Ranking myjek do okien – najlepsze modele

Ranking myjek do okien – najlepsze modele
Autor: Paweł
Do okien, ale też luster czy glazury. Takie urządzenie na domowym stanie to rzadkość – a przecież o szyby trzeba dbać podobnie jak o dywany. Nasz ranking myjek do okien pokazuje dwa różne urządzenia zdecydowanie dominującej firmy Kärcher oraz jedno Boscha. Czyli zestawienie zdominowały Niemcy.
  
Karcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0
1 miejsce Karcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0
Ocena:10.0 / 10
249 zł
Zobacz recenzję
Bosch GlassVAC Solo
2 miejsce Bosch GlassVAC Solo
Ocena:9.0 / 10
199 zł
Zobacz recenzję
Karcher KV 4
3 miejsce Karcher KV 4
Ocena:7.0 / 10
259 zł
Zobacz recenzję
1

Karcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
Promocja myjka do okien Karcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0
  • Dominująca pozycja na rynku, doświadczenie
  • Możliwość dokupienia akcesoriów (np. lanc teleskopowych)

„Czyszczenie bez smug, plam i osadów” – to hasło, którym niemiecki producent reklamuje swoje bezprzewodowe myjki do szyb. „Myjka do szyb” to nazwa umowna, bo za jej pomocą czyścić możemy różne powierzchnie wodoodporne. Kabiny prysznicowe, płytki, blaty, drzwi szaf itp. 


Najlepsze myjki do okien? Oczywiście Kärchera! Firma ma całą gamę takich urządzeń, zgrupowanych w dwie serie: wciągających wodę z płynem myjek WV i wibrujących padów KV. Polecamy wszystkie hurtem i każde z osobna. Można je kupić w różnych wersjach, kompletach i zestawach, z dodatkami lub bez, jedną taką maszynę lub od razu dwie (KV to uzupełnienie podstawowego WV). W tym rankingu myjek do okien omawiamy na konkretnych przykładach. 


Jak je rozpoznać, jak rozróżnić? WV to myjki, które po odłożeniu stoją na baczność – w odróżnieniu od KV przypominających hebel. Popularny – choć limitowany – model WV Premium Black ma obudowę czarno-żółtą. Natomiast Kärcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0 to sztandarowy komplet w ramach tej linii, z bonusem. W opakowaniu dostajesz koncentrat do mycia (niewielka ilość, szybko trzeba będzie dokupić, producent poleca oczywiście oryginał), którym traktujesz szybę za pomocą dołączonego „analogowego” spryskiwacza ze szmatką z mikrofibry – i tą szmatką przecierasz powierzchnię po raz pierwszy. Dopiero na końcu pojawia się główny bohater, czyli elektryczna myjka z 28-centymetrową ssawką zbierającą. Wspomniany gratis – to druga, węższa (17-centymetrowa) ssawka do trudno dostępnych powierzchni. Jeśli powierzchnia jest jeszcze trudniej dostępna – np. jeśli to wysokie okno – możesz dokupić lancę teleskopową. Nazwa „Premium” tego modelu ma jeszcze jedno uzasadnienie – oznacza mocniejszą baterię w stosunku do poprzednika. 35 min pracy po 180 min ładowania (stan sprawdzisz na wskaźniku LED).


Jaka jest zatem najlepsza myjka do okien? Przyjrzyj się też myjkom Kärcher WV z kolejnych serii – 5 i 6, które są konstrukcyjnie udoskonalone. W wersji szóstej pojawia się np. cyfrowy wyświetlacz LED, dokładniej informujący o stanie baterii, pojemnik na wodę jest wyjmowany (w omawianej „dwójce” dolewasz przez wlew), a ssawka jest bardziej elastyczna, przez co łatwiej dociągnąć do krawędzi.

Wyposażenie  koncentrat 20 ml, ładowarka, spryskiwacz z padem, ssawka duża, wymienna ssawka
WYDAJNOŚĆ:
105 m2
2

Bosch GlassVAC Solo

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
  • Nieco tańsza od rozwiązań konkurenta
Ranking myjek do okien na drugim miejscu prezentuje urządzenie konkurencyjnej niemieckiej firmy – choć nie da się ukryć, że w naszym sklepie mamy kilkadziesiąt kompletów Kärchera, i tylko jedną maszynę Boscha. Konstrukcyjnie przypomina te z serii Kärcher VW. Podobne są tez parametry pracy na baterii: 30 min po 190 min ładowania. W komplecie spryskiwacz i druga, malutka przyssawka – ten sprzęt w ogóle jest troszkę mniejszy, bardziej poręczny – może jednak to jest najlepsza myjka do okien? Pojemnik na wodę niewyjmowany, jak w niższych modelach VW.
3

Karcher KV 4

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
  • Czyszczenie wstępne
  • Wymaga modelu z serii VW lub docierania szmatką
Jak wspomnieliśmy, pad KV często jest dodatkiem do kompletu z WV. Ale można też zakupić go osobno – służy do czyszczenia wstępnego, po którym płyn trzeba wytrzeć lub wciągnąć. Urządzenie drga, a detergent jest dozowany wprost na ściereczkę. Ranking myjek do okien umieszcza je na trzecim miejscu, lecz zalecamy kupno całego kompletu. W omawianej wersji Kärcher KV 4 pracuje 35 min, a czas ładowania to 160 min.

Podsumowanie


Najlepsze myjki do okien poznałeś z naszego ranking myjek do okien, dziękujemy za lekturę! Ten zakup będzie opłacalny z trzech powodów:

  • oszczędzasz czas, a umycie jednego okna zajmie tylko chwilę,

  • oszczędzasz siły – myjka doskonale radzi sobie z zaschniętymi zabrudzeniami, dzięki czemu nie musisz ich skrobać

  • zyskujesz dokładniejszy efekt – unikniesz smug czy zacieków.

Ranking jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link