Najczęstsze błędy podczas użytkowania depilatora

Autor: Joanna

Depilacja mechaniczna to jedna ze skuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Niewłaściwie wykonana może być jednak bolesna, a jej efekt odbiegać od Twoich oczekiwać. Jaki depilator najlepiej kupić i jak go używać? Zobacz, jakie błędy popełniasz przy depilacji!

jaki wybrać depilator?

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. Jaki wybrać depilator, żeby zabieg był maksymalnie komfortowy
 2. Jak przygotować skórę do depilacji i ukoić ją po zabiegu
 3. Na co uważać, używając depilatora elektrycznego

Depilator – jaki wybrać, żeby nie bolało?

depilator elektryczny Philips Satinelle Advanced BRE635/00Wielu użytkowników depilatorów elektrycznych już po pierwszym użyciu chowa je do szuflady, gdyż poziom bólu podczas zabiegu wydaje się nie do zniesienia. Okazuje się jednak, że winę za to ponosi niewłaściwa eksploatacja sprzętu lub wybór nieodpowiedniego modelu. Jaki wybrać depilator i jak go używać?
Jeśli chcesz, by zabieg był maksymalnie komfortowy, wybierz dobry, tani depilator, który można stosować pod wodą – takie urządzenia znajdziesz w tej kategorii. Wystarczy zanurzyć skórę w wodzie, a ból stanie się niemalże nieodczuwalny. W złagodzeniu dyskomfortu pomoże także nakładka napinająca skórę, która znajduje się chociażby w tym modelu.

Co jeszcze zrobić, by depilacja bolała jak najmniej?

 • Podczas zabiegu ciało powinno być zawsze idealnie wyprostowane, co zmniejszy ryzyko zacięcia skóry obrotowymi ostrzami.
 • Podczas depilacji stref bikini napinaj skórę palcami, a najlepiej używaj jedynie tych urządzeń, które posiadają specjalną końcówkę do bikini. Za przykład niech posłuży tutaj ten produkt.
 • Jeśli depilujesz obszar pach, maksymalnie unieś rękę do góry, by skóra była mocno napięta, a następnie przesuwaj głowicę depilatora jednocześnie w różnych kierunkach.

UWAGA

Skóra pod pachami jest szczególnie wrażliwa, dlatego po depilacji lepiej nie podrażniać jej dodatkowo stosowaniem dezodorantów, perfum czy innych środków, w których składzie znajdują się alkohole lub silnie pachnące składniki.

O czym pamiętać przed i po depilacji?

Jednym z błędów początkujących użytkowników depilatorów elektrycznych jest niewłaściwe przygotowanie skóry do zabiegu. Przed przystąpieniem do depilacji należy:

 • zapuścić włoski – depilatory zazwyczaj wyłapują tylko te dłuższe,
 • zrobić peeling dzień wcześniej – aby usunąć martwy naskórek,
 • wziąć kąpiel pół godziny przed depilacją – zmiękczysz w ten sposób skórę i usuwanie włosków będzie mniej bolesne.

Depilacja mechaniczna to dość inwazyjny zabieg, w którego efekcie włoski są wyrywane wraz z cebulkami. Zupełnie naturalne jest zatem to, że skóra jest później zaczerwieniona i boli, a włoski wrastają. Możesz jednak złagodzić te objawy, nawilżając skórę i rozmasowując miejsca poddane depilacji.

Polecane depilatory
 • 409 zł
 • 399 zł
 • 557 zł
 • 449 zł
 • 559 zł

Jak prawidłowo używać depilatora elektrycznego?

depilator elektryczny – jak używać?Korzystając z depilatora elektrycznego, zwróć też uwagę na następujące aspekty:

 • przesuwaj głowicę urządzenia płynnym, powolnym ruchem. Nie dociskaj jej do mocno do skóry;
 • depilując ręce lub nogi, kieruj urządzenie od dołu do góry;
 • pamiętaj o tym, by zawsze zmieniać nakładki depilatora na takie, jakich potrzebujesz. Depilowanie skóry pod pachami nakładką do nóg może się okazać bolesne i nieskuteczne;
 • pamiętaj o tym, aby dokładnie wyczyścić i zdezynfekować depilator po każdym użyciu – jeśli to możliwie – pod bieżącą wodą, a jeśli nie – na sucho, przy użyciu szczoteczki. Brudne ostrza mogą roznosić bakterie, które przy kolejnym zabiegu zostaną przeniesione na skórę. Efektem tego będą czerwone, niekiedy ropne stany zapalne, które zdecydowanie nie poprawią wyglądu skóry.

Zobacz, jakie depilatory elektryczne warto kupić: Depilator do 700 zł – ranking TOP 7. Dowiedz się też, jak działają depilatory IPL.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link