Data publikacji: 2 lutego 2019
Autor: Sara
ARTYKUŁ - PORADNIK

Ranking piekarników parowych – TOP 7

Poleć znajomemu Drukuj

Myślisz o wymianie piekarnika na nowy model? Poznaj nasze zestawienie nowoczesnych urządzeń parowych i zacznij gotować szybciej, zdrowiej i smaczniej. Przygotowuj pełnowartościowe posiłki dla całej rodziny, a także zapraszaj i zachwycaj gości. Zobacz, jakie modele znalazły się w rankingu piekarników parowych. Zamów wybrany online, by otrzymać go z dostawą do domu.

ranking piekarników parowych

LISTING PRODUKTÓW

Electrolux EOA3414AOX PlusSteam

Samsung Dual Cook BQ1VD6T131

Electrolux EOB6631BOX CombiSteam

Electrolux EOA5654AOX

Electrolux EEB8587POX CombiSteam Deluxe

Electrolux EOC6851AOX CombiSteam

Electrolux EOC5654AOX PlusSteam

Electrolux EOA3414AOX PlusSteam

piekarnik do zabudowy Electrolux EOA3414AOX PlusSteamPiekarnik do zabudowy Electrolux EOA3414AOX PlusSteam to model estetyczny i funkcjonalny. Ma chowane pokrętła, co z jednej strony zapobiega nadmiernemu brudzeniu i znacząco skraca czas sprzątania, z drugiej zaś czyni piekarnik bezpieczniejszym, bo pokręteł nie dosięgnie małe dziecko. W modelu Electrolux EOA3414AOX PlusSteam znajdują się termoobieg, opiekacz oraz liczne funkcje rozszerzające użyteczność takie jak tryb do pieczenia pizzy. Po zakończeniu pracy piekarnik parowy wydaje sygnał dźwiękowy, więc będziesz wiedział, kiedy wyciągnąć potrawę. Drzwi nie ulegną łatwo uszkodzeniu, ponieważ cechuje je miękkie domykanie. Na wyświetlaczu elektronicznym szybko skontrolujesz wybrane parametry pieczenia i ustawisz jeden z dziewięciu trybów gotowania. Docenisz obecny w piekarniku Electrolux EOA3414AOX PlusSteam grill z podwójnym obwodem grzewczym, na którym idealnie opieczesz ulubione potrawy. Wypiekaj ciasta i chleb w domu, by zaoszczędzić pieniądze na kupowaniu gotowych. Korzystaj z komory XL, by ugościć więcej przyjaciół lub przygotować wspaniałe święta.

PARAMETRY

Wymiary: 59,4 x 59,4 x 56,8 cm

Klasa energetyczna: A

Pojemność: 72 litry

Sterowanie: elektroniczne

Wykonanie: szkło i stal nierdzewna

PLUSY

+ 9 funkcji piekarnika

+ termoobieg

+ teleskopowe prowadnice

+ funkcja grilla

+ funkcja „pizza”

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 8/10

Samsung Dual Cook BQ1VD6T131

piekarnik do zabudowy Samsung Dual Cook BQ1VD6T131Osobom wymagającym od urządzeń kuchennych więcej, do gustu może przypaść piekarnik parowy Samsung Dual Cook BQ1VD6T131. Jest idealny do domu, w którym mieszkają małe dzieci, ponieważ ma dwa wartościowe zabezpieczenia. Blokada przed przypadkowym uruchomieniem zapobiega włączeniu piekarnika przez eksplorującego kuchnię malucha, blokada przed zmianą ustawień wykluczy zaś manipulowanie parametrami, gdyby dziecko zechciało pomóc Ci w kuchni i użyć przycisków. Korzystając z piekarnika Samsung Dual Cook BQ1VD6T131, możesz używać automatycznych programów pieczenia, a co za tym idzie – nie musisz sprawdzać w internecie, ile czasu piec ciasto, a ile kurczaka czy zapiekankę warzywną. Dzięki funkcji Dual Cook zyskujesz możliwość podzielenia komory piekarnika do zabudowy na dwie niezależne części i ustawienie innych temperatur oraz czasu pieczenia dla każdej z nich. Możesz w ten sposób jednocześnie piec rybę i ciasto, nie martwiąc się o zmieszanie zapachów. Pieczenie wielopoziomowe ułatwia podjęcie w domu większej liczby gości. Samsung Dual Cook BQ1VD6T131 to piekarnik dla osób, które kochają gotować, ale chcą korzystać z ułatwień lub nauczyć się przygotowywać nowe dania.

PARAMETRY

Wymiary: 59,5 x 59,5 x 57,2 cm

Klasa energetyczna: A

Pojemność: 70 litrów

Sterowanie: elektroniczne

Wykonanie: szkło i stal nierdzewna

PLUSY

+ dwa poziomy prowadnic teleskopowych

+ parowe czyszczenie piekarnika

+ automatyczne programy pieczenia

+ możliwość podziału komory piekarnika na dwie niezależne części

+ blokada przed zmianą ustawień

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Electrolux EOB6631BOX CombiSteam

piekarnik do zabudowy Electrolux EOB6631BOX CombiSteamPiekarnik parowy Electrolux EOB6631BOX CombiSteam to urządzenie łączące wysoką funkcjonalność z atrakcyjną ceną. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie użytkowania, funkcji ochronnych znajdziesz tu multum. Chłodzenie obudowy sprawia, że ta się nie rozgrzewa, a meble pozostają bezpieczne. To ważne, ponieważ w klasycznym piekarniku do zabudowy wysoka temperatura może powodować niszczenie szafek kuchennych sąsiadujących z nim. Wskaźnik ciepła resztkowego pozwoli Ci ocenić, czy potrawę pozostawioną w piekarniku należy podgrzać przed podaniem, czy jest jeszcze wystarczająco ciepła. Skorzystasz także z blokady przed zmianą ustawień, by przypadkiem nie przełączyć trybu pieczenia. W piekarniku parowym Electrolux EOB6631BOX CombiSteam znajdziesz termosondę, dzięki której nigdy nie podasz przesuszonego mięsa ani niedopieczonego ciasta. Funkcja „pizza” umożliwi Ci zorganizowanie przyjęcia z włoskimi daniami. Wygodne proponowanie temperatury sprawi, że przygotujesz idealne dania nawet wtedy, gdy robisz je po raz pierwszy.

PARAMETRY

Wymiary: 59,4 x 59,4 x 56,8 cm

Klasa energetyczna: A+

Pojemność: 72 litry

Sterowanie: elektroniczne

Wykonanie: szkło i stal nierdzewna

PLUSY

+ termosonda

+ 10 funkcji piekarnika

+ proponowanie temperatury

+ chłodzenie obudowy

+ szybki nagrzew

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Electrolux EOA5654AOX

piekarnik do zabudowy Electrolux EOA5654AOXWysoka klasa energetyczna charakteryzująca piekarnik do zabudowy bez wątpienia przyczyni się do niższych rachunków za prąd. Jeśli to coś, na czym Ci zależy, przyjrzyj się modelowi Electrolux EOA5654AOX o klasie A+. To piekarnik z aż 10 funkcjami przygotowywania potraw. Ma grill i termoobieg, ale również termosondę, dzięki której zawsze podasz potrawę o idealnym stopniu wypieczenia. Funkcja „rozmrażanie” umożliwia szybkie przygotowywanie posiłków, nawet jeśli późno wracasz do domu i nie masz czasu na kilkugodzinne, naturalne rozmrażanie składników. Co ważne, podczas pieczenia Twoje ciekawe świata dziecko może bez ryzyka przyglądać się potrawie i dotykać drzwiczek. Nawet jeśli w środku będzie panowała wysoka temperatura, szkło pozostanie zimne. W piekarniku parowym Electrolux EOA5654AOX wykorzystasz także wskaźnik ciepła resztkowego, blokadę przed przypadkowym uruchomieniem czy miękkie domykanie drzwi. Funkcja proponowania temperatury ułatwi Ci przygotowanie nowej potrawy, której jeszcze nie robiłeś.

PARAMETRY

Wymiary: 59,4 x 59,4 x 56,8 cm

Klasa energetyczna: A+

Pojemność: 72 litry

Sterowanie: elektroniczne

Wykonanie: szkło i stal nierdzewna

PLUSY

+ grill, termoobieg i termosonda

+ 10 funkcji piekarnika

+ katalityczne czyszczenie piekarnika

+ uderzenie pary PlusSteam

+ zabezpieczenie „zimne drzwi”

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Electrolux EEB8587POX CombiSteam Deluxe

piekarnik do zabudowy Electrolux EEB8587POX CombiSteam DeluxeJesteś wyjątkowo aktywnym i zaawansowanym kucharzem? Piekarnik do zabudowy Electrolux EEB8587POX CombiSteam Deluxe z pewnością przypadnie Ci do gustu. To model, w którym znajdują się aż 22 funkcje przydane do gotowania zarówno na co dzień, jak i podczas wyjątkowych okazji. Piekarnik ma standardowy termoobieg, grill oraz termosondę. Funkcja Memory oraz pamięć indywidualnych ustawień pozwolą Ci korzystać z ulubionych parametrów podczas przygotowywania popisowych dań. Docenisz oświetlenie z możliwością odłączenia czy szybki demontaż prowadnic teleskopowych. To dzięki nim maksymalnie dostosujesz piekarnik parowy Electrolux EEB8587POX CombiSteam Deluxe do swoich potrzeb. W urządzeniu występują funkcje ochronne, takie jak zimne drzwi, automatyczne wyłączenie oraz blokada przed zmianą ustawień. Oczekując na gości, wybierzesz funkcje takie jak podgrzewanie talerzy czy podtrzymywanie temperatury. Gdy gotowanie dobiegnie końca, usłyszysz sygnał dźwiękowy. Ponadto na panelu elektronicznym w dowolnym momencie skontrolujesz czas dotychczasowej pracy.

PARAMETRY

Wymiary: 59,4 x 59,4 x 56,7 cm

Klasa energetyczna: A+

Pojemność: 71 litrów

Sterowanie: elektroniczne

Wykonanie: szkło i stal nierdzewna

PLUSY

+ aż 22 funkcje piekarnika

+ funkcja Memory do zapamiętywania ulubionych ustawień

+ podgrzewanie talerzy

+ sterowanie dotykowe (sensorowe) na froncie piekarnika

+ podtrzymywanie ciepła

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Electrolux EOC6851AOX CombiSteam

piekarnik do zabudowy Electrolux EOC6851AOX CombiSteamKolejny wielofunkcyjny piekarnik parowy to Electrolux EOC6851AOX CombiSteam, który odznacza się funkcją czyszczenia pyrolitycznego. Jest to sposób samooczyszczania polegający na wypalaniu zanieczyszczeń podczas pieczenia w temperaturze ok. 500℃. Pyroliza działa także na szklane drzwi piekarnika, które pozostaną czyste nawet po grillowaniu. Zabrudzenia przemieniają się w łatwy do wymiecenia popiół. W piekarniku do zabudowy Electrolux EOC6851AOX CombiSteam znajdziesz szereg zabezpieczeń i blokad, takich jak: zimne drzwi, wskaźnik ciepła resztkowego, blokada przed przypadkowym uruchomieniem, blokada przed zmianą ustawień. Docenisz je zwłaszcza wtedy, gdy podczas gotowania będą Ci towarzyszyły dzieci. Na wygodnym wyświetlaczu możesz kontrolować czas pracy i uruchamiać zapamiętane programy, czyli takie, z których korzystasz najczęściej. Wykorzystaj udogodnienia: pieczenie parowe, funkcje podgrzewania talerzy i podtrzymywanie ciepła, programy pieczenia z określeniem wagi, programy pieczenia z termosondą, funkcję proponowania temperatury. Gotuj łatwiej i szybciej. Osiągaj lepsze efekty nawet w sytuacji, gdy danie przygotowujesz po raz pierwszy.

PARAMETRY

Wymiary: 59,4 x 59,4 x 56,7 cm

Klasa energetyczna: A+

Pojemność: 72 litry

Sterowanie: elektroniczne

Wykonanie: szkło i stal nierdzewna

PLUSY

+ pyrolityczne czyszczenie piekarnika

+ 21 funkcji piekarnika

+ wskaźnik ciepła resztkowego

+ pamięć indywidualnych ustawień

+ wyświetlany czas dotychczasowej pracy

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Electrolux EOC5654AOX PlusSteam

piekarnik do zabudowy Electrolux EOC5654AOX PlusSteamPiekarnik do zabudowy Electrolux EOC5654AOX PlusSteam to model dostępny w atrakcyjnej cenie. Ma funkcje podobne do wersji Electrolux EOA3414AOX PlusSteam, ponieważ podchodzi z tej samej serii, jednak odznacza się wyższą klasą energetyczną: A+. Dzięki tej drobnej różnicy możesz przygotowywać dania wygodniej i szybciej, a jednocześnie zaoszczędzić na rachunkach za pobór energii elektrycznej. W piekarniku parowym znajdziesz jeden poziom prowadnic teleskopowych, które ułatwią Ci przygotowywanie dań oraz wkładanie ich i wyciąganie z komory. Funkcje „pizza” czy „rozmrażanie” rozszerzają funkcjonalność modelu, pozwalając Ci przygotować wyjątkowe dania w domu. Zastosowana w modelu Electrolux EOC5654AOX PlusSteam pyroliza to czyszczenie w bardzo wysokiej temperaturze, nawet do kilkuset stopni Celsjusza. Taki sposób czyszczenia uważa się za jeden z najbardziej efektywnych. Po samoczyszczeniu piekarnika parowego wystarczy przetrzeć komorę wilgotną ściereczką i zebrać popiół. Wykorzystaj blokadę przed przypadkowym uruchomieniem, by Twoje dziecko nie włączyło piekarnika bez Twojej wiedzy. Ciesz się także zimnymi drzwiami, kiedy zaprosisz malucha do wspólnego gotowania. Z kolei wskaźnik ciepła resztkowego zastosowany w piekarniku do zabudowy Electrolux EOC5654AOX PlusSteam sprawi, że samodzielnie ocenisz, czy potrawa wymaga podgrzania przed podaniem spóźnionym gościom.

PARAMETRY

Wymiary: 59,4 x 59,4 x 56,8 cm

Klasa energetyczna: A+

Pojemność: 72 litry

Sterowanie: elektroniczne

Wykonanie: szkło i stal nierdzewna

PLUSY

+ 10 funkcji piekarnika

+ pyrolityczne czyszczenie

+ możliwość korzystania z termosondy

+ zimne drzwi

+ wskaźnik ciepła resztkowego

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Podsumowanie

Obejrzałeś siedem najlepszych urządzeń, które zakwalifikowały się do naszego rankingu piekarników parowych. Jeśli ten model piekarnika do zabudowy odpowiada Twoim oczekiwaniom, świetnie. Wiesz już, jakimi cechami może się odznaczać, w jaki sposób się oczyszczać oraz z jakich zabezpieczeń korzystać. Zastanów się, na których udogodnieniach zależy Ci najbardziej. Przejrzyj wszystkie piekarniki parowe w sklepie Euro i porównaj ceny, by dokonać właściwego wyboru. Zamów urządzenie wygodnie i nawet teraz – przez internet.
Zachęcamy Cię też do przejrzenia rankingów piekarników do zabudowy ułożonych z nie tylko z uwagi na funkcjonalność modeli, ale także ceny. Jeśli przygotowałeś mniejszy budżet, zobacz zestawienie urządzeń do 1500 zł, a jeśli dysponujesz większym, poznaj TOP 7 do 2500 zł.
 
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Pralka ładowana od góry sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience. Jej cena zależy głównie od funkcji. 
Zobacz więcej   
 Łazienka z pralką umieszczoną w zabudowie to bardzo modne rozwiązanie. Najpowszechniej ukrywa się ją pod blatem.
Zobacz więcej   
Pochłaniacz zapachów jest niezwykle ważny. Ze względu na szeroki wybór w RTV EURO AGD znajdziemy urządzenie do każdej kuchni. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas