Które słuchawki do iPhone'a kupić?

Autor: Anna

Telefony iPhone to jeden z flagowych produktów firmy Apple. Cieszą się one od lat bardzo dużą popularnością, a ich posiadanie uchodzi za oznakę prestiżu i dobrego gustu. Sam smartfon spełnia oczywiście wiele różnych funkcji, ale niezbędne – zresztą jak do każdego telefonu – są dodatkowe akcesoria.

Słuchawki do iPhone i telefon Apple

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym kierować się, gdy kupujemy słuchawki do iPhone'a
  2. na jakie modele zwrócić uwagę

Jakie słuchawki do iPhone’a kupić?

Kobieta ze słuchawkami bezprzewodowymi Apple

Słuchanie muzyki jest jedną z najczęstszych czynności, jakie można wykonywać przy użyciu urządzeń przenośnych. Potrzeba do tego oczywiście słuchawek, aby nie zakłócać spokoju innych osób. Jakie słuchawki do iPhone’a będą najlepsze?

Rzecz jasna najtrafniejszym wyborem byłyby oryginalne słuchawki do iPhone’a. Powody są dość jasne – cały design słuchawek i ich wygląd jest stworzony w taki sposób, aby harmonijnie współgrał z samym urządzeniem Apple. Taki wybór jest najbardziej logiczny, chociaż należy brać pod uwagę, że cena tego niewielkiego akcesorium będzie sporo wyższa od innych kompatybilnych z iPhonem słuchawek.

Ze względu na budowę słuchawek można wyróżnić kilka ich typów. Warto je poznać, aby dowiedzieć się, jak działają i jakie mają zalety. Słuchawki douszne iPhone, jak sama nazwa wskazuje, są umieszczane w uszach słuchającego. Uszy są oparciem dla słuchawek i dźwięk nie dostaje się bezpośrednio do kanału słuchowego. Przez to słuchawki mogą trzymać się nieco słabiej w uszach, a dźwięk może się wydostawać na zewnątrz. Jest to najtańszy rodzaj słuchawek.

Słuchawki dokanałowe to z kolei bardziej zaawansowane rozwiązanie, które wiąże się z nieco wyższą ceną. W ich przypadku budowę również podpowiada nazwa. Słuchawki wędrują do kanału słuchowego, dzięki czemu są stabilniej osadzone w uszach. To bardzo dobra propozycja dla osób, które lubią słuchać muzyki, gdy są w ruchu, np. podczas biegania czy ćwiczeń fizycznych. Wariantem takich słuchawek są bezprzewodowe słuchawki do iPhone’a True Wireless. Dzięki temu, że nie potrzebują one żadnych kabelków, są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Dodatkową ich zaletę stanowi to, że każda ze słuchawek jest oddzielona, dlatego mogą z nich korzystać dwie osoby naraz.

Można wybrać także słuchawki nauszne. One również sugerują wygląd swoją nazwą – przypominają bowiem nauszniki. Są to słuchawki, które ważą więcej i są obszerniejsze od tych mających formę klipsów, ale wiele osób preferuje właśnie ten rodzaj słuchawek.

Polecane słuchawki
  • 49,99 zł
  • 709 zł
  • 159,99 zł
  • 419 zł
  • 539 zł

Jakie słuchawki do iPhone’a można znaleźć na rynku?

Beats by Dr. Dre Beats Solo3 Wireless (srebrny)

Warto przejść do przeglądu rynku, jeśli chodzi o słuchawki do iPhone’a. Można wybierać zarówno te, które zostały wyprodukowane przez firmę Apple, jak i stworzone przez innych producentów.

Oryginalne słuchawki do iPhone’a, które kupimy najtaniej, to słuchawki douszne. Apple EarPods ze złączem Lightning w kolorze białym będą świetnie pasować do urządzenia, do którego zostaną podłączone. Są to słuchawki iPhone przewodowe, do których dołączono również mikrofon. To bardzo duże ułatwienie, ponieważ można mieć telefon schowany w kieszeni, a rozmówcy słuchać poprzez słuchawki i samemu mówić do małego mikrofonu umieszczonego w nich. Te słuchawki z regulacją głośności pasują nie tylko do iPhone’a, lecz także do iPada oraz iPoda, czyli innych znanych urządzeń marki Apple.

Regulacji głośności są pozbawione słuchawki Apple AirPods 2019 z bezprzewodowym etui ładującym. Są one jednak warte swojej ceny, gdyż to słuchawki dokanałowe korzystające z technologii True Wireless. Znakomitym rozwiązaniem jest etui ładujące. Dzięki niemu można korzystać z urządzenia praktycznie przez całą dobę. Jeśli ktoś zastanawia się, jakie słuchawki bezprzewodowe do iPhone’a będą odpowiednie, to powinien zdecydować się na właśnie ten dostosowany do sprzętu Apple model. Oczywiście pod warunkiem, że dysponuje sporym budżetem. Te słuchawki iPhone AirPods będą naprawdę dobrym wyborem.

Do urządzenia Apple pasują też słuchawki innych producentów, np. JBL TUNE 220TWS. One również wykorzystują technologię True Wireless i nie potrzeba żadnych kabli, aby słuchać na nich muzyki. Podobnie jak w przypadku poprzednio opisywanego urządzenia, słuchawki te mają zasięg do 10 metrów. Zasilanie z etui nie jest aż tak imponujące, ale nadal długie i wynosi 16 godzin.

Oprócz słuchawek dokanałowych i nausznych są jeszcze dostępne słuchawki nauszne. Kygo A9/600 to model, który także korzysta z łączności bezprzewodowej poprzez Bluetooth lub NTC, chociaż jest możliwa opcja z kablem 3,5 mm. Te słuchawki mają mikrofon i da się w nich swobodnie regulować głośność. Czas pracy bez wątpienia robi wrażenie – mogą one działać nawet do 26 godzin, a ich zasięg to 10 metrów. Można je podłączyć nie tylko do urządzeń Apple, ale i do innych telefonów i smartfonów.

Nietuzinkowy wygląd to cecha innych słuchawek nausznych - Fresh 'n Rebel Clam. Czas pracy jest tu jeszcze dłuższy niż w przypadku poprzednio opisywanych słuchawek i wynosi aż 35 godzin. Podobnie jak słuchawki Kygo, mają one regulację głośności i mikrofon oraz są kompatybilne z różnymi typami telefonów – iPhone’ami oraz smartfonami innych producentów.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link