Jaki tablet do gier wybrać?

Autor: Joanna

Tablet do gier musi spełniać określone standardy, aby sprostać wymaganiom graczy. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na wydajność procesora, ilość pamięci RAM, wielkość ekranu, możliwość podpięcia fizycznych kontrolerów takich jak pad oraz system operacyjny. Wszystkie te czynniki będą miały wpływ na wielość doznań, jakie wyniesiesz z rozgrywki.

Rozgrywka na tablecie do gier

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co powinien mieć tablet do gier,

- które tablety do gier sprawdzą się najlepiej,

- jaki tani tablet do gier wybrać.

Co powinien mieć tablet do gier?

Tablet do gier w akcjiJeżeli zastanawiasz się, jaki tablet do gier wybrać, zwróć uwagę na następujące parametry:
  • procesor – aby rozgrywka była płynna, potrzebny jest wydajny procesor. W przeciwnym wypadku zabawa nie będzie należała do przyjemnych. Procesor do gier powinien mieć minimum 4, a najlepiej 8 rdzeni,
  • pamięć RAM – to kolejny parametr po procesorze, który decyduje o dynamice rozgrywki. Tablet z systemem Google Android potrzebuje co najmniej 3 GB pamięci RAM, natomiast iPad z system iOS 2 GB,
  • ekran – im większy ekran, tym więcej wrażeń płynących z rozgrywki. Aby cieszyć się większym obrazem oraz ułatwić sobie sterowanie, które odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, należy sięgnąć po modele z wyświetlaczami o przekątnej od 8 cali w górę,
  • fizyczne kontrolery – to jeden z ważniejszych parametrów, na który warto zwrócić uwagę. Pozwalają one na kierowanie rozgrywką, nie angażując ekranu dotykowego tabletu, którego używanie podczas grania jest dla wielu użytkowników irytujące. Do najpopularniejszych kontrolerów należy pad,
  • system operacyjny – tablet powinien pracować na systemie Google Android lub Apple iOS, ponieważ obydwie platformy oferują dostęp do wielu gier. Z kolei system Windows jest przeznaczony bardziej do zastosowań biurowych. Szerzej przeczytasz o tym tutaj: Tablet z Windows czy Android – sprawdź, co wybrać.

Które tablety do gier sprawdzą się najlepiej?

Huawei MediaPad M3 Lite 10 32GB LTEPrzygotowaliśmy dla Ciebie 3 propozycje tabletów, które spełniają powyższe wymagania i cieszą się dobrymi opiniami ze strony naszych klientów. Oto one:

  • Huawei MediaPad M3 Lite 10 32GB LTE – jest to wydajny tablet z 8-rdzeniowym procesorem, 3 GB pamięci RAM, dużym wyświetlaczem 10,1 cala oraz systemem operacyjnym Android 7.0 Nougat. Wyróżnia się estetycznym wyglądem. Dzięki wbudowanej karcie bezprzewodowej WI-FI oraz Bluetooth istnieje możliwość podłączenia zewnętrznych kontrolerów gry. Do tabletu dołączono estetyczne i wytrzymałe etui.
  • Lenovo Yoga Tablet 3 Plus 10" Wi-Fi – prezentowany tablet dysponuje 8-rdzeniowym procesorem, 3 GB pamięci RAM, dużym ekranem 10,1 cala i system operacyjnym Android 6.0 Marshmallow. Przyciąga wzrok unikalnym wyglądem. Dzięki specjalnej konstrukcji może być używany na 4 sposoby. Dysponuje WI-FI oraz Bluetooth, więc można do niego podłączyć zewnętrze kontrolery.
Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE Wi-Fi SM-T813 – ten model również posiada 8-rdzeniowy procesor, 3 GB pamięci RAM, nieco mniejszy wyświetlacz 9,7 cala oraz identyczny system operacyjny Android 6.0 Marshmallow. Wyróżnia się niską wagą, smukłością i niebanalną stylistyką. Posiada wbudowane WI-FI i Bluetooth, co pozwala na podpięcie np. gamepada. Do sprzętu można dokupić przeznaczoną do tego modelu klawiaturę. Szerzej o tabletach z klawiaturą przeczytasz tutaj: Tablet z klawiaturą - polecane modele.

Jaki tani tablet do gier wybrać?

Jeżeli dysponujesz mniejszym budżetem, ale zależy Ci na tablecie, który spełni oczekiwania wymagającego gracza, zwróć uwagę na modelSamsung Galaxy Tab A 10.1 32GB Wi-Fi SM-T580. Może się on pochwalić naprawdę dobrymi parametrami. W estetycznej obudowie z dużym 10,1-calowym wyświetlaczem kryje się 8-rdzeniowy procesor z 2 GB pamięci RAM. W urządzeniu zainstalowano system operacyjny Android 6.0 Marshmallow. WI-FI oraz Bluetooth dają możliwość podpięcia zewnętrznych kontrolerów.

PORADA EKSPERTA

Zanim dokupisz do tabletu gamepad, sprawdź, czy będzie on kompatybilny z systemem operacyjnym zainstalowanym w tablecie.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link