Data publikacji: 2 lutego 2019
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Termometr bezdotykowy – jak działa i kiedy Ci się przyda?

Poleć znajomemu Drukuj

Masz w domu małe dzieci, którym trudno zmierzyć temperaturę? A może Twój partner chodzi do pracy chory i nie daje się przekonać do zmierzenia temperatury ani zarejestrowania do przychodni? W trudnych sytuacjach sprawdzi się termometr bezdotykowy. Wykonasz nim pomiar błyskawicznie i uzyskasz szczegółowy wynik. Przekonaj się, jak działa taki termometr.

termometr bezdotykowy i dziecko

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa termometr laserowy,

- dlaczego warto używać termometru bezdotykowego,

- do czego jeszcze można wykorzystać termometr laserowy,

- jak wybrać odpowiedni termometr bezdotykowy,

- jak wykonać bezdotykowy pomiar temperatury.

Jak działa termometr laserowy?

Bezdotykowy termometr znany jest także jako termometr laserowy. Wynika to z faktu, że podczas działania urządzenie odczytuje fale promieniowania podczerwonego. Wystarczy skierować je na wybraną powierzchnię – zazwyczaj czoło – by uzyskać wynik.
Bezdotykowy pomiar temperatury i odczytanie na jego podstawie gorączki jest możliwe dlatego, że podwyższona temperatura ciała wytwarza większe promieniowanie podczerwone.

Dlaczego warto używać termometru bezdotykowego?

termometr bezdotykowy do mierzenia temperatury jedzeniaWykorzystywanie termometru laserowego ma szereg zalet. Mierzenie temperatury zajmuje bardzo mało czasu, co jest szczególnie ważne, gdy choruje dziecko lub osoba, która uparcie nie chce dać się zbadać. Hi-Tech Medical ORO-Baby Classic da Ci wynik już w sekundę. Mało tego, dokładność wyniku jest znacznie większa niż w przypadku tradycyjnego termometru. Przykładowo Tech-Med TM-F03BB ma dokładność pomiaru do 0,2 stopnia.
Jeśli nie jesteś pewien, czy wynik jest poprawny, nie musisz odczekiwać kilku minut. Ponowne zmierzenie temperatury termometrem bezdotykowym zajmie tyle samo czasu, ile pierwsze. Może też być wykonane zaraz po poprzednim, bez zachowania przerwy. Urządzenie świetnie sprawdza się więc do prowadzenia regularnych pomiarów, np. co kilka godzin. Nie musisz zapisywać ich na kartce, gdyż bezdotykowy termometr zapamiętuje wyniki.
Bezdotykowy pomiar temperatury to także korzyść dla Ciebie – nie musisz dezynfekować urządzenia po każdym użyciu, ponieważ nigdy nie dotyka ciała chorego.

Dodatkowe funkcje termometru laserowego

Czy wiesz, że bezdotykowym termometrem możesz mierzyć nie tylko temperaturę ciała? Za jego pomocą skontrolujesz również ciepłotę wody, mleka bądź posiłku dla dziecka. Będziesz miał pewność, że nie podasz maluchowi dania ani nazbyt gorącego, ani niedostatecznie odgrzanego. Nie wsadzisz go też do zbyt ciepłej kąpieli.
Dziecko nie będzie długo oczekiwało na posiłek. Pamiętaj, że taki pomiar trwa chwilkę – do kilku sekund. Korzystanie z Hi-Tech Medical ORO-T70 PERFECT gwarantuje uzyskiwanie wyniku już w sekundę. To nawet mniej, niż zamieszanie łyżeczką w zupie bądź kaszce.

CZY WIESZ, ŻE…

Dodatkową zaletą termometru bezdotykowego jest także cicha praca. Mimo iż jest elektroniczny, bez obawy możesz z niego korzystać tam, gdzie dziecko śpi lub odpoczywa z zamkniętymi oczami. Uzyskanie poprawnego wyniku nie wymaga budzenia chorego.

Jak wybrać odpowiedni termometr bezdotykowy?

Jeśli zdecydujesz się na zakup termometru bezdotykowego, koniecznie przeczytaj nasz poradnik, w którym znajdziesz parametry, na które warto zwrócić uwagę. Zastanów się także, do jakich czynności będziesz wykorzystywać urządzenie. Jeśli tylko do mierzenia temperatury bliskim, wystarczy Ci tańszy model termometru laserowego z niewielkim zakresem temperatur. Jeżeli jednak zainteresowałeś się tym nowoczesnym akcesorium właśnie z uwagi na szerokie możliwości, m.in. mierzenie ciepłoty pomieszczeń, kąpieli bądź posiłków, zapoznaj się ze specyfikacją modeli i wybierz ten z większą podziałką wartości.

Jak wykonać bezdotykowy pomiar temperatury?

termometr bezdotykowy o dokładności 0,2 stopniaNa koniec zapoznaj się z paroma wytycznymi dotyczącymi efektywnego bezdotykowego pomiaru temperatury u człowieka. Pamiętaj:
Zawsze zachowuj taką odległość pomiędzy termometrem laserowym a ciałem, jaką wskazał w instrukcji producent. Może ona być odmienna dla każdego modelu.
Osoba, której mierzona jest temperatura, nie powinna wykonywać ruchów.
Jeśli mierzysz temperaturę dziecku, nie rób tego zaraz po wyciągnięciu go z kąpieli. Wynik może też być zaburzony, jeśli dziecko płakało.
Nie mierz temperatury po spożyciu posiłku przez chorego.
Obejrzyj wszystkie termometry dostępne w sklepie internetowym Euro i porównaj cechy oraz ceny. Jeżeli potrzebujesz podpowiedzi, zajrzyj do poradnika „Najlepsze termometry bezdotykowe – sprawdź opinie naszych klientów”, w którym zaprezentowaliśmy nie tylko popularne modele, ale także opinie ich użytkowników.
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Słuchawki to niezbędne akcesorium do smartfona lub po prostu do komfortowego słuchania muzyki. Jaki bezprzewodowy model kupić?
Zobacz więcej   
 Zmywanie to jeden z najmniej lubianych obowiązków domowych. Sprawdź, jakie urządzenie uwolni cię od jego wykonywania.
Zobacz więcej   
 Zestawy kina domowego różnią się parametrami i elementami. Jaki sprzęt wybrać oraz na co zwrócić uwagę?
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów