Data publikacji: 15 października 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Pralka parowa – poznaj jej najważniejsze parametry

Poleć znajomemu Drukuj

Pralka parowa to nowoczesne urządzenie, dzięki któremu wykonasz pranie szybciej, a także zaoszczędzisz na opłatach za energię elektryczną. Co ją wyróżnia i jakie są jej cechy? Przekonaj się, czym jest pralka z praniem parowym i na jakie parametry zwracać uwagę podczas jej kupowania, by wybrać model najtrwalszy i najwydajniejszy.

Bęben pralki z praniem parowym

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa pralka parowa,

- z jakimi zabrudzeniami upora się pranie parowe,

- czy podczas prania parowego używa się proszku i płynu,

- jaką pralkę kupić.

Jak działa pralka parowa?

Wkładanie prania do pralki parowejPodczas gdy tradycyjna pralka do czyszczenia ubrań i innych miękkich przedmiotów wykorzystuje pobraną wodę, w której zamacza znajdujące się w bębnie pranie, pralka parowa zasysa wodę do generatora pary i podgrzewa ją w niedługim czasie do temperatury wrzenia. Następnie woda paruje i jest wtłaczana dyszą natryskową do bębna, gdzie ma bezpośredni kontakt z ubraniami czy pościelą. Materiały przesiąkają nią.
Opisane wyżej pranie parowe w pralce jest korzystniejsze od tradycyjnego z kilku powodów. Po pierwszezużywa mniej energii, więc sprzyja niższym opłatom. Po drugie cząsteczki pary są znacznie mniejsze od wody, więc szybciej się nagrzewają i wnikają w materiał lepiej i głębiej. Rezultat prania jest satysfakcjonujący nawet przy nastawieniu urządzenia na krótszy czas. Ponadto mniejsze zużycie wody jest rozwiązaniem ekologicznym.

Pranie parowe – to jakiego rodzaju zabrudzeń?

Mimo iż popularne urządzenia parowe, takie jak chociażby mopy czy myjki, świetnie radzą sobie ze wszystkimi rodzajami zabrudzeń i z powodzeniem wykorzystasz je również do oczyszczania plam lepkich bądź tłustych, pralki parowe są mniej skuteczne od tradycyjnych w kwestii usuwania większych zabrudzeń. Świetnie sprawdzają się za to na co dzień, gdy będziesz chciał nastawić zwykłe pranie – przepocone koszulki, zakurzone spodnie, bieliznę.
Z mopami i myjkami pralki parowe dzielą funkcję jednoczesnego oczyszczania i odkażania przedmiotów, na których się je stosuje. Dzięki praniu parowemu w pralce uzyskujesz rzeczy zdezynfekowane, odświeżone, pozbawione nieprzyjemnych zapachów. To świetnie rozwiązanie, jeśli kupujesz ubrania w lumpeksie lub pracujesz w miejscu, w którym występują zarazki, np. w przychodni lub aptece.

CZY WIESZ ŻE...

Po praniu parowym ubrania są nie tylko czyste i higieniczne, ale również wygładzone i delikatne, jak również bardzo przyjemne w dotyku. Dzieje się tak, ponieważ niewielkie cząsteczki pary wnikają w ubrania i rozprostowują materiał. Większości rzeczy nie będziesz musiał prasować, co zaoszczędzi Ci czas i po raz kolejny pomoże obniżyć opłaty za prąd.

Proponowane produkty:
LG F2J7HY2W <%– –%>
LG SteamSpa F2J6TY1W <%– –%>
LG F4J5VY4W <%– –%>
LG F0J5NY4W <%– –%>
LG SteamSpa F2J6QY0W <%– –%>

Pralka parowa a proszek do prania i płyn do płukania

Podczas mycia podłogi mopem parowym nie trzeba wykorzystywać detergentów. Czy podobnie jest z pralką parową? Odpowiedź brzmi: to zależy. Do kilkunastominutowego odświeżania koszul czy bluzek nie trzeba korzystać ani z proszku, ani z płynu do płukania. Jeśli jednak chcesz nastawić większe pranie i na dłużej, wykorzystaj tradycyjne środki chemiczne. One pozwolą Ci usunąć codzienne zabrudzenia z ubrań.

Jaką pralkę kupić? – wybieramy model parowy

Ekologiczna pralka parowa ładowana od przoduKupowanie samej pralki parowej byłoby nieopłacalne, chyba że masz domek jednorodzinny, dużą pralnię i poza modelem parowym chcesz kupić – bądź już kupiłeś – tradycyjny. Jeżeli jednak chcesz mieć pralkę w łazience i zależy Ci na jak największej jej funkcjonalności, wybierz klasyczną pralkę z praniem parowym jako jednym z trybów.
Właściwości pralki z praniem parowym nie różnią się od parametrów klasycznej pralki – z tego poradnika dowiesz się, na jakie zwracać uwagę. Koniecznie sprawdź też inne dodatkowe funkcje, jakie mają nowoczesne pralki – im więcej ich znajdzie się wybranym przez Ciebie modelu, tym lepiej będziesz mógł dobrać rodzaj prania do materiałów i wielkości zabrudzeń.
Wśród pralek z praniem parowym popularnością cieszy się model Candy CSS4 1272D3. Dzięki klasie energetycznej A+++ jest bardzo oszczędny i proekologiczny. Z uwagi na sposób załadunku od przodu, na pralce można ustawić dodatki do łazienki czy przybory kosmetyczne. Nowoczesną pralką można sterować smartfonem!
Do mniejszych łazienek nadaje się pralka parowa Electrolux EWT11366HGW z załadunkiem od góry.Ma wbudowany tryb zmniejszający ilość zagnieceń. Pozwala na wykonanie wstępnego prania, gdy ubrania są wyjątkowo zabrudzone.
W stylowej łazience sprawdzi się metaliczna pralka z praniem parowym LG F4J9JS2T. Ma bardzo dużo dodatkowych funkcji, takich jak pranie antyalergiczne, parowe, wstępne, zdalne sterowanie za pomocą smartfona, silnik inwerterowy.
Przejrzyj cały dział z pralkami w sklepie internetowym Euro i zastanów się, jaką pralkę kupić: z praniem parowym czy jednak pozbawioną tej opcji, czyli tradycyjną.

Przeczytaj także nasz inny artykuł: Pralka ładowana od góry – jaką wybrać?
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas