Najlepsze grille raclette – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Joanna

Chociaż grill raclette cieszy się w Polsce mniejszą popularnością niż klasyczny, urządzenie to jest świetnym urozmaiceniem posiłków w gronie przyjaciół czy rodziny. Pozwala ono przygotować smakowite przekąski na bazie sera i wspólnie zjadać je wprost z patelni. Zastanawiasz się, jaki grill elektryczny raclette wybrać? Poznaj opinie klientów o najlepszych modelach!

Patelnia do grilla raclette

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co to jest grill raclette i do czego służy,

- który grill elektryczny raclette polecają klienci,

- kiedy ich zdaniem warto kupić taki grill.

Elektryczny grill raclette – z czym to się je?

Znajomi jedzą przekąski z grilla elektrycznego racletteZastanawiasz się, czym jest grill raclette i jak można go wykorzystać? Jego nazwa pochodzi od gatunku szwajcarskiego sera, który tradycyjnie je się w formie stopionej, na przykład z warzywami lub pieczywem.
Najczęściej jest to okrągły lub prostokątny grill elektryczny, który można ustawić na środku stołu i cieszyć się gorącymi przekąskami wprost z miniaturowej patelni w formie niewielkiej łopatki. W zależności od modelu na jednym grillu może się znaleźć kilka patelenek – dzięki temu każda osoba przy stole może stworzyć swoją własną kompozycję z sera i dodatków.
To jednak nie wszystko – tradycyjnie każdy grill raclette jest przykryty dodatkową płytą opiekającą serowe przekąski od góry. Po nagrzaniu tę część można wykorzystać do grillowania dodatków.

WSKAZÓWKA

Nawet jeśli nie masz ochoty na raclette, grill tego typu możesz wykorzystać jak tradycyjny. Może Ci posłużyć do przyrządzania zdrowych szaszłyków, jak również smażenia warzyw, ryb czy jajek bez dodatku tłuszczu.

Szwajcarski grill elektryczny – opinie o grillach raclette

Choć grille elektryczne raclette nie są jeszcze w Polsce popularne, coraz więcej osób wybiera takie urządzenie. Chcesz dowiedzieć się, jakie są opinie klientów o dostępnych na rynku grillach tego typu? Nasi użytkownicy chętnie korzystają z nich podczas nieformalnych rodzinnych spotkań czy imprez w gronie znajomych – wspólnie przyrządzony posiłek w tej formie to świetna zabawa.
Zastanawiasz się, jaki grill elektryczny najlepiej kupić do przyrządzania raclette? Do najczęściej wybieranych należy model Russell Hobbs Raclette Fiesta 21000-56, który wyposażono w aż 8 mini-patelni, ruszt oraz specjalną kamienną płytę. Dzięki temu, jak twierdzą klienci, w gotowanie może zaangażować się cała rodzina. Zestaw jest też bardzo praktyczny – jak pisze jedna z użytkowniczek: W porównaniu z poprzednim grzeje szybciej, bardziej równomiernie, a także, co ważne, po użyciu dobrze się czyści. Patelenki lekkie, poręczne, także łatwe w czyszczeniu i nie przywierają.

Grill raclette – kiedy warto go kupić?

Grill elektryczny Russell Hobbs Raclette Fiesta 21000-56Grille do przyrządzania raclette to świetny wybór dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas z rodziną czy znajomymi nie tylko podczas jedzenia, ale też wspólnego pichcenia potraw. Jak pisze małpeczka w recenzji popularnego grilla raclette Severin RG 2681, jest to super zabawa i dobre jedzonko na spotkania z bliskimi znajomymi. Każdy robi sobie na mini patelni to, co najbardziej lubi, a możliwości wiele.
Warto kupić grill raclette, jeśli:
  • często przyjmujesz gości,
  • lubisz gotować w towarzystwie przyjaciół,
  • chcesz zabłysnąć, organizując domówkę czy spotkanie znajomych,
  • masz dużą rodzinę i chcesz urozmaicić spędzany przy stole czas.
Wolisz tradycyjny grill elektryczny, na którym przygotujesz latem ulubione smażone kiełbaski i szaszłyki? Przeczytaj: Najlepszy grill elektryczny do ogrodu – 4 polecane modele.
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link