Piekarnik z funkcją samoczyszczenia – poznaj 5 najlepszych modeli

Autor: Joanna

Czy wiesz, czym jest czyszczenie pyrolityczne? Sprawdź, jakie korzyści zapewnia. Poznaj różne rodzaje piekarników samoczyszczących i oceń, który interesuje Cię najbardziej. Jeśli piekarnik z pyrolizą, przeczytaj o pięciu modelach, które z uwagi na wysoką funkcjonalność, trwałość i elegancką estetykę zdobyły uznanie użytkowników. Wybierz urządzenie dla siebie!

Ciasto upieczone w piekarniku z pyrolizą

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym jest czyszczenie pyrolityczne,

- jakie piekarniki samoczyszczące są najchętniej wybierane.

Czym jest czyszczenie pyrolityczne?

Dzieci zakradające się do piekarnika elektrycznego z pyroliząNowoczesne piekarniki samoczyszczące nie są sobie równie, mogą bowiem wykorzystywać różne tryby samooczyszczania. Do najpopularniejszych należą pyroliza oraz kataliza. Oto, czym się różnią:

  1. kataliza to spalanie zanieczyszczeń w niższej temperaturze – takiej, w jakiej działa piekarnik elektryczny. By było możliwe, w komorze muszą być umieszczone panele pokryte mikrootworami pochłaniającymi cząsteczki tłuszczu wytwarzane podczas pieczenia. Ponadto wkłady katalityczne wymagają regularnej wymiany,

  2. pyroliza to spalanie resztek w wysokiej temperaturze, sięgającej nawet 500° C. By zapewnić domownikom bezpieczeństwo, podczas samoczyszczenia piekarnika za sprawą pyrolizy drzwiczki zostają zablokowane. Tu pozostałości po gotowaniu są spalane na popiół, a więc inaczej niż w konkurencyjnej katalizie.

Warto zapamiętać, że kataliza to proces łagodniejszy i można go przeprowadzać podczas przygotowywania dań. Nie pobiera wiele energii, za to trzeba liczyć się z kosztami zakupu nowych wkładów katalitycznych. Z kolei pyrolizę przeprowadza się raz na kilka miesięcy. Wymaga nastawienia właściwego trybu i niekorzystania z piekarnika przez nawet 2 godziny. Pobór prądu jest wówczas wyższy niż przy tradycyjnym pieczeniu.

CZY WIESZ ŻE...

Piekarnik samoczyszczący może też być wyposażony w system oczyszczania parą. Rozmiękcza ona zabrudzenia, które później łatwiej usunąć ściereczką.

Najczęściej wybierane piekarniki samoczyszczące – 5 modeli

Dodatkowe funkcje piekarnika pozwalają na gotowanie szybsze, łatwiejsze i wygodniejsze. Warto poznać je wszystkie, np. zimne drzwi czy termosondę – sprawdź w naszym artykule 5 najlepszych modeli piekarników wyposażonych w termosondę.

Wśród piekarników z pyrolizą wyróżnia się następujące modele:

  1. Electrolux EOC3430COX – to piekarnik elektryczny z popularnym termoobiegiem. Ma teleskopowe prowadnice, dzięki czemu gorące dania wyjmuje się z niego wygodnie i bezpiecznie. Zabezpieczenie drzwiczek kilkoma szybami eliminuje ryzyko, że dziecko poparzy się podczas opierania o szkło i podglądania piekącego się ciasta. Piekarnik ma nowoczesny wyświetlacz elektroniczny i funkcję proponowania temperatury – sprawdzi się także u niedoświadczonych kucharzy.

  1. Electrolux EOC5654AOX PlusSteam – to piekarnik parowy, przeznaczony do wypiekania puszystych ciast i chrupkiego z zewnątrz pieczywa. Ma aż trzy tryby zabezpieczenia: zimne drzwi, wskaźnik ciepła resztkowego oraz blokadę przed przypadkowym uruchomieniem. Jest odpowiedni do domów, w których są małe dzieci. Zastosowane w nim funkcje pozwalają na szybkie rozmrażanie i nagrzewanie, przygotowywanie pizzy czy sygnalizowanie końca pracy dźwiękiem.
  2. Piekarnik z pyrolizą ElectroluxWhirlpool OAKZ9 7961 SP IX – to piekarnik klasy A+, przyczyniający się do niższego poboru prądu, a więc sprzyjający oszczędzaniu na rachunkach. Urządzenie wyróżnia się systemem Cook3, pozwalającym na pieczenie trzech różnych potraw jednocześnie – zapachy ryby, ciasteczek i zapiekanki z brokułami nie będą się przenikać! Z kolei technologia Ready2Cook przyczyni się do skrócenia czasu pieczenia o 25% oraz zmniejszenia zużycia energii o 20%.

  3. Amica EB511BA+ IN Pyroliza – to jeden z najestetyczniejszych i najelegantszych piekarników z pyrolizą. Został wykonany z trwałych materiałów: szkła i stali nierdzewnej, jest utrzymany w czarnym kolorze. Korzysta z technologii Soft Light, która zakłada stopniowe rozświetlanie wnętrza piekarnika – wpływa to na podniesienie estetyki urządzenia. Ma aż 10 różnorodnych funkcji, w tym Soft Close – miękkie domykanie drzwiczek. Z boku znajdują się wysuwane drabinki, dzięki którym wysuwanie blach do ciasta czy potrawki jest łatwe, szybkie i wygodne.

  4. Samsung Dual Cook NV75J7570RS – ten popularny piekarnik elektryczny ma komorę z trybem Dual Cook, za sprawą którego podzielisz ją na dwie części z niezależnymi ustawieniami temperatury i czasu pieczenia. Na rożnie BBQ zgrillujesz ulubione mięso nawet jesienią czy zimą. Z kolei dzięki trybowi Pro Roasting szybko obsmażysz potrawy mięsne w temperaturze 220 °C. Zabezpieczenie antyprzepięciowe ochronią piekarnik na wypadek skoków napięcia – urządzenie posłuży Ci na długo.

Sprawdź też inne piekarniki z pyrolizą dostępne w naszym sklepie internetowym i wybierz urządzenie, którego będziesz używał przez lata!

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link