trójkolorowym pasku po lewej stronie ekranu. Idealny sprzęt zwłaszcza dla osób starszych.
W porównaniu z konkurencją Vesta EBPM01 ma bardzo pojemną pamięć wewnętrzną. Przechowuje aż 90 ostatnich zapisów. Pozwala w ten sposób lepiej monitorować pracę serca i szybciej wykrywać ewentualne nieprawidłowości.
Kolejny najlepszy ciśnieniomierz naramienny został wyposażony w mocny i jednocześnie czuły mankiet z instrukcją obsługi. Na próżno szukać w tym urządzeniu nowoczesnych technologii typu łączność Bluetooth (nieczęsto używana przez seniorów). Urządzenie broni się niezawodnością, przystępną ceną oraz takimi udogodnieniami, jak wskaźnik poziomu naładowania baterii. Jego przechowywanie i transport ułatwia praktyczne etui z uchwytem.
-
Wyrób medyczny
-
Kompaktowe wymiary
-
Duży wyświetlacz LCD
-
Wykrywanie arytmii
-
Pamięć: 90 pomiarów
-
Dobry stosunek jakości do ceny
-
Automatyczne wyłączanie po 1 min
Na szóstą lokatę w naszym zestawieniu trafia Raven ECI003. Klienci chwalą ten model zwłaszcza za dokładność pomiarów, łatwą obsługę i niezawodność. Ciśnienie mierzy z niewielkim marginesem błędu 3 mmHg, natomiast tętno – z marginesem ok. 5%. Jest też czuły na zaburzenia rytmu pracy serca – wykrywa je i natychmiast sygnalizuje za pomocą odpowiedniej ikonki. Ma duży i czytelny wyświetlacz LCD ze wskaźnikiem ułatwiającym interpretację wyników.
Potrzebuje tylko trzech przycisków do obsługi: SET (ustawienia), ON/OFF (włącznik, wyłącznik) oraz MEM (pamięć). Zapamiętuje aż 90 ostatnich wyników. W trybie MEM (przegląd zapisanych pomiarów) wyświetla w pierwszej kolejności średnią z trzech ostatnich badań. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można lepiej obserwować swój organizm pod kątem ciśnienia tętniczego krwi.
Dodatkowe punkty w rankingu ciśnieniomierzy przyznajemy modelowi Raven ECI003 za małą wagę (380 g bez baterii) i etui – atrybuty urządzenia przenośnego, które można zabrać ze sobą na wyjazd. Plusy należą się mu również za atrakcyjną cenę idącą w parze z dobrą jakością, a także za możliwość podłączenia zasilacza sieciowego.
-
Prosta obsługa jednym przyciskiem
-
Technologia IntelliSense
-
Wskaźnik prawidłowo założonego mankietu
-
Regulacja mankietu: 22–32 cm
-
Funkcja wykrywania arytmii
-
Kompaktowy i lekki
-
Cichy tryb pracy
-
Zatwierdzony klinicznie
-
Automatyczne wyłączanie
-
Atrakcyjna cena
-
Pamięć – ostatni pomiar
Kolejny najlepszy ciśnieniomierz naramienny Omron HEM-7121J-E może przypaść do gustu zwłaszcza osobom starszym lub ceniącym proste rozwiązania. To model o minimalistycznej konstrukcji, lekki i kompaktowy – z jednym przyciskiem, dużym oknem wyświetlacza LCD i mankietem z regulacją obwodu od 22 do 32 cm.
Dzięki zaawansowanej technologii IntelliSense Omron automatycznie dopasowuje ciśnienie pompowania mankietu, zapewniając użytkownikowi komfortowy pomiar bez nadmiernego ucisku. Dodatkowo wskaźnik prawidłowo założonego mankietu skutecznie minimalizuje ryzyko błędnych odczytów.
Ciśnieniomierz jest produktem zatwierdzonym klinicznie, gwarantuje wiarygodne badania ciśnienia krwi i pulsu. Wykrywa także arytmię. Zapamiętuje datę oraz czas ostatniego pomiaru. A do tego wyróżnia się cichą pracą.
ciśnieniomierz naramienny automatyczny
Omron-
Łączność bezprzewodowa
-
Synchronizacja danych na platformie Garmin Connect
-
Minimalistyczny design
-
Wygodny pomiar naramienny
-
100 zapamiętanych pomiarów na 1 użytkownika
-
16 użytkowników w aplikacji Garmin Connect
-
Wykrywanie arytmii
-
Regulacja mankietu: 22–42 cm
-
Solidne wykonanie
-
Cena
Jeżeli szukasz inteligentnego i kompaktowego ciśnieniomierza naramiennego, ranking proponuje Garmin Index BPM. Ma on do zaoferowania znacznie więcej niż tylko pomiar ciśnienia krwi. Dzięki łączności bezprzewodowej Wi-Fi można go zsynchronizować ze smartfonem, a tam – w aplikacji Garmin Connect – monitorować parametry ciśnienia wraz z innymi danymi (twoją wagą, aktywnością fizyczną itp.). Model pomoże ci stworzyć spójny obraz zdrowia. Brawa za to! Po synchronizacji z Garmin Connect pomiary ciśnienia i tętna można opatrzyć adnotacjami czy eksportować do pliku PDF i udostępnić na przykład lekarzowi. Co ważne, w aplikacji utworzysz aż 16 profili użytkowników.
Index BPM jest lekki, kompaktowy, wygodny w obsłudze i solidnie wykonany. Idealnie nadaje się do użytkowania zarówno w domu, jak i w podróży czy miejscu pracy. Działa cicho i dyskretnie. Ma też duży zakres regulacji obwodu mankietu (od 22 do 42 cm).
Szybko wykonasz nim jeden pomiar lub trzy po kolei (urządzenie wyciągnie z nich średnią). Bez problemu gromadzi w pamięci 100 zapisów dla jednego użytkownika.
-
Duże, czytelne cyfry na wyświetlaczu
-
Wykrywanie arytmii
-
Regulacja mankietu w zakresie 22–42 cm
-
2 × 120 zapamiętanych pomiarów
-
Sygnalizacja dźwiękowa końca pomiaru
-
Sygnalizacja zużycia baterii
-
Kabel USB w zestawie
-
Automatyczne wyłączanie
-
Atrakcyjna cena
Kolejny polecany ciśnieniomierz naramienny Haxe C03 to świetny wybór dla osób, które poszukują prostego, niezawodnego urządzenia w przystępnej cenie.
Mimo kompaktowych wymiarów model ma duży ekran LCD, na którym wyświetla czytelne komunikaty. Jego uniwersalny mankiet z regulacją obwodu od 22 do 42 cm zapewnia komfortowy pomiar dla większości użytkowników.
Poza badaniem ciśnienia krwi Haxe C03 wyposażono także w funkcję pomiaru tętna i wykrywania arytmii. Pojemna pamięć wewnętrzna urządzenia pozwala na zapis aż 120 wyników dla dwóch użytkowników (2 × 120).
Jak przystało na jeden z lepszych ciśnieniomierzy, także ten oferuje sygnalizację dźwiękową informującą o zakończeniu pomiaru, sygnalizację zużycia baterii oraz funkcję automatycznego wyłączania.
Atutem sprzętu jest jeszcze gniazdo USB oraz dołączony do zestawu kabel USB (przydatny do zasilania sieciowego).
ciśnieniomierz naramienny automatyczny
Haxe-
Duży, podświetlany wyświetlacz LCD
-
Regulacja mankietu: 22–32 cm
-
2 × 60 zapamiętanych pomiarów
-
Średnia z 3 ostatnich pomiarów
-
Wykrywanie arytmii
-
Wskaźnik klasyfikacji ciśnienia krwi WHO
-
Szybki pomiar
-
Wskaźnik niskiego poziomu baterii
W rankingu ciśnieniomierzy naramiennych debiutuje Raven ECI002X. Na pierwszy plan wysuwa się jego duży, podświetlany ekran LCD, który gwarantuje doskonałą czytelność wyników, nawet w słabych warunkach oświetleniowych. To idealny sprzęt dla osób starszych lub mających problemy ze wzrokiem.
Mierzy szybko i dokładnie. Dzięki paskowemu wskaźnikowi przy ekranie ułatwia samodzielną interpretację odczytów (zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia).
Zapamiętuje 60 ostatnich pomiarów dla każdego z dwóch użytkowników. Sam oblicza też średnią z trzech ostatnich wyników. Poza badaniem ciśnienia i tętna wykrywa jeszcze arytmię serca.
Obwód jego mankietu można regulować w zakresie 22–32 cm. Dodatkowe punkty należą mu się jeszcze za wskaźnik niskiego poziomu baterii oraz automatyczne wyłączanie.
ciśnieniomierz naramienny automatyczny
RavenRanking ciśnieniomierzy – podsumowanie
Bez względu na wiek i stan zdrowia domowników dobry ciśnieniomierz naramienny – tak jak termometr czy waga – powinien się znaleźć w każdym domu. To małe urządzenie ułatwia diagnostykę wielu chorób, głównie kardiologicznych – arytmii, nadciśnienia i niedociśnienia tętniczego. Ale nie tylko. Jest pomocne także podczas szukania przyczyn migren, zaburzeń widzenia, obrzęków czy bezsenności.
Przed zakupem najlepszego ciśnieniomierza warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy jest produktem medycznym, ma odpowiednie certyfikaty i był testowany klinicznie. Od jego budowy i zastosowanych technologii zależy bowiem dokładność pomiarów. Dopuszczalny margines błędu podczas mierzenia ciśnienia tętniczego krwi powinien wynosić 3 mmHg, natomiast tętna – ok. 5%. Warto się też upewnić (czytając kartę produktu lub instrukcję obsługi), czy interpretacja wyników podawana przez urządzenie jest zgodna z klasyfikacją WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia.
Dobrze, by twój nowy ciśnieniomierz naramienny wskazywał nie tylko ciśnienie skurczowe i rozkurczowe, ale też puls i ewentualne anomalie rytmu bicia serca. Wyniki najlepiej niech wyświetla na dużym, czytelnym, podświetlanym ekranie LCD.
Jeśli chcesz korzystać z urządzenia bardzo często, nawet codziennie, i prowadzić analizę pomiarów, wybierz model z dużą pamięcią wewnętrzną. Niektóre ciśnieniomierze rejestrują nawet 240 zapisów (po 120 na użytkownika). Decydując się na urządzenie z Bluetooth, możesz sparować ciśnieniomierz z telefonem lub tabletem. I za ich pomocą – w odpowiedniej aplikacji – przeprowadzić głębszą analizę parametrów lub przesłać wyniki do gabinetu lekarskiego.
Nie znosisz ucisku w trakcie pompowania mankietu? Zdecyduj się na ciśnieniomierz z technologią łagodnego nadmuchiwania. Zwróć także uwagę na obwód mankietu. Standard to 22–33 cm. Potrzebujesz większego? Na rynku znajdziesz również urządzenia z mankietem o obwodzie 42 cm.
Ostatnia kwestia – zasilanie. Większość ciśnieniomierzy wymaga baterii typu AA lub AAA. Dostępne są jednak też urządzenia z zasilaczem USB.
Zobacz także:
Dziękujemy za dodatkowy komentarz!
Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.
Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię
Już zapisaliśmy Twój głos!
Dziękujemy!