Czym wyróżnia się najlepsza prostownica do włosów? Przegląd liderów

Autor: Joanna

Prostownica do włosów to urządzenie do stylizacji, pozwalające uzyskać efekt prostych włosów i subtelnych fal. Ten wyjątkowy produkt dostępny jest w wielu wariantach, ale tylko najlepsze prostownice nie niszczą struktury włosa, a wręcz ją odbudowują. Sprawdź, które modele są najbardziej polecane.

Prostownica dla młodych dziewcząt

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie funkcje posiada najlepsza prostownica do włosów
 2. na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu
 3. jakie modele prostownic są najczęściej kupowane

Czym charakteryzuje się dobra prostownica?

Dziewczyna prostuje włosy prostownicą

Tylko najlepsza prostownica do włosów pozwoli na wykonanie fantazyjnej fryzury oraz jednocześnie zapewni włosom odpowiednią ochronę. Zabezpieczy ich strukturę przed wysoką temperaturą, wysuszeniem czy innymi uszkodzeniami. Dobra prostownica do włosów powinna być wykonana z materiałów, które nie elektryzują i nie przypalają włosów. Producenci oferują szeroki asortyment urządzeń, które zarówno prostują włosy, jak i je podkręcają, pozostawiając subtelne fale. Od właściwości sprzętu zależy kondycja włosów. Jednym z liderów pod względem zadowolenia użytkowników jest prostownica ceramiczna Remington Keratin Protect S8598. Odznacza się ona śliską powłoką płytki, nagrzewającą się równomiernie i nieprzyklejającą włosów, przez co urządzenie nie wyrywa ich z cebulkami, nie kruszy i nie pali. Dużym zainteresowaniem cieszy się też prostownica tytanowa, taka jak Philips HP8374/00, której płytka została wykonana z bardzo trwałego materiału. Ten produkt jest polecany przede wszystkim do grubych i kręconych włosów oraz tych opornych na inne metody stylizacji. Podobnymi cechami odznaczają się prostownice diamentowe, turmalinowe i marmurowe. Innowacją jest prostownica na podczerwień, wykorzystująca technologię infrared, czyli emisji promieni elektromagnetycznych o dłuższej fali niż światło widzialne. Prostownica tego typu dodatkowo wspomaga absorpcję składników odżywczych w strukturę włosów, zwiększa odporność łusek na uszkodzenia, neutralizuje bakterie i nieprzyjemne zapachy oraz wspiera odpowiednie nawilżenie włosów. Prostownica z podczerwienią polecana jest szczególnie do włosów zniszczonych i farbowanych.

 • 199 zł
 • 549 zł
 • 149,99 zł
 • 179,99 zł
 • 129,99 zł

Keratyna, jonizacja, wytwarzanie pary – jakich dodatków szukać?

Najlepsza prostownica ceramiczna Remington Sleek & Curl S6500

Prostownica, która nie niszczy włosów, posiada również wiele dodatkowych funkcji poza nagrzewającą się płytką. Najbardziej pożądana jest prostownica z jonizacją, taka jak np. Philips ProCare Keratin HP8 361, której właściwości zamykają łuski włosów, chroniąc ich strukturę przed spaleniem i łamaniem. Funkcji jonizacji warto szukać szczególnie w modelach z płytką wykonaną z gorszego materiału, np. teflonu. Efekt wygładzenia, lśnienia i miękkości można uzyskać też dzięki wsparciu działania ultradźwięków i wytwarzania pary. Spośród klasycznych modeli wyróżniającym się urządzeniem jest prostownica-lokówka BaByliss ST440E, której zakrzywiona płytka umożliwia podkręcanie włosów bez potrzeby manipulowania sprzętem. Aby stworzyć głębokie loki o różnej wielkości lub poprawić objętość fryzury, warto zapoznać się z poradnikiem Jak wybrać dobrą prostownicę do loków, w którym zostały przedstawione funkcje i dodatki do najlepszych prostownic do loków. Ciekawym produktem jest szczotka prostująca Remington Keratin Protect CB7480, która zarazem rozczesuje i prostuje włosy. Poleca się ją zwłaszcza osobom stylizującym się do wyjścia w pośpiechu. Niektóre prostownice do włosów posiadają także ochronny kosmetyk, który jest uwalniany pod wpływem ciepła. Takie działanie odbudowujące i jednocześnie zabezpieczające włosy przed wysoką temperaturą posiada m.in. Philips BHS376/00, czyli prostownica z keratyną.

Jaka prostownica – przegląd modeli

Wybór prostownicy do włosów może przysparzać wiele dylematów. Rynek oferuje szereg modeli posiadających różnorodne udogodnienia w pracy nad stylizacją. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się m.in.:

 • Remington Sleek & Curl S6500 – z ceramiczną płytką, funkcją Turbo do szybszego nagrzewania oraz systemem blokowania temperatury, aby urządzenie nie zużywało więcej energii elektrycznej, niż jest to niezbędne.
 • Babyliss i-Pro 235 ionic L Diamond Ceramic ST389E – umożliwiająca bezpieczną stylizację nawet na mokrych włosach. Produkt posiada funkcję jonizacji, która poprawia kondycję włosów i usprawnia naturalne układanie się rozpuszczonych włosów. Z kolei wbudowany grzebień kontroluje cały proces prostowania lub kręcenia i pilnuje, aby włosy nie były splątanie i każdy nich został poddany obróbce termicznej.
 • Philips ProHPS930/00 – z obrotowym kablem ułatwiającym manewrowanie urządzeniem, automatycznym wyłącznikiem zasilania, kontrolką docisku nakładek, ruchomymi płytkami i funkcją szybkiego nagrzewania.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny