Tablet 7, 8 czy 10 cali – który wybrać?

Autor: Ola

Tablety jako urządzenia mobilne mają rozmiary od 7 do 12 cali. Jaki tablet wybrać, jeśli chcesz go używać głównie do oglądania filmów w podróży? Jaki rozmiar powinien mieć tablet do użytku domowego? Po pierwsze – wraz z przekątną ekranu rośnie waga urządzenia. Po drugie – przekątna to zaledwie jedna z cech wyświetlacza, na jaką trzeba zwrócić uwagę przed wyborem tabletu. Dowiedz się, jaki tablet kupić – 7, 8 czy 10 cali.

Tablet 10 cali ma duży ekran, co pozwala na wygodne oglądanie filmów

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak wybrać rozmiar tabletu,

- jaki tablet 7 cali jest najlepszy,

- aki tablet 8 cali opłaca się kupić,

- jaki tablet 10 cali jest bestsellerem.

Jaki tablet wybrać pod względem przekątnej ekranu?

W poradniku Jaki tablet kupić? 7 parametrów, na które musisz zwrócić uwagę został omówiony wybór tabletu pod kątem rozmiaru ekranu. Analizując, jaki rozmiar tabletu jest najlepszy, musisz wziąć pod uwagę także:

  • rozdzielczość wyświetlacza – od niej zależy jakość wyświetlanego obrazu. Im większy tablet, tym większą powinien mieć rozdzielczość,
  • typ matrycy – największy kontrast, głębię kolorów i idealną czerń dają wyświetlacze Super AMOLED. Popularnością cieszą się także tablety z matrycą IPS, która z kolei lepiej niż ekran TFT odwzorowuje kolory. Dzięki niej tablet ma szerokie kąty widzenia,
  • format ekranu – tablety o formacie 16:9 lub 16:10 sprawdzają się wśród miłośników filmów oraz jako tablety dla graczy, a urządzenia w formatach 3:2 lub 4:3 przypominają bardziej czytniki ebooków. Dzięki temu na tablecie w formacie 4:3 czyta się komfortowo dokumenty, książki w formatach innych niż Mobi czy Epub oraz artykuły online. 

WSKAZÓWKA

Wybierając rozmiar tabletu, weź pod uwagę, czy chcesz go używać w podróży. Po pierwsze – tablet 10 cali może okazać się mało poręczny ze względu na rozmiar i wagę. Po drugie – jeśli chcesz korzystać z Internetu niezależnie od Wi-Fi, wybierz tablet z modułem LTE, który ma slot na kartę SIM. Wystarczy, że u wybranego operatora wykupisz pakiet Internetu.

Tablet 8 cali Lenovo Yoga 3 można ustawiać w 4 różnych pozycjachTablety 7 i 8 cali sprawdzają się przede wszystkim jako źródło rozrywki w podróży, tabletu 10 cali ze względu na większe wymiary i wagę wygodniej używa się w domu i do pracy. 

Jaki tablet 7 cali jest najlepszy?

Pozytywnie recenzowane tablety produkuje Samsung – tablet 7 cali Galaxy Tab A 7.0 jest dostępny w wersji z Wi-Fi oraz dodatkowym LTE. To kompaktowe urządzenie, które jest najmniejszym tabletem tej marki. Chociaż tablet Samsung ma tylko 8 GB pamięci wewnętrznej, można ją powiększyć aż do 200 GB dzięki zewnętrznej karcie.

Plusem jest także pojemna bateria – 4000 mAh pozwala na oglądanie filmów nawet przez 10 godzin, dzięki czemu tablet bez dostępu do zasilania zapewni rozrywkę nawet w wielogodzinnej podróży. O funkcjach tabletu, które można wykorzystać poza domem, przeczytasz w tym artykule

PORADA EKSPERTA

Jeżeli z tabletu ma korzystać dziecko, sprawdź, czy wybrany przez Ciebie tablet ma antypoślizgową obudowę oraz kontrolę rodzicielską.

Polecane tablety
  • 6 499 zł
  • 2 299 zł
  • 5 599 zł
  • 2 519 zł
  • 10 199 zł

Jaki tablet 8 cali warto kupić?

Kompaktowy tablet lepiej leży w dłoni i łatwiej go ulokować w bagażuHuawei MediaPad T3 8 16 GB z LTE ma pojemność 16 GB, która może zostać rozszerzona o 32 GB pamięci w formie karty micro-SD. Dzięki przedniemu aparatowi tablet Huawei 8 cali nagrywa filmy w jakości Full HD. Warto dodać do tego pojemną baterię (4800 mAh), energooszczędny procesor i moduł GPS – tablet Huawei może być intensywnie użytkowany podczas wycieczki, pełniąc rolę nawigacji.

Wśród tabletów 8 cali wyróżnia się także Lenovo Yoga Tablet 3, który można ustawiać na 4 różne sposoby, a nawet powiesić na ścianie. Ekran jest doskonale widoczny niezależnie od kąta widzenia, a obracająca się o 180 stopni kamera pozwala robić zdjęcia z różnych perspektyw. Dzięki takiemu rozwiązaniu tylna kamera w tablecie Lenovo 8 cali pełni rolę przedniej, która w innych urządzeniach ma zwykle niższe parametry.

Imponująco pojemna bateria 6200 mAh pozwala użytkownikowi korzystać z tabletu do 20 godzin bez ładowania i utrzyma urządzenie do 10 dni w trybie czuwania.

Jaki tablet 10 cali to bestseller według naszych klientów?

Najlepsze tablety 10-calowe zostały zaprezentowane w rankingu TOP 10 tabletów 10 cali. Oprócz wymienionych modeli na zakup zasługuje Huawei MediaPad M3 Lite 10 32 GB, który jest dostępny w wariancie z Wi-Fi bądź z Wi-Fi oraz LTE.

Ekran, który ma 10,1 cala, charakteryzuje się rozdzielczością 1920 x 1200 pikseli. Wyświetlacz IPS ma szeroki kąt widzenia, więc oglądanie z kilkoma osobami filmu na tablecie jest bezproblemowe – sceny będą wyraźne z różnych perspektyw. 8-rdzeniowy procesor i 3 GB pamięci RAM zapewniają płynne działanie tabletu nawet z wieloma uruchomionymi aplikacjami w tle. Pamięć 32 GB można rozbudować o 128 GB za pomocą kart micro-SD, SDHC czy SDXC.

Niezależnie od tego, jaki rozmiar tabletu wybierasz, zwróć uwagę na inne parametry wyświetlacza i całokształt urządzenia. 

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link