Najlepsze powerbanki do smartfonów iPhone

Autor: Joanna

Dobry powerbank jest często niezastąpionym gadżetem, który ratuje nas przed rozładowanym telefonem. Jeżeli natomiast jest się użytkownikiem iPhone’a, warto zwrócić uwagę między innymi na rodzaje obsługiwanych wtyczek. To szczególnie istotna kwestia w przypadku produktów firmy Apple, ponieważ standardy funkcjonujące w środowisku tych urządzeń są inne od powszechnie wykorzystywanych, najpopularniejszych rozwiązań. Właściciele smartfonów iPhone doskonale znają tego typu sytuacje i z pewnością mają już wyrobiony nawyk sprawdzania konkretnych wtyczek w różnych akcesoriach.

powerbank do iPhona

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto mieć powerbank
  2. jakie powerbanki są najlepsze do smartfonów iPhone

Dlaczego warto mieć powerbank?

Fresh 'n Rebel 3000 mAh Cupcake

Powerbank warto mieć nie tylko w przypadku smartfonów iPhone, bo w gruncie rzeczy wszystkie modele telefonów zyskują na obecności mobilnej ładowarki. Powerbanki są niezastąpione wtedy, gdy komuś rozładuje się bateria. Pozwalają bowiem na ładowanie urządzeń elektronicznych, nawet jeśli w pobliżu nie ma gniazdka elektrycznego. Niezależnie od tego, czy preferujemy anglojęzyczne określenie, czy też polską wersję (czyli bank energii lub mobilna ładowarka), istnieje duże prawdopodobieństwo, że uznamy ten gadżet za przydatny. Dzięki przetwornicy – służącej do podwyższania napięcia ogniwa do takiego, które jest potrzebne do ładowania baterii za pomocą kabla z końcówką USB – powerbanki są wygodne i niezastąpione w wielu sytuacjach. Współcześnie w grę wchodzą również funkcje takie, jak na przykład szybkie ładowanie. Jednak bez wdawania się w przesadną ilość szczegółów, warto podkreślić, że bank energii jest ulubionym akcesorium wielu właścicieli smartfonów. Ma to oczywiście związek z tym, że niezależnie od tego, czy jest to iPhone, czy może inny telefon, bateria z reguły wytrzymuje zbyt krótko.

Polecane powerbanki
  • 39,99 zł
  • 129,99 zł
  • 249 zł
  • 199 zł
  • 219 zł

Jakie powerbanki do smartfonów iPhone są najlepsze?

Xtorm AL480 AC Power Bank Brick 21000

Sytuacja jest mniej więcej taka sama z każdym rodzajem elektroniki. Decydując się na zakup jakiegoś akcesorium, zauważamy, że wybór jest wyjątkowo duży i po prostu zaczyna nas to przytłaczać. Oczywiście nie każdy ma dokładnie takie odczucia, lecz wiele osób niechętnie myśli o tym, żeby przez wiele godzin zapoznawać się z setkami gadżetów do smartfona i w końcu wybrać jeden z nich. Właśnie dlatego wybraliśmy dobre powerbanki do smartfonów iPhone i opisaliśmy je w przystępny sposób.

Forever Core Travel Battery TB20LCB to dobra propozycja na początek, ponieważ jest to powerbank z dołączonym kablem Lightning. Każdy posiadacz iPhone’a wie, że jego sprzęt ma wejście typu Lightning. Taki standard należy do firmy Apple i jest on stosowany w urządzeniach tego producenta technologii. Właśnie dlatego jako pierwszą pozycję wybraliśmy bank energii Forever Core Travel Battery TB20LCB. Wyposażenie tego urządzenia w kabel Lightning oraz w dużą ilość wejść sprawia, że jest ono niezwykle przydatne dla wszystkich właścicieli iPhone’ów. Pojemność 20000 mAh to całkiem sporo i pozwala na kilkukrotne naładowanie baterii do pełna. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie wskaźnika naładowania. Obudowa wykonana z aluminium jest solidna i przyjemna dla oka.

SBS TTBB100003UPDLCDK jest kolejną ciekawą propozycją dla posiadaczy smartfonów firmy Apple. Łatwo się domyślić, że decydującym czynnikiem z zasady będzie sam fakt obsługi złącza Lightning. Jest to po prostu niezwykle wygodne w przypadku ładowania telefonów iPhone. Mimo tego trzeba podkreślić również fakt, że nawet jeśli powerbank nie ma wejść Lightning, to i tak można poradzić sobie za pomocą tak zwanych przejściówek. Wróćmy jednak do parametrów tego banku energii. Pojemność 10000 mAh w zupełności wystarczy do naładowania telefonu co najmniej parę razy. Ponadto obsługa USB typu C, USB oraz micro USB może być przydatna w wielu różnych sytuacjach, na przykład gdy potrzebne będzie naładowanie czegoś innego niż iPhone. Wyświetlacz z informacją o naładowaniu baterii to przyjemny dodatek, a odporność na wysokie i niskie temperatury sprawia, że bank energii można zabierać w przeróżne miejsca.

Green Cell PowerPlay 20 to propozycja powerbanku, w którym nie znajdziemy złącza Lightning. Podkreślaliśmy wcześniej, że obsługa tego standardu będzie wygodna dla posiadaczy telefonów iPhone, jednak nie jest to niezbędne. Można z łatwością wykorzystywać wszystkie urządzenia, nawet te bez Lightning, a jedynym warunkiem jest zakup przejściówki USB do Lightning, jak na przykład Reinston EKT24. Skoro wiemy już, że takie banki energii jak Green Cell PowerPlay 20 też mogą być wykorzystywane w zestawieniu ze smartfonami iPhone, warto przejść do parametrów technicznych. 20000 mAh w zupełności wystarczy do codziennych potrzeb związanych z ładowaniem telefonu. Nie zabrakło także wskaźnika stanu baterii, co jest komfortowym rozwiązaniem. W przypadku tego powerbanku postawiono przede wszystkim na bezpieczeństwo, dlatego elektronika ma wbudowaną ochronę przed głębokim rozładowaniem oraz zwarciem.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link