Najlepsza parownica do ubrań – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Anna

Chcesz zawsze wyglądać schludnie i elegancko, jednak rano nie masz czasu na mozolne rozkładanie deski do prasowania i wygładzania ubrań żelazkiem? Nie warto zaniedbywać swojego wizerunku lub spóźniać się na ważne spotkania – weź pod uwagę kupno parownicy do ubrań. Dzięki opiniom naszych klientów z łatwością wybierzesz odpowiedni dla Ciebie model.


Prasowanie parownicą do ubrań jest łatwe i skuteczne

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym jest i jak działa parownica do ubrań,

- jakie są najważniejsze parametry parownic do prasowania,

- jaką parownicę wybrać – opinie klientów RTV Euro AGD.

Czym jest parownica do prasowania?

Parownica do ubrań pozwala szybko odświeżyć ubraniaParownica do ubrań, zwana również steamerem, to urządzenie, które przypada do gustu osobom nieprzepadającym za prasowaniem. Dzięki niemu możesz z łatwością pozbyć się z odzieży zagnieceń, a także odświeżyć ją, usunąć z niej nieprzyjemny zapach oraz zniszczyć znajdujące się na tkaninach bakterie. Wysoka funkcjonalność parownic do prasowania pozwala na stosowanie ich w płaszczyźnie pionowej lub poziomej, więc zabiegom można poddawać zarówno ubrania rozłożone na kanapie, jak i wiszące na wieszakach. Dodatkowo takie opcje otwierają przed Tobą również możliwość odświeżania innych tekstyliów, np. zasłon, firan czy obrusów.

Jak działa parownica do ubrań? Zasada jej pracy jest prosta. Do pojemnika znajdującego się w urządzeniu należy wlać wodę i uruchomić je. Z parownicy do prasowania zacznie wydobywać się silny strumień pary, który będzie miał wpływ na wygładzanie i odświeżanie tkanin. Większość modeli posiada możliwość regulacji siły strumienia pary, tak aby skutecznie działały one równie skutecznie na delikatnych materiałach, jak i tych grubszych.

WSKAZÓWKA

Korzystając z parownicy do ubrań, możesz zwiększyć żywotność swojej odzieży. Dotyczy to w szczególności tych elementów, których nie chcesz prać po jednym założeniu, np. spodni czy swetrów. Po użyciu parownicy do prasowania zostaną one skutecznie odświeżone, a nie będą wymagały prania – a im rzadziej pierzesz ubrania, tym dłużej zachowują one swoją trwałość.

Rodzaje parownic do ubrań i najważniejsze parametry

Wyróżniamy dwa modele parownic do prasowania:

 • ręczne parownice do ubrań – są to urządzenia kompaktowe, a przez to bardzo wygodne w użytku. Świetnie sprawdzają się również w czasie podróży, kiedy służą do wygładzania wyciągniętej z walizki odzieży – taka jest np. parownica Ariete 4167. Posiadaja jednak dość mały zbiornik na wodę i często trzeba go uzupełniać,
 • stojące parownice do prasowania – takie modele zajmują o wiele więcej miejsca, należy więc przez zakupem upewnić się, czy będziesz je miał gdzie przechowywać. Posiadają jednak większy zbiornik na wodę, a także zintegrowany wieszak, tak jak parownica SteamOne S-Valet, na którym możesz zawiesić odświeżaną koszulę czy bluzkę.

Kiedy już zdecydujesz się na jeden z dwóch rodzajów parownicy do ubrań, zwróć także uwagę na inne parametry urządzenia:

 • moc parownicy do ubrań – będzie odpowiadała za skuteczność wygładzania ubrań,
 • czas nagrzewania – ważne, aby urządzenie szybko było gotowe do pracy, szczególnie jeśli przygotowujesz ubrania zaraz przed wyjściem,
 • wielkość zbiornika na wodę – od tego zależy, ile sztuk odzieży będziesz mógł odświeżyć przy jednym napełnieniu pojemnika,
 • regulacja siły strumienia – pozwoli dopasować urządzenie do konkretnych tkanin.
 • 169 zł
 • 299 zł
 • 169,99 zł
 • 599 zł
 • 99,99 zł

Jaką parownicę wybrać – opinie klientów

Wśród modeli dostępnych w naszej ofercie zdecydowanie największą popularnością cieszy się parownica do prasowania SteamOne S-Travel. Jednym z zadowolonych klientów jest Anna: Jestem bardzo zadowolona z zakupu. (…) Prasuje się rewelacyjnie, bluzki i sukienki z falbankami oraz koszule nie są już wyzwaniem ;) Dodam, że wcześniej nie lubiłam prasować. Duży plus za bardzo długi kabel, lekkość urządzenia i poręczność oraz za design. Z czystym sumieniem mogę polecić. Alicja natomiast dodaje: Po zakupie steamera mogę non stop prasować. Prasowanie stało się przyjemniejsze i o wiele sprawniejsze. Używam go w domu, a zwłaszcza, gdy spóźniam się do pracy – a robię to prawie codziennie.

Parownica do ubrań SteamOne S-ValetRównie dobre opinie ma parownica do ubrań Philips Steam&Go GC360/30, która cieszy się uznaniem przede wszystkim za wygodę użytkowania: Parownica spełnia moje oczekiwania, jestem zadowolona z zakupu. Może mały pojemnik na wodę, ale za to jest lekka i wygodna w użyciu. Z opinią Iwony zgadza się Mietko w sposób krótki, ale treściwy: Wspaniała rzecz do użytkowania w domu i podróży.

Jednak nie tylko parownice ręczne cieszą się dużą popularnością. Naszym klientom przypadł do gustu także model SteamOne S-Valet, o którym czytamy: Parownica bardzo elegancko się prezentuje, luksusowy produkt, spełniający swoje zadanie w 100% lub Odkąd posiadam steamer, zapomniałam o żelazku. Jest rewelacyjnym urządzeniem. Bardzo łatwy w obsłudze, szybko i sprawnie można wyprasować ubrania. Polecam każdemu!

Parownice do ubrań usprawniają prace domowe i pozwalają zaoszczędzić czas. Sprawdź również inne urządzenia, z którymi codzienne obowiązki będą łatwiejsze. Przeczytaj nasz artykuł Jaki odkurzacz piorący wybrać.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link