Ranking myjek do okien – najlepsze modele 2023 – jaką myjkę do okien wybrać?

Ranking myjek do okien – najlepsze modele 2023 – jaką myjkę do okien wybrać?

Mało kto lubi myć okna – wszyscy jednak lubimy, gdy są czyste, a promienie słońca rozjaśniają nasze wnętrza. Czas więc na najlepsze myjki do okien. Nasz trzyelementowy ranking myjek do okien pokazuje dwa urządzenia dominującej firmy Karcher i jedno – automatyczne – tajwańskiej firmy Hobot. Z ich pomocą umyjesz okna, lustra czy kabiny prysznicowe. Jaką myjkę do okien kupić? Sprawdź nasze propozycje i wybierz urządzenie najlepsze dla siebie.

  

Najlepsze myjki do okien

Karcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0
1 miejsce Karcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0
Ocena:10.0 / 10
299 zł
Zobacz recenzję
Karcher WV 6 Plus 1.633-510.0
2 miejsce Karcher WV 6 Plus 1.633-510.0
Ocena:10.0 / 10
333,99 zł
Zobacz recenzję
Robot do mycia okien Hobot 2S
3 miejsce Robot do mycia okien Hobot 2S
Ocena:10.0 / 10
1 699 zł
Zobacz recenzję
1

Karcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
myjka do okien Karcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0
 • Produkt uznanej marki
 • Dwie ssawki – mniejsza i większa
 • Spryskiwacz z padem
 • Waga

Na czele rankingu myjek do okien model WV 2 Premium Black w popularnym i zbierającym świetne opinie zestawie Karcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0. To nie tylko myjka zasysająca wodę z ssawką o szerokości 28 cm. To także spryskiwacz z padem z mikrofibrą, dodatkowa mniejsza ssawka (17-centymetrowa), ładowarka i 20-mililitrowa próbka koncentratu do mycia.

Jak działa zasysająca myjka do okien? Mytą powierzchnię pokrywasz wodą z detergentem (służy do tego spryskiwacz z padem z mikrofibrą), a następnie zbierasz ją ściągaczką – brudna woda jest zasysana do zbiorniczka, który jest częścią urządzenia, a nie przesuwana w dół okna, skąd trzeba ją zebrać szmatką. Mycie szyb przy użyciu tego urządzenia jest niezwykle proste i szybkie.

Najlepsze myjki do okien to wysoka wydajność – Karcher WV 2 Premium to 35 min pracy na jednym ładowaniu, co się przekłada na mniej więcej 105 m2 umytej powierzchni, czyli około 35 okien. Spryskiwacz z padem dokładnie rozprowadza detergent, wymienne ssawki – mniejsza i większa – zapewniają łatwiejsze dopasowanie do mytej powierzchni, wskaźnik LED informuje o stanie akumulatora, a zbiornik na brudną wodę można łatwo opróżnić i umyć. Producent zapewnia, że z myjką do okien Karcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0 z myciem okien uporasz się nawet trzy razy szybciej niż zwykle.

Urządzenie nadaje się do oczyszczania różnych powierzchni – świetnie poradzi sobie z dokładnym wymyciem luster w łazienkach i przedpokoju, a także ułatwi czyszczenie ścian wyłożonych kafelkami czy też ścianek kabin prysznicowych. Jeśli powierzchnia jest trudno dostępna – np. jeśli to wysokie okno – możesz dokupić lancę teleskopową. Ranking myjek do okien promuje nie tylko różnorodność, ale także łatwe użycie. Model WV 2 Premium Black jest bardzo lekki – waży tylko 600 g.

W naszym sklepie dostępna jest także myjka o dokładnie takich samych parametrach, tylko w innych proporcjach kolorów żółtego i czarnego. To model Karcher WV 2 Plus N.

Wyposażenie  koncentrat 20 ml, ładowarka, spryskiwacz z padem, ssawka duża, wymienna ssawka
WYDAJNOŚĆ:
105 m2
Stan doskonały
? Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
277 zł
Stan dobry
? Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
232 zł
2

Karcher WV 6 Plus 1.633-510.0

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
myjka do okien Karcher WV 6 Plus 1.633-510.0
 • Produkt uznanej marki
 • Ulepszona konstrukcja
 • Dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu
 • Spryskiwacz z padem

Na drugim miejscu rankingu myjek do okien urządzenie Karcher WV 6 Plus 1.633-510.0 ze spryskiwaczem z padem. Wykorzystasz je nie tylko do umycia okiennych szyb, ale także podłóg, luster, kabin prysznicowych, kafelków czy innych wodoodpornych powierzchni.

Myjka do okien serii Karcher WV 6 znalazła się w naszym zestawieniu dzięki konstrukcyjnym udoskonaleniom w porównaniu z modelem z miejsca pierwszego. Jak już napisaliśmy, najlepsze myjki do okien mają wysoką wydajność. Karcher WV 6 Plus została wyposażona w bardzo mocną baterię, która po pełnym naładowaniu pozwala na pracę przez mniej więcej 100 min, co się przekłada na 300 m2 umytej powierzchni. Będzie więc dobrym wyborem do dużego mieszkania lub domu.

Cyfrowy wyświetlacz LED dokładnie informuje o stanie baterii i czasie pozostałym do rozładowania akumulatora, a pojemnik na brudną wodę o pojemności 150 ml jest wyjmowany i łatwo go opróżnić i wyczyścić. Ssawka co prawda jest tylko jedna (duża – 28 cm), ale guma jest większa i bardziej elastyczna, przez co łatwiej dociągnąć ją do krawędzi. Ranking myjek do okien docenił też to, że listwę zbierającą można rozebrać i dokładnie umyć wszystkie jej części pod bieżącą wodą, a czysta guma zbierająca to brak smug.

W zestawie oprócz myjki i spryskiwacza z padem dostaniemy także akumulator, ładowarkę i 20-mililitrową próbkę koncentratu do czyszczenia okien.

Myjkę Karcher WV 6 możesz też kupić z wibrującym padem KV 4 Home Line – to zestaw Karcher WV 6 + KV 4 Premium Home Line 1.633-580.0. Pad automatycznie dozuje wodę i detergent. Dzięki niemu także dokładnie zwilżysz całą mytą powierzchnię, a jego delikatne drgania dodatkowo zmiękczą zanieczyszczenia i ułatwią ich usunięcie. Z myjką i padem dostaniesz też: dwie ściereczki z mikrofibry, akumulator, 20-mililitrową próbkę koncentratu do mycia i ładowarkę.

3

Robot do mycia okien Hobot 2S

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Produkt uznanej marki
 • Ulepszona konstrukcja
 • Dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu
 • Pad wibrujący
 • Aplikacja w języku polskim
 • Ma problem z dużymi zabrudzeniami

Na trzecim miejscu rankingu myjek do okien znalazła się myjka automatyczna tajwańskiej firmy Hobot. Robot czyszczący Hobot 2S wykorzystuje silnik próżniowy, który sprawia, że po uruchomieniu urządzenia i przystawieniu go do okna przyczepia się ono do szyby. Duża siła ssania nie tylko utrzymuje go na pionowych powierzchniach, które czyści, ale także pomaga usunąć z nich kurz i brud.

Tego robota wykorzystasz oczywiście do umycia okien, ale także do wyczyszczenia innych gładkich powierzchni, np. glazury, luster, szklanych balustrad, kabin prysznicowych. Jest jednak szczególnie przydatne dla tych, którzy mają dużo okien, przeszklenia wielkoformatowe, okna trudno dostępne, np. połaciowe, czy typu fix – nieotwieralne. Najlepiej się sprawdzi, gdy jest używany regularnie. Gdy jednak chcesz usunąć duże zabrudzenia, np. po zimie, warto najpierw zmyć brud, a dopiero potem do akcji wysłać Hobota 2S.

Robot porusza się na dwóch gąsienicach, ma dwa pojemniki na środek myjący i dwie ultradźwiękowe dysze spryskujące, które automatycznie rozpylają na szybie mgiełkę o gęstości 15 mikrometrów. Dzięki czujnikom laserowym wykrywającym krawędzie może pracować także na powierzchniach bezramowych. Hobot w czasie mycia musi być podłączony do zasilania, ale kabel jest wystarczająco długi – ma 5 m. A w razie awarii zasilania akumulator UPS utrzyma robota na oknie przez kolejne 20 min. Pojawi się też sygnał dźwiękowy informujący o problemie, a jeśli zainstalujesz aplikację, dostaniesz także komunikat na smartfona. W aplikacji możesz także sterować robotem, np. wysłać go w konkretne miejsce, które wymaga doczyszczenia.

Ten model lepiej też radzi sobie z narożnikami niż wcześniejszy Hobot. I mówi! Przekazuje przydatne informacje, np. przed startem o konieczności przypięcia linki zabezpieczającej.

W zestawie z robotem są: 3 ściereczki z mikrofibry wielokrotnego użytku, które można prać, linka zabezpieczająca, pilot, płyn czyszczący, zasilacz.

Szerokość ssawki  240 mm
Wyposażenie  3 ściereczki z mikrofibry, linka zabezpieczająca, pilot, płyn czyszczący, zasilacz

Ranking myjek do okien – podsumowanie


Choć w rankingu myjek do okien mamy tylko trzy pozycje, to właśnie poznaliście najlepsze myjki do okien. Taka lista to odzwierciedlenie wyborów zakupowych klientów sklepu Euro.com.pl – przedstawiliśmy najbardziej popularne i najlepiej oceniane produkty w tej kategorii.

Dlaczego warto kupić myjkę:

 • oszczędzasz czas – mycie okien nawet do trzech razy szybsze niż tradycyjnie;
 • oszczędzasz siły – szybsze mycie to mniej wysiłku;
 • osiągasz bardzo dobry efekt – bez smug czy zacieków;
 • cały proces przebiega higieniczniej – nie masz kontaktu z brudną wodą i detergentem.


Jaką myjkę do okien wybrać?


Jeśli szukasz skutecznego, niedrogiego pomocnika w myciu okien, zdecyduj się na myjkę ręczną zasysającą. Jest wygodna (bezprzewodowa), praktyczna, będzie dużym ułatwieniem, zwłaszcza jeśli masz dużo okien i innych gładkich, wodoodpornych powierzchni, które możesz nią wyczyścić.

Jaką myjkę do okien wybrać? Zwróć uwagę na jej wydajność, wagę, łatwość czyszczenia i akcesoria dodatkowe, które możesz mieć w zestawie, np. spryskiwacz z padem czy pad wibrujący automatycznie dozujący detergent. Wszystko zależy od twoich potrzeb i preferencji. Możesz też kupić tylko myjkę, bez żadnych elementów dodatkowych.

Pamiętaj też, że aby osiągnąć efekt bez smug, potrzeba trochę wprawy i wyczucia – co podkreślają użytkownicy – a listwa zbierająca wodę musi być zawsze czysta. Jeśli te warunki nie będą zachowane, nawet najlepsza myjka do okien nie pomoże.

A jaka myjka do okien, jeśli bardzo nie lubisz ich myć, a jednak chcesz, żeby wyglądały schludnie, i dodatkowo masz większy budżet? Rozwiązaniem może być myjka automatyczna. Choć robot raczej nie poradzi sobie z bardzo dużymi zabrudzeniami, to stosowany regularnie utrzyma okna w czystości. I nie tylko okna, ale także inne gładkie i śliskie powierzchnie, np. lustra lub łazienkowe kafelki. Są modele, które pracują zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych, łącznie z tymi, które nie mają ram, więc te roboty wyczyszczą także np. szklane blaty. Pamiętaj jednak – aby robot spełnił twoje oczekiwania, dobrze czyścił i nie zostawiał smug, zadbaj o to, by gąsienice, na których się porusza, były zawsze czyste, tak samo jak ściereczki, którymi myje okna.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu rankingowi myjek do okien łatwiej podejmiesz decyzję, jaką myjkę do okien kupić. Przygotowaliśmy też Test myjki do okien Karcher WV 2 Premium Black Edition. Zobacz, jak się sprawdziła.

Czy ten ranking był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!