Na ile ładowań wystarczy power bank 20000 mAh? Jaki model wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:czym jest power bank i do czego służy na jaką liczbę ładować wystarczy power bank 20000 mAh jaki power bank z poszczególnymi funkcjami wybrać
Autor: Grzegorz

Udając się w podróż, do szkoły czy do pracy może dojść do sytuacji, że nagle rozładuje nam się telefon. W takim wypadku nieocenionym urządzeniem jest power bank, który w bardzo szybki sposób pozwoli nam “przywrócić do żywych" urządzenie i ponownie uzyskać możliwość kontaktu z innymi.

Zobacz także: Powerbank - jaką pojemność wybrać? Jaka jest największa?

Czym jest power bank?

Smartfon i power bank na różowym tle

Przenośne źródło energii, mobilna ładowarka lub bank zasilania - niezależnie od używanego określenia, chodzi o urządzenie, które w dowolnym miejscu pozwala nam uzyskać dostęp do energii, niezbędnej do ładowania, smartfonów, tabletów czy innych urządzeń. Zewnętrzna, przenośna bateria jest idealnym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy nie mamy możliwości uzyskania innego źródła energii, a potrzebujemy naładować telefon, aparat lub inny sprzęt. Z tego powodu najczęściej swoje zastosowanie znajduje w podróżach w terenie, podczas spotkań w plenerze czy innych wypadów na łonie natury.

Zazwyczaj power bank wyposażony jest w przetwornicę, której zadaniem jest podwyższanie napięcia ogniwa do poziomu potrzebnego do ładowania urządzenia przy użyciu kabla USB (czyli napięcia 5 V). W niektórych modelach producenci oferują tzw. moduł szybkiego ładowania, co oznacza, że w jego wnętrzu znajduje się przetwornica, generująca napięcie na poziomie 9 V. Jego wartość jest o tyle istotna, że informuje użytkownika, na ile ładowań starczy power bank, np. o mocy 20000 mAh.

Na ile ładowań starczy power bank 20000 mAh?

Tak naprawdę to, na jaką ilość ładowań wystarczy nam power bank o pojemności baterii 20000 mAh w dużej mierze zależy od wybranego modelu. Teoretycznie można uznać, że posiadając kilka modeli o identycznych możliwościach, uzyskamy tak samo długą żywotność. Nic jednak bardziej mylnego - w zależności od producenta, maksymalna długość podłączenia poszczególnych sprzętów do power banku może się znacznie od siebie różnić.

Trudno jest dokładnie określić, na jaką ilość ładowań wystarczy nam dany power bank. Z jednej strony model o pojemności 20000 mAh powinien być w stanie zapełnić baterię naszego smartfona do 100% co najmniej 2-3 razy, jednak żywotność ta uzależniona jest od wielu czynników, takich jak nawet temperatura otoczenia. Należy o pamiętać o tym, aby decydując się na bank energii nie ufać producentom, którzy w podejrzanej cenie oferują teoretycznie duże możliwości power banku.

Polecane powerbanki
 • 339 zł
 • 479 zł
 • 149,99 zł
 • 149,69 zł
 • 539 zł

Power bank 20000 mAh z ładowaniem indukcyjnym. Jaki wybrać?

Power bank na żółtym tle

Ładowanie indukcyjne w pewnym sensie zrewolucjonizowało rynek i sposoby, przy pomocy których możemy ładować urządzenia. Działa ono na zasadzie indukcji elektromagnetycznej - w banku energii umieszczony jest przewód, przyjmujący formę cewki nadawczej. Gdy przepływa przez niego prąd przemienny, wokół niej tworzone jest pole elektromagnetyczne, które następnie dociera do znajdującej się w smartfonie cewki odbiorczej, w efekcie czego indukuje się prąd. W taki sposób można naładować nie tylko telefon, ale i wiele innych urządzeń, wyposażonych przez producenta w taką możliwość.

Wśród power banków o pojemności baterii 20000 mAh, oferujących możliwość ładowania indukcyjnego, wyróżnić można model Trust Primo Wireless Charging. Urządzenie zostało ponadto wyposażone w moduł szybkiego ładowania o mocy 15 W, natomiast ładowanie bezprzewodowe odbywa się dzięki mocy 5 W. Producent, chcąc zadbać o jeszcze większy komfort użytkowania, umieścił w nim dwa porty USB, co pozwala na jednoczesne uzupełnienie stanu baterii dwóch sprzętów jednocześnie. W ten sposób można naładować nie tylko smartfon, ale także tablet, smartwatch czy przenośną konsolę do gier. Jeżeli chcemy uzyskać większą moc ładowania bezprzewodowego rzędu 7.5 W oraz szybkie ładowanie przewodowe 25W warto zwrócić uwagę na model Samsung EB-U3300XJ.

Power bank 20000 mAh z szybkim ładowaniem. Jaki wybrać?

Niekiedy sytuacja wymaga od nas tego, aby rozładowane urządzenie naładować możliwie jak najszybciej. Taka sytuacja może nas spotkać na przykład w czasie podróży, gdy “padnie" nam smartfon, a pilnie musimy wezwać pomoc. Wówczas nieocenioną funkcją w power bankach jest moduł szybkiego ładowania. Tak jak w przypadku wielu innych funkcjonalności czy urządzeń, opcja ta również występuje w różnych wersjach - tańsze modele będą posiadały mniejszą liczbę watów, co rzecz jasna oznacza nieco dłuższy czas szybkiego ładowania, natomiast nieco droższe oferują większą moc, co z kolei skutkuje krótszym czasem uzyskania maksymalnego naładowania baterii.

Power bankiem o pojemności 20000 mAh, z jednocześnie polecanym poziomem mocy przy szybkim ładowaniu, niewątpliwie jest Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro. Producent pomyślał o użytkownikach, którzy będą potrzebowali takiego rozwiązania w każdej sytuacji, dlatego postawił na moc aż 45 W, dzięki czemu rozładowany sprzęt naładujemy w znacznie krótszym czasie. To jednak nie wszystko - dzięki dostępowi do aż trzech portów USB możemy podłączyć trzy urządzenia jednocześnie, natomiast wskaźnik naładowania baterii dokładnie nas informuje, jak długo musimy jeszcze trzymać podłączony sprzęt. Aluminiowa obudowa tego modelu gwarantuje ponadto ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami. Poza smartfonem czy tabletem, przy pomocy tego power banku możemy naładować również notbooka.

Power bank 20000 mAh o dużej mocy i pojemności. Jaki wybrać?

Zaletą każdego power banku jest to, że przy jego użyciu możemy naładować wiele urządzeń. Smartfon, tablet czy smartwatch - każdy z tych sprzętów bez problemu możemy “przywrócić do życia", o ile oczywiście sam power bank będzie posiadał wystarczająco naładowaną baterię. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku laptopów czy notebooków. Znacznie wyższe zapotrzebowanie na energię i inne napięcie sprawiają, że nie wszystkie modele sobie z tym poradzą, przez co wybór power banku do tego celu, oznacza konieczność skupienia się na nieco innych cechach.

Jednym z modeli, które poradzą sobie z większością urządzeń zdecydowanie jest Green Cell PowerPlay Ultra 26800. Litowo-jonowa bateria o pojemności 26800 mAh, moduł szybkiego ładowania PD USB-C o mocy 65W, a także porty kompatybilne z Quick Charge 3.0 czy Samsung AFC sprostają większości zadań. Dodatkowo użytkownicy mogą skorzystać z aż czterech portów USB (dwóch USB typ C oraz klasycznych USB), co jeszcze bardziej poszerza jego możliwości. Dzięki swojej specyfikacji power bank umożliwia naładowanie takich urządzeń, jak:

 • smartfon/telefon,
 • tablet,
 • odtwarzacz MP3/MP4,
 • iPhone/iPad/iPad Pro
 • czytnik e-book,
 • aparat cyfrowy,
 • przenośna konsola do gier,
 • MacBook Pro czy Dell XPS
 • netbook.

Power bank 20000 mAh z wyjściem na gniazdko 230V. Jaki wybrać?

Power bank na żółtym tle

Na rynku dostępnych jest wiele power banków, oferujących coraz to szersze spektrum możliwości. W tym miejscu koniecznie należy wspomnieć o modelach, które posiadają gniazdko 230V - rozwiązanie to umożliwia poprawę stanu baterii w wielu bardziej wymagających urządzeniach, takich jak chociażby drony, kamery czy nawet hulajnogi elektryczne. Korzyści wynikające z tej funkcjonalności można odczuć przede wszystkim w podróży - kiedy nagle tracimy możliwość przemieszczania się, robienia zdjęć czy nagrywania pięknych kadrów, wystarczy podłączyć sprzęt do power banka.

Biorąc pod uwagę modele o pojemności baterii 20000 mAh, na wyróżnienie zasługuje RAVPower RP-PB055 27000 mAh . Minimalistyczna obudowa, niewielkie rozmiary, a jednocześnie potężna moc drzemiąca w jego wnętrzu sprawiają, że przy jego pomocy możemy naładować wiele urządzeń, którym nie sprostałyby tradycyjne power banki. Co więcej, dzięki trzem portom USB możemy podłączyć kilka sprzętów jednocześnie, bez obawy o utratę mocy przy którymkolwiek z nich. Alternatywą może być powerbank również z wyjściem na gniazdko Xtorm Brick AL480N, który świetnie sprawdzi się w wypadach za miasto, gdzie niezbędne jest tradycyjne gniazdo zasilania.

Power bank 20000 mAh z technologią PD. Jaki wybrać?

Wśród wszystkich dostępnych funkcjonalności, jakie producenci zamieszczają w power bankach, na uwagę zasługuje również opcja Power Delivery. Jest to nowoczesny standard ładowania, przy pomocy którego możliwe jest przesyłanie dużych mocy przez złącze typu USB-C, osiągające nawet 100 W. Pozwala to na poprawę stanu baterii nie tylko w tradycyjnych sprzętach, takich jak smartfon czy tablet, ale także laptopach czy aparatach cyfrowych. Co jednak najważniejsze, rozwiązanie to pozwala użytkownikowi na wyjątkowo precyzyjne określenie mocy ładowania do podpiętego urządzenia. Wszystko to sprawia, że funkcja PD jest tak często wybieraną spośród wszystkich, jakie można znaleźć w bankach energii.

Power bankiem o pojemności 20000 mAh i z dostępną funkcją Power Delivery jest chociażby SBS Multiport TEBB20000SMFASTK 20000 mAh PD 18W. Urządzenie, przypominające swoim kształtem kostkę, posiada trzy wyjścia USB, wskaźnik naładowania baterii, pojemną baterię, ale przede wszystkim właśnie funkcję PD. To właśnie jej działanie sprawia, że wraz z pozostałymi cechami jest w stanie uzupełnić żywotność tak wielu rodzajów urządzeń.

Power bank 20000 mAh z panelem solarnym. Jaki wybrać?

Choć sporo osób może być zaskoczonych, to na rynku można również znaleźć power banki wyposażone w panel solarny. Ich działanie jest identyczne, jak w przypadku tradycyjnych baterii - czerpiąc energię ze światła słonecznego, zamieniają ją następnie na źródło potrzebne do ładowania urządzeń elektronicznych. Przykładem takiego modelu jest PowerNeed ES20000B panel solarny 9W o pojemności baterii wynoszącej 20000 mAh. Wygodna konstrukcja w formie otwieranej książki pozwala zamontować urządzenie na plecaku i rozwinąć część z panelem, a następnie pobierać energię słoneczną podczas górskich wędrówek, jednocześnie ładując swój smartfon. Konstrukcja tego power banku, a także jego możliwości pozwalają ponadto na “ożywienie" takich sprzętów, jak nawigacja GPS, odtwarzacz MP3/MP4, tablet, iPod/iPhone/iPad, czytnik e-book czy smartwatch.

Jeżeli ktoś jednak ceni sobie prostsze rozwiązania za rozsądną cenę godnym polecenia będzie prostszy model Xiaomi Redmi 18W 20000. Wyposażony w technologię Quick Charge 3.0 naładuje 3x szybciej niż klasyczna ładowarka zdecydowaną większość smartfonów wyposażonych w port USB-C.

Powerbank od polecanych i sprawdzonych producentów to nieocenione urządzenie, jeśli wybieramy się w miejsce, gdzie dostęp do urządzeń mobilnych będzie koniecznością. W czasie pieszych wędrówek czy podróży środkami komunikacji nie zawsze mamy możliwość swobodnego doładowania sprzętu. Warto pomyśleć o tym wcześniej i wyposażyć się w jeden z dostępnych produktów.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów