Smart TV – na co należy zwrócić uwagę, kupując telewizor?

Autor: Ola

W ostatnich latach telewizory oferują wiele większą liczbę funkcji niż odtwarzanie programów telewizyjnych. Internet jest już dostępny nie tylko w komputerach, laptopach, smartfonach czy tabletach, lecz dotarł także do telewizorów. Umożliwia wykorzystywanie ich jako domowego centrum multimedialnego – teraz odtwarzanie filmów z serwisów streamingowych czy korzystanie z portali społecznościowych jest możliwe także za pośrednictwem telewizora.

telewizor Smart TV

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie funkcje powinien mieć smart TV
  2. które telewizory smart są godne uwagi

Jakie funkcje powinien mieć telewizor smart?

telewizor Smart TV

Najlepsze smart tv powinny mieć jak najwięcej funkcji multimedialnych. Oczywiście najbardziej podstawowym narzędziem jest przeglądarka internetowa, dzięki której można surfować po sieci. Warto również szukać takiego urządzenia, które daje dostęp do sklepu Google Play, czyli bardzo dużej bazy przeróżnych aplikacji.

Dobry smart tv zaspokoi oczekiwania osób oglądających dużo filmów i programów telewizyjnych, oferuje bowiem dostęp do różnych serwisów VOD. Należą do nich m.in.: Netflix, Amazon Prime, HBO GO, a także polskie serwisy, takie jak Ipla, TVN Player czy VOD.TVP.pl. Oprócz tego rodzaju aplikacji dla kinomanów dostępny powinien być serwis YouTube.

Korzystanie z portali społecznościowych to obecnie bardzo częsta czynność wielu osób. Oczywiście na ogół Facebook jest otwierany na komputerach, smartfonach czy tabletach, jednak ci, którzy chcą korzystać z niego na kolejnym urządzeniu, powinni poszukać telewizora smart z dostępem do aplikacji Facebooka. Dzięki temu będą oni mogli przeglądać portal społecznościowy na naprawdę dużym ekranie.

Oprócz funkcji i aplikacji smart TV powinny mieć oczywiście jak najlepszą rozdzielczość ekranu. Obecnie standardem zaczyna się stawać 4K. Taka jakość obrazu jest naprawdę znakomita. Warto zwrócić uwagę również na głośniki. Im większa jest ich moc, tym głośniej będą grały. Dobre głośniki to podstawa przy częstym korzystaniu z aplikacji, jakimi są serwisy z filmami, dlatego istotne są także takie cechy, jak korektor dźwięku oraz regulacja tonów niskich i wysokich.

Ciekawą funkcją dodatkową, której warto szukać w telewizorach smart, jest TV SideView. Pozwala ona na sterowanie telewizorem za pomocą smartfona, co bez wątpienia może być bardzo wygodne.

Polecane telewizory
  • 3 299 zł
  • 2 499 zł
  • 1 799 zł
  • 1 699 zł
  • 1 599 zł

Jakie telewizory smart warto sprawdzić?

telewizor Smart TV Philips

Warto sprawdzić, jakie telewizory z funkcjami multimedialnymi są obecnie najlepsze. Urządzenia o przekątnej ekranu 43 cale są dobre dla osób, które chcą mieć sprzęt spory, ale nieprzesadnie dużych rozmiarów. Sony KD-43XH8096 to telewizor z aplikacjami, które zadowolą miłośników filmów i seriali. HBO Go, Netflix oraz YouTube bez wątpienia stanowią bardzo dużą bazę wideo. Co jeszcze przemawia za zakupem tego telewizora Sony? Pamięć o wielkości 16 GB zapewnia nagrywanie i zapisywanie sporej liczby programów. Można używać również klawiatury i myszki, co pozwoli na korzystanie z telewizora tak, jak z komputera.

Dostęp do serwisów Netflix i YouTube, a także do sklepu Google Play zapewnia telewizor 50 cali Sharp 50BL2EA. Ma on rozdzielczość 4K, a to bez wątpienia gwarantuje świetną jakość obrazu i odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów. Na uwagę zasługuje tryb sportowy, dzięki któremu wszelkie dynamiczne obrazy, zwłaszcza mecze, będzie się oglądać w dostosowanej do tego jakości. Różne funkcje dźwięku Dolby i dwa głośniki 10 W to również atuty telewizora Sharp.

Nieco większy ekran, 55 cali, ma telewizor Samsung UE55RU8002U. Daje on dostęp do serwisów Netflix oraz YouTube. Można również korzystać z przeglądarki internetowej. Bardzo ciekawą funkcją jest sterowanie głosem. Telewizor Samsung charakteryzuje się czterordzeniowym procesorem, a także umożliwia nagrywanie na USB. Jego dużym atutem jest obecność aż 4 wejść HDMI. Głośniki z systemem dźwięku przestrzennego oraz regulacją tonów niskich i wysokich dadzą bardzo dobre wrażenia podczas oglądania.

Telewizor 65 cali Sharp 65BL3EA udostępnia użytkownikom serwisy Netflix i YouTube, jak również pozwala korzystać ze sklepu Google Play. Tony niskie będą świetnie słyszalne dzięki specjalnemu wbudowanemu głośnikowi. Ten duży telewizor smart z przeglądarką internetową ma 4 złącza HDMI, 3 złącza USB, a także złącze LAN i wyjście słuchawkowe. Atutem jest czytnik kart pamięci SD, SDHC oraz SDXC.

Wśród telewizorów 75 cali dobrym wyborem okaże się z pewnością Sony KD-75XG8096. Najbardziej zadowoleni będą z niego ci, którzy korzystają z serwisów streamingowych. Na tym telewizorze smart dostępne są Ipla, TVN Player i VOD.TVP.pl, HBO Go, Netflix czy YouTube. Ciekawą opcją jest możliwość sterowania nim za pomocą smartfona lub tabletu. Można używać również myszki i klawiatury. Dużymi atutami są głośnik Bass Reflex, a także dostęp do sklepu Google Play, gdzie znajduje się wiele ciekawych aplikacji.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów