Ranking odkurzaczy bezprzewodowych – najlepsze modele

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych – najlepsze modele
Autor: Anna
Z tego urządzenia będziesz chciał korzystać codziennie – sprzątanie może być przyjemne! Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe są skuteczne, ciche i lekkie, świetnie wyglądają. Wszystkie mają „inteligentne” cyklonowe silniki cyfrowe, niektóre – funkcję mopowania. Niestety… dość dużo kosztują. Dlatego nasz ranking odkurzaczy bezprzewodowych w wersji „top 3” pokazuje też tańszy, bardzo popularny model.
  
Dyson V11 Absolute Extra Pro
1 miejsce Dyson V11 Absolute Extra Pro
Ocena:10.0 / 10
3 299 zł
Zobacz recenzję
Philips Aqua 8000 XC8149/01
2 miejsce Philips Aqua 8000 XC8149/01
Ocena:10.0 / 10
2 399 zł
Zobacz recenzję
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10
3 miejsce Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10
Ocena:10.0 / 10
959 zł
Zobacz recenzję
1

Dyson V11 Absolute Extra Pro

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • moc i skuteczność
 • dwa wymienne akumulatory
 • trzy elektroszczotki
 • liczne nasadki
 • funkcjonalny kolorowy wyświetlacz
 • design

Ciężko jednoznacznie ustalić, jaki jest najlepszy odkurzacz bezprzewodowy. W naszym zestawieniu braliśmy pod uwagę popularność produktów, opinie klientów i recenzje specjalistów, twarde dane techniczne, rozwiązania ergonomiczne, walory estetyczne, a nawet dokonania historyczne... Dyson V11 Absolute Extra Pro to lider linii Dyson V11, do której należą także tańsze – wciąż ekskluzywne – modele Dyson V11 Torque Extra Drive czy Dyson V11 Absolute Extra. Główną cechą wspólną jest oczywiście silnik. 

Innowacyjna brytyjska firma pod wodzą charyzmatycznego Jamesa Dysona – to właśnie człowiek, któremu zawdzięczamy bezworkowe cyklonowe odkurzacze pionowe! – nazwała swój silnik Hyperdymium. Jest „inteligentny” – dopasowuje moc do czyszczonej powierzchni, m.in. zgodnie ze wskazaniami skanującego systemu Dynamic Load Sensor ukrytego w truboszczotce. Pokryta sztywnym nylonowym włosiem, kręci się aż 3600 razy na minutę. Jeszcze szybciej – znacznie szybciej – obraca się Hyperdymium: do 125 tys. obrotów na minutę, generując 14 cyklonów, a wciągane powietrze pędzi nawet 200 km/h! W urządzeniu następuje sześciostopniowa filtracja. Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Taki, który oczyści nie tylko podłogę czy dywany, ale i usunie bakterie oraz alergeny z całego pomieszczenia. Skuteczność maszyny zwiększa konstrukcja liniowa – silnik, pojemnik i nasadka ustawione są w linii prostej – oraz połączenie filtrów przed- i zasilnikowego w jeden system.

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych wygrywa maszyna z dwoma siedmioogniwowymi akumulatorami niklowo-kobaltowo-aluminiowymi w zestawie. Obecność zamiennika wydłuży dwukrotnie czas pracy bez konieczności ładowania (po wyczerpaniu jednej baterii, łatwo instalujesz drugą). Warto zaznaczyć, że Dyson V11 Absolute Extra Pro „uczy się” i coraz dokładniej określa czas, jaki pozostał do wyczerpania energii. Informacje te pojawiają się na kolorowym wyświetlaczu wysokiej rozdzielczości. To bardzo efektowne rozwiązanie – na ekranie sygnalizowane są też przyczyny ewentualnej blokady czy konieczności wyczyszczenia filtra. Komunikaty są zrozumiałe: nie tylko w języku polskim, ale w dodatku animowane!

„Pro” w nazwie oznacza nie tylko dwie baterie, ale i trzy elektroszczotki w komplecie. Poza główną High Torque są Soft Roller (do podłóg twardych) oraz minieletroszczotka. Łącznie mamy aż dziewięć akcesoriów podłączanych na jeden klik szybkozłączki – to wersja „Complete”. W zestawie znalazła się też oczywiście stacja dokująca.

Napięcie akumulatora  25,2 V
Odkurzacz ręczny/Funkcja mycia  tak / nie
Waga  3,09 kg
3 299 zł
RATY:
329,90 zł x 10 rat 0%
Raty tylko w sklepie stacjonarnym
2

Philips Aqua 8000 XC8149/01

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
Promocja odkurzacz pionowy Philips Aqua 8000 XC8149/01
 • funkcja mopa
 • podświetlana elektroszczotka z systemem zasysania dookolnego
 • miniturboszczotka
 • długa praca, także w trybie turbo

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Polecamy pomysłowe rozwiązanie holenderskiego producenta, model 2w1 – z funkcją mopowania. Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01 ma nasadkę Aqua. Co ciekawe, ranking odkurzaczy bezprzewodowych prezentuje aż dwa urządzenia tego typu (patrz poniżej). Element z pojemnikiem na wodę z detergentem i ze ściereczką z pirytionianem cynku (w komplecie dwa rodzaje – do delikatnych powierzchni i szorstka) jest doczepiany z tyłu elektroszczotki. Takie mokre czyszczenie skuteczniej zabija drobnoustroje! Aby zwiększyć intensywność dozowania, wciśnij stopą spust „pompki”.

360-stopniowa elektroszcztka zasysa dookólnie i ma innowacyjne zygzakowate wypustki z gumy. Można odkurzać całkowicie na płasko (element z silnikiem i pojemnikiem na kurz skonstruowano w ten sposób, aby nic od spodu nie zawadzało). Ma też podświetlenie trzema mocnymi diodami LED. Mocny cyfrowy silnik PowerBlade jest zasilany mocnym akumulatorem wygodnie ładowanym poprzez magnetyczne złączę – pracuje aż pół godziny w trybie turbo (Dyson – kilka minut)! Wyświetlacz przekaże informacje o stanie baterii czy konieczności oczyszczenia filtra. W komplecie m.in. miniturboszczotka oraz elastyczny wąż. Dla wielu to właśnie najlepszy odkurzacz bezprzewodowy!
Promocja Filtr za 1 zł  PromocjaPromocja
Napięcie akumulatora  25,2 V
Odkurzacz ręczny/Funkcja mycia  tak / tak
Waga  2,7 kg
3

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10
 • funkcja mopa
 • elektroszczotka i minielektroszczotka
 • funkcjonalny kolorowy wyświetlacz
 • pomysłowy uchwyt stacji dokującej
 • tryb pracy ciągłej
 • wymienna bateria
 • cena
 • waga

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych w wersji „top 3” zamyka urządzenie dwukrotnie tańsze od swoich konkurentów! To domena Xiaomi – doskonała jakość w jeszcze lepszej cenie. Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 ma kolorowy wyświetlacz z animacjami, podobny do tego zastosowanego w modelu, który uznaliśmy za najlepszy odkurzacz bezprzewodowy. Podobnie jak on ma tez możliwość podmiany baterii (ale sprzedawanej osobno). Najważniejsze: urządzenie ma również funkcję mopa, tak jak produkt z miejsca drugiego. Pojemnik na wodę z uchwytem magnetycznym doczepiany jest do elektroszczotki z gumowym wałkiem i twardym włosiem. Co ciekawe, płynna regulacja strumienia wody odbywa się poprzez panel dotykowy. 

Sprzątanie na sucho za pomocą tej samej dużej lub małej („kanapowej”) elektroszczotki – powietrze przechodzi przez filtr  pięciowarstwowy, a kurz wpada w 12-stopniowy system separacji. Silnik kręci się nawet 125 tys. razy na minutę – to wydajność jak u znacznie droższego Dysona. W Xiaomi mamy jeszcze pomysłową blokadę spustu i innowacyjny uchwyt stacji dokującej – okazuje się, że ten element da się wymyślić „na nowo”! Na minus waga – 4 kg czuć w ręku (to ok. 1,5 kg więcej od konkurentów)...

Podsumowanie

Dziękujemy za lekturę naszego rankingu odkurzaczy bezprzewodowych. To wersja „top 3”, w której zaprezentowaliśmy tylko trzy modele. Jeśli chciałbyś zapoznać się z szerszym  zestawieniem, zapraszamy do przeczytania:

Ranking jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link