Ranking mopów parowych – jak wybrać najlepszy model?

Ranking mopów parowych – jak wybrać najlepszy model?
Autor: Adam
Gotowe do pracy w kilkadziesiąt sekund. Konstrukcje samostojące, czyszczą wodą bez chemikaliów, zabijając „99% drobnoustrojów i bakterii”, neutralizując brzydkie zapachy, a podłoga jest natychmiast sucha. Ranking mopów parowych prezentuje na podium najlepsze mopy parowe – niektóre są wielofunkcyjne, pomogą też przy oknach, kaloryferach, kuchenkach…. Dalej pokazujemy jeszcze inne urządzenia, które czyszczą parą lub gorącą wodą. Jaki mop parowy wybrać? Przeczytaj nasz tekst!
    
Ariete 4169 MULTI STEAM SYSTEM+
1 miejsce Ariete 4169 MULTI STEAM SYSTEM+
Ocena:10.0 / 10
249 zł
Zobacz recenzję
Karcher SC 3 EasyFix Upright 1.513-300.0
2 miejsce Karcher SC 3 EasyFix Upright 1.513-300.0
Ocena:9.0 / 10
630 zł
Zobacz recenzję
Bissell Powerfresh 2113N
3 miejsce Bissell Powerfresh 2113N
Ocena:8.0 / 10
529 zł
Zobacz recenzję
Kalorik SFC2000
4 miejsce Kalorik SFC2000
Ocena:7.0 / 10
389 zł
Zobacz recenzję
Shark S1000EU
5 miejsce Shark S1000EU
Ocena:7.0 / 10
299 zł
Zobacz recenzję
Karcher FC 7 Cordless 1.055-730.0
6 miejsce Karcher FC 7 Cordless 1.055-730.0
Ocena:6.0 / 10
2 199 zł
Zobacz recenzję
1

Ariete 4169 MULTI STEAM SYSTEM+

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
Promocja mop parowy Ariete 4169 MULTI STEAM SYSTEM+
 • różnorodność zastosowań
 • wyjmowany generator pary
 • liczne końcówki
 • możliwość dokupienia końcówek (tanio)
 • płynna regulacja strumienia pary
 • składany uchwyt
 • cena!
 • niewielki pojemnik
 • gorzej sprawdza się przy czyszczeniu horyzontalnym

To coś więcej niż mop parowy – to „mulisystem parowy” (albo „system multiparowy”…?). Składają się na niego niewielki generator pary – wyjmowany z głównego uchwytu mopa – i liczne końcówki pozwalające na odplamianie, odświeżanie czy dezynfekowanie właściwie każdej powierzchni i na każdej wysokości. Bez problemu dokupisz potem zamienniki – kosztują naprawdę niewiele! Ranking mopów parowych stawia Ariete 4169 Multi Steam System na pierwszym miejscu także ze względu na doskonały stosunek funkcjonalności do ceny – to najtańsze urządzenie w zestawieniu! Producent nazywa je „10w1. Moduł z parownicą może mieć nałożoną stożkowatą przystawkę „przemysłową” – do zlewozmywaków, palników, okapów. Albo zaokrągloną – do żaluzji czy grzejników. Lub szczelinową. Na zaczepie mogą też wylądować twarda szczotka lub twarda przyssawka do uporczywych zabrudzeń albo fug. Takie urządzenie pomoże nawet w… zmywaniu – usuwaniu z garnków tłustych plam. Mamy wreszcie przystawkę, na której mocujesz nakładkę do likwidowania zagnieceń na kanapach, obrusach i ubraniach albo taką do czyszczenia szyb, luster czy kabin prysznicowych. Tak jak inne najlepsze mopy parowe czyści po prostu samą wodą, zero chemii. Na minus pojemność pojemnika – wystarczy na 18 minut pracy. Niewiele, ale przecież napełnienie zbiornika jest łatwiejsze niż ładowanie baterii, to nie jest duży problem. Jaki mop parowy wybrać? Ten, jeśli stawiasz na wielofunkcyjność w śmiesznie niskiej cenie!

Pojemność  0,35 litra
Moc  1500 W
Uzupełnianie wody  w trakcie pracy
Wyposażenie  2 ściereczki z mikrofibry, końcówka do mycia podłóg, końcówka do szyb, lejek, miarka, nakładka do czyszczenia dywanów, szczotka do płytek i fug, szczotka duża, szczotka mała, szpachelka
2

Karcher SC 3 EasyFix Upright 1.513-300.0

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • nakładka do dywanów
 • pojemnik z filtrem
 • wyświetlacz
 • pierścień LED (gotowość do pracy)
 • składany uchwyt
 • jakość wykonania

Na początek uwaga techniczna – to Karcher SC 3 EasyFix Upright, a nie Karcher SC 3 EasyFix. „Upright” oznacza pozycję pionową wyprostowaną, to zupełnie inny model. Na „tytułowej” rączce jest dotykowy przycisk wyboru trybów (drewno, dywan, płytki) i ich ikony (to de facto wybór intensywności parowania), a także święcący pierścień wokół logotypu – sygnalizuje gotowość do pracy. Na końcu mocujesz przystawkę mopującą lub – uwaga – do czyszczenia dywanów. To unikatowe rozwiązanie! Równie unikatowy jest (spory) pojemnik na wodę z filtrem odkamieniającym (samodzielnie ustawiasz twardość wody). Jest tu wreszcie własna technologia niemieckiego producenta – Lamella oznacza równomierną dystrybucję pary z wielu dysz równie innowacyjnej, łatwo przyczepianej nasadki. Proste jest też mocowanie ścierki z mikrofibry (najlepiej dokup od razu kilka dodatkowych, szybko się brudzą, trudno czyszczą), obracanie kabla czy mocowanie go na haku. Jaki mop parowy wybrać? Nasz ranking mopów parowych podpowiada nietypowe rozwiązanie jak zawsze innowacyjnego Karchera!

Pojemność  0,5 litra
Moc  1600 W
Uzupełnianie wody  przed pracą
Wyposażenie  filtr odkamieniający, nakładka do odświeżania dywanów, ściereczka czyszcząca
3

Bissell Powerfresh 2113N

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
 • przystawka do szorowania
 • możliwość stosowania dysków zapachowych
 • panel dotykowy
 • spory, z nieskładaną rączką

Spora moc parownicy i bardzo duży pojemnik na wodę – to cechuje najlepsze mopy parowe. Mopowanie za pomocą pada mikrofibry lub – oryginalnie – węższą szczotką z twardym włosiem. Ta druga służy do czyszczenia poważniejszych plam, intensywnie i miejscowo, nazwano ją SpotBoost. Jaki mop parowy wybrać? Tu w komplecie dwa krążki zapachowe – to niewielkie dyski, które wkładasz do szufladki na spodzie urządzenia. W teorii da się dokupić zamienniki (w praktyce jest słabo z dostępnością). Możesz podzielić dołączone pastylki na dwie części – starczą na dłużej. Panel dotykowy – do wyboru dwa tryby pracy.

4

Kalorik SFC2000

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • różnorodność zastosowań
 • liczne końcówki
 • cena

Wygląda jak klasyczny odkurzacz na kółkach, ale to wielofunkcyjny mop, czy raczej parownica, oczyszczacz parowy. Do wyboru m.in. sześć szczotek i trzy dysze, łącznie 15 akcesoriów (!), większość mieści się w otwieranym korpusie urządzenia – wszechstronność zastosowań jak u zwycięzcy rankingu mopów parowych. Poza długą rurą mopa jest też długi wąż, na jego końcu możesz zamocować pistolet – łatwo dotrzesz do wysoko powstałych zabrudzeń. Regulacja siły parowania (ciśnienie – 4 bary), wskaźniki LED, kolorystyka przywodząca na myśl… pewną inną firmę (patrz pozycje druga i szósta). Jeśli uważasz że najlepszy mop parowy to taki właśnie czyścik parowy, sprawdź też urządzenia produkcji Karchera (np. SC 3 EasyFix Premium) albo zwycięskiej w tym rankingu firmy – Ariete Xvapor Deluxe 4146. Jaki mop parowy wybrać wśród parownic? My pokazujemy model najtańszy, ale jeśli jesteś przekonany do takiej konstrukcji – możesz od razu postawić na droższy.

Pojemność  1,4 litra
Moc  1500 W
Uzupełnianie wody  przed pracą
Wyposażenie  2 ściereczki z mikrofibry, 4 szczotki okrągłe, dysza giętka, dysza prosta, dysza zagięta, lejek, miarka, rura przedłużająca, szczotka duża, szczotka twarda, ściągaczka wody
Stan doskonały
? Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
337 zł
Stan dobry
? Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
318 zł
5

Shark S1000EU

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • lekki
 • składany uchwyt
 • ręczne pompowanie

Aby wydobyć parę, nie naciskasz guzika, tylko – uwaga pompujesz, naciskając i podciągając rączkę. Mimo tej nietypowej niedogodności składana z kilku elementów maszyna z dwiema porządnymi ścierkami w komplecie zbiera głównie pozytywne recenzje. W naszym sklepie to 100% zadowolonych klientów, i to zadowolonych na 100% – przy tak tanim urządzeniu tak dobre oceny to prawdziwa rzadkość. Shark jest w Polsce marką dość enigmatyczną, więc krótko przestawiamy. To własność firmy SharkNinja z siedzibą w Ameryce. Na tamtejszym rynku – popularna, lubiana. Co cechuje jej najlepszy mop parowy? Shark S1000 jest leciutki i ma składany uchwyt. Ranking mopów parowych docenia też takie podstawowe sprawy.

Pojemność  0,375 litra
Moc  1050 W
Uzupełnianie wody  przed pracą
Wyposażenie  2 nakładki
266 zł
299 zł
Taniej o 33 zł
Nocna Promocja
Cena z kodem: NOCNA120521
(obowiązuje do 13.05.2021 do 11:00)
6

Karcher FC 7 Cordless 1.055-730.0

Ocena naszego eksperta:
6.0 / 10
mop elektryczny Karcher FC 7 Cordless 1.055-730.0
 • bezprzewodowy
 • automatyczne czyszczenie rolek
 • wskaźnik zużycia wody i napełnienia zbiornika z brudną wodą
 • ładny i funkcjonalny panel sterujący
 • jakość wykonania
 • czyszczenie detergentem, bez pary
 • opróżnianie zbiorników, ręczne czyszczenie rolek
 • składanie, rozkładanie, suszenie
 • cena…
Ranking mopów parowych kończymy oryginalnym urządzeniem, które… pary z siebie nie wydobywa. Ale ciężko umieścić je w innym zestawieniu – dla bezprzeowdowego Karcher FC 7 Cordless trzeba by stworzyć osobną kategorię. Niemiecka firma słynie z produkcji maszyn czyszczących zasysaną natychmiast wodą – to ciekawe sprzęty z autorskimi rozwiązaniami hydraulicznymi! Jaki mop parowy wybrać. Może… wcale nie parowy? Tu cztery duże elektroszczotki (umieszczone obok siebie, po dwie, z przodu i tyłu nasadki) mopują, jednocześnie nagarniając kurz. Przy czym mopowanie oznacza wciąganie tej brudnej wody! Rolki są nieustannie zwilżane, dzięki czemu długo powinny pozostawać czyste. Pomaga też opcja samooczyszczenia w osobnej podstawce, nawet nie musisz się schylać! A jeśli nie pomoże, wałki da się wyprać w pralce (lub – wreszcie – kupić nowe). Najlepsze mopy parowe już poznałeś. To najlepszy mop… nieparowy! Pokazuje nie tylko stan naładowania baterii (do 45 min pracy), ale i stan „naładowania” zbiorników (z czystą i brudną wodą). Na ładnym panelu sterowania widać też wybrany tryb. Na minus: to czyszczenie chemiczne, z detergentem, a zbiorniki z brudną wodą trzeba opróżniać oraz czyścić. Sporo jest też roboty przy składaniu, rozkładaniu, suszeniu, praniu (wałków)…

 

Ranking jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link