Najlepszy odkurzacz piorący - ranking TOP 7

Autor: Anna

Pranie dywanów zajmuje dużo czasu i jest zbyt uciążliwe? Zakup odkurzacza piorącego wydaje się być zatem dobrą decyzją! Poniżej przedstawiamy Ci ranking 7 modeli, które najczęściej wybierali nasi klienci – sprawdź, co powinieneś o nich wiedzieć przed zakupem!

Mycie tapicerki odkurzaczem piorącym

LISTING PRODUKTÓW

Thomas Orca

Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT

Thomas MultiClean X10 Parquet

Karcher SE 4001

Hyundai VC 5750

Vax Wet & Dry 6151 SX

Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZK

Odkurzacz piorący Thomas Orca

odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CTOdkurzacze piorące kojarzą Ci się jedynie z dużymi, a przy tym ciężkimi urządzeniami? Model Thomas Orca zdecydowanie przeczy temu stereotypowi. Sprzęt ten jest bowiem niewielki i stosunkowo lekki – wyglądem i wielkością przypomina klasyczny odkurzacz pokojowy. Wewnątrz skrywa się jednak funkcjonalny filtr wodny, który skutecznie pochłania najróżniejsze zabrudzenia – jak również alergeny. Odkurzacz doskonale nadaje się nie tylko do czyszczenia podłogi, lecz również dywanów oraz tapicerowanych mebli. W komplecie znajdziesz też specjalny detergent oraz komplet szczotek i przyssawek, które sprawdzą się podczas pracy z tapicerką. Boisz się, że zgubisz wszystkie dołączone do kompletu szczotki i ssawki? Spokojnie – uchwyt Vario Clip pozwala na przymocowanie ich do węża na czas przechowywania. Dzięki temu wszystko znajdzie swoje miejsce!

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1600 W

Typ filtra: wodny

Pojemność zbiornika: 6 l

Zasięg pracy: 9 m

Kolor: czarno-szary

PLUSY

+ automatyczne zwijanie kabla

+ końcówki do twardej i miękkiej posadzki

+ stosunkowo lekki

+ cicha praca

MINUSY

− brak możliwości pracy na sucho

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT

odkurzacz piorący Thomas MultiClean X10 ParquetCzym wyróżnia się odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT? Przede wszystkim działaniem, które szczególnie docenią alergicy. Posiada bowiem specjalny filtr antyalergiczny EPA, który usuwa większość pyłków, bakterii czy odchodów roztoczy – czyli alergenów, które pojawiają się w domach najczęściej. Urządzenie jest również niezbędne w domach, w których mieszkają zwierzęta. W komplecie znajdziesz bowiem turboszczotkę z szybko obracającym się wałkiem, która doskonale sprawdza się podczas zbierania z dywanów sierści. Odkurzacz może pracować tak na mokro, jak na sucho, dzięki czemu skutecznie zastąpi klasyczny odkurzacz domowy. Co więcej, wykorzystasz go również zamiast mopa – świetnie poradzi sobie bowiem z umyciem podłogi oraz z zebraniem z posadzki błota czy kałuży. Nie musisz też martwić się tym, że porysuje podłogę, gdyż wyposażono go w miękkie kółka.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1600 W

Typ filtra: wodny

Pojemność zbiornika: 6 l

Zasięg pracy: 9 m

Kolor: czarno-szary

PLUSY

+ zbiera wodę rozlaną na posadzce

+ miękkie kółka nie rysują parkietu

+ może też pracować na sucho

+ wskaźnik zapełnienia worka

+ idealny dla alergików

MINUSY

− głośna praca

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Odkurzacz piorący Thomas MultiClean X10 Parquet

odkurzacz piorący Thomas MultiClean X10 ParquetW naszym zestawieniu nie mogło też zabraknąć odkurzacz piorącego Thomas MultiClean X10 Parquet – czyli wielozadaniowego urządzenia, które doskonale poradzi sobie z najróżniejszymi pracami porządkowymi. Dzięki dołączonym do kompletu szczotkom umyjesz drewnianą podłogę, wypierzesz dywan, a nawet wywabisz plamy z tapicerki – a to wszystko przy użyciu jednego urządzenia. Sprzęt działa wyjątkowo wydajnie – wszystko za sprawą wydajnego silnika Bypass o mocy 1700 W. Na jego funkcjonalność wpływa również obecność dwóch obiegów powietrza, co zapobiega przedostawaniu się cząsteczek kurzu do silnika – a w efekcie przedłuża jego żywotność i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu w czasie odkurzania. Co ważne, korzystanie z odkurzacza piorącego ma jeszcze jedną zaletę – podczas pracy urządzenia powietrze przechodzi przez filtr wodny i opuszcza go bardziej nawilżone. Z pewnością docenią to osoby cierpiące na alergię lub astmę, gdyż łatwiej im będzie oddychać takim powietrzem.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1900 W

Typ filtra: antyalergiczny

Pojemność zbiornika: 2,5 l

Zasięg pracy: 10 m

Kolor: czarno-czerwony

PLUSY

+ mnogość dostępnych w zestawie szczotek

+ praca na mokro i na sucho

+ wszystkie przyciski sterujące w rączce

+ elektroniczne regulowanie mocy ssania

+ teleskopowa rura

MINUSY

− stosunkowo głośna praca

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Odkurzacz piorący Karcher SE 4001

odkurzacz piorący Karcher SE 4001Odkurzacza piorącego Karcher SE 4001 zdecydowanie nie trzeba przedstawiać miłośnikom czystej tapicerki oraz dywanów. Urządzenie jest bowiem jednym z najbardziej znanych modeli służących do takich prac porządkowych. Produkt co prawda pracuje jedynie na mokro, jednak zapewnia przy tym mnóstwo dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest chociażby ręczna dysza ze spryskiwaczem, która sprawdzi się podczas czyszczenia mniejszych powierzchni. Urządzenie posiada też dobrą siłę ssania, dzięki czemu radzi sobie nawet z wyjątkowo uporczywymi zabrudzeniami. Do zestawu dołączono zestaw dodatkowych końcówek: m.in. ssawkę do tapicerki, ssawkę podłogową, ssawkę szczelinową oraz szczotkę do twardych powierzchni. Możesz być zatem pewien, że zakres jego zastosowania jest szeroki. Warto też wspomnieć o tym, że możesz jeszcze zwiększyć funkcjonalność odkurzacza piorącego, dokupując dodatkowe akcesoria.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1400 W

Typ filtra: tekstylny

Pojemność zbiornika: 4 l

Zasięg pracy: 7,5 m

Kolor: czarno-żółty

PLUSY

+ komplet funkcjonalnych szczotek i końcówek

+ z funkcją zbierania wody

+ dysza ręczna ze spryskiwaczem

+ doskonała siła ssania

MINUSY

− brak możliwości pracy na sucho

− brak końcówki do tapicerki

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Odkurzacz piorący Hyundai VC 5750

odkurzacz piorący Hyundai VC 5750Wielofunkcyjne urządzenie Hyundai VC 5750 pracuje tak na mokro, jak na sucho. Możesz zatem zastąpić nim tradycyjny odkurzacz, by nie zagracać mieszkania dużą liczbą sprzętów AGD. Posłużysz się z nim zatem zarówno podczas czyszczenia tapicerowanych mebli oraz dywanów, jak również podczas mycia drewnianej posadzki. Pracę ułatwią dołączone do zestawu szczotki i ssawki, których jest sporo. W komplecie znajdziesz także środek ograniczający pienienie, który zapobiegnie nadmiernemu spienieniu detergentu w czasie prania – co z kolei mogłoby się skończyć wylaniu na podłogę. Urządzenie może być spokojnie przesuwane po podłodze i to nawet tej, którą wykonano z wyjątkowo delikatnych materiałów. Dlaczego? Posiada dość miękkie kółka, a zatem nie jest w stanie porysować podłogi.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1500 W

Typ filtra: antyalergiczny

Pojemność zbiornika: 15 l

Zasięg pracy: 8 m

Kolor: czerwono-czarny

PLUSY

+ pracuje zarówno na sucho, jak i na mokro

+ idealny dla alergików

+ doskonale radzi sobie z praniem tapicerki i dywanów

MINUSY

− ciężka obudowa

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Odkurzacz piorący Vax Wet & Dry 6151 SX

odkurzacz piorący Vax Wet & Dry 6151 SXMieszkasz z psem lub kotem? Usuwanie jego sierści z dywanu jest czasochłonne, a efekt nie zawsze zadowalający? Wybierz odkurzacz piorący Vax Wet & Dry 6151 SX, a już nigdy nie będziesz narzekać na wszechobecną sierść. Wszystko dzięki dołączonej do urządzenia turboszczotce, w której wnętrzu znajduje się specjalny, szybko obracający się wałek. Taka konstrukcja pozwala na znacznie lepsze zbieranie włosów czy sierści niż standardowy odkurzacz. Chcesz zaoszczędzić czas spędzany na sprzątaniu domu? Korzystając z odkurzacza Vax Wet & Dry 6151 SX możesz jednocześnie odkurzać posadzkę oraz ją myć na mokro – zapomnij o tradycyjnym odkurzaczu i klasycznym mopie! Sprzęt sprawdzi się też w sytuacji, gdy posiadasz dużo książek. Jak to możliwe? W komplecie znajduje się specjalna szczotka z włosiem, którą szybko i sprawnie usuniesz kurz nagromadzony na ich okładkach – tak po prostu.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1500 W

Typ filtra: antyalergiczny

Pojemność zbiornika: 12l

Zasięg pracy: 9,5 m

Kolor: czarny

PLUSY

+ funkcja zbierania wody

+ teleskopowa rura

+ możliwość pracy i na sucho i na mokro

+ dodatkowe ssawki i szczotki

+ turboszczotka do najtrudniejszych zabrudzeń

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZK

odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZKOdkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZK to nieco unowocześniona wersja urządzenia z serii Pro, które pojawiło się już w naszym rankingu. Co warto wiedzieć o tej wersji? Przede wszystkim to, że jest wręcz stworzona do alergików, gdyż posiada zintegrowany filtr EPA wychwytujący kurz, roztocza i inne mikrocząsteczki, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Na uwagę zasługuje również wyjątkowa wygoda użytkowania, którą można zawdzięczać miękkim kółkom, które nie tylko ułatwiają przesuwanie sprzętu, lecz jednocześnie nie rysują posadzki. Odkurzacz posiada także funkcję informowania o zapełnieniu worka. Nie musisz zatem sprawdzać tego ręcznie i marnować czas. Elastyczny wąż oraz 6-metrowy przewód zasilający zapewniają Ci z kolei duży zakres pracy – tak, abyś nie musiał co chwilę przerywać odkurzania, by przepiąć wtyczkę do innego gniazdka.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1500 W

Typ filtra: antyalergiczny

Pojemność zbiornika: 2,5 l

Zasięg pracy: 9 m

Kolor: żółto-czarno-biały

PLUSY

+ funkcja zbierania wody

+ miękkie kółka

+ możliwość odkurzania na sucho

+ wskaźnik zapełnienia worka

+ dodatkowe akcesoria

MINUSY

− dość głośna praca

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Podsumowanie

Jak widać, odkurzacze piorące mogą posiadać szereg dodatkowych funkcji, które podwyższają komfort podczas korzystania z nich. Jeśli zależy Ci na tym, by zmniejszyć liczbę posiadanego AGD, postaw na model pracujący tak na mokro, jak na sucho – dzięki temu będziesz mógł zrezygnować z tradycyjnego odkurzacza. Kupując odkurzacz piorący, zwróć również uwagę na znajdujące się w zestawie końcówki – to one decydują bowiem o jego funkcjonalności. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając takie urządzenie? Po więcej wskazówek zajrzyj tutaj: Jaki odkurzacz piorący wybrać?

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link