Data publikacji: 28 listopada 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jak działa depilator IPL?

Poleć znajomemu Drukuj

Marzysz o perfekcyjnie gładkich nogach bez konieczności powtarzania mozolnych i nieraz bolesnych zabiegów pielęgnacyjnych? W takim razie dowiedz się wszystkiego o depilatorach IPL. Sprawdź, jak działają te urządzenia i jak używać ich w domowych warunkach. Teraz możesz pokazać nogi, kiedy tylko zechcesz, nie martwiąc się długotrwałym usuwaniem owłosienia każdego dnia. Jak działa depilator IPL?

Gładkie nogi po fotoepilacji

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czy depilator IPL to depilator laserowy,

- czym jest i jak działa domowy depilator IPL,

- jakie są przeciwwskazania dotyczące używania depilatora IPL,

- jak klienci oceniają depilatory świetlne.

Depilator IPL a depilator laserowy

Gładka skóra pod pachami po depilacji IPLDepilacja IPL często błędnie nazywana jest depilacją laserową. Dzieje się tak, ponieważ oba zabiegi przebiegają w podobny sposób, a dodatkowo są wysoce skuteczne. Jednak różnica dotyczy sposobu działania depilatora IPL i laserowego. Depilacja laserowa odbywa się dzięki zastosowaniu technologii HPL wykorzystującej wiązki laserowe. W depilatorach świetlnych stosuje się natomiast technologię IPL z użyciem wiązki światła. Obecnie depilację laserową wykonuje się głównie w salonach kosmetycznych, natomiast depilatory IPL coraz częściej używane są w domowym zaciszu.

Depilatory IPL – zasada działania

Fotoepilacja, czyli zabieg usuwania włosów za pomocą depilatorów świetlnych, cieszy się coraz większym zainteresowaniem przede wszystkim dlatego, że jest bezbolesna. Urządzenie wypuszcza impulsy światła skierowane na mieszki włosowe i uszkadza je w taki sposób, aby je usunąć lub przynajmniej osłabić. Skutkiem tego włosy przestają rosnąć lub odrastają o wiele cieńsze i jaśniejsze. Zapewnia to zjawisko fototermolizy, czyli podgrzewania części wzrostowych włosa, które jednocześnie jest całkowicie bezpieczne dla skóry. Osiągnięcie pożądanego efektu jest możliwe po wykonaniu kilku lub kilkunastu zabiegów fotoepilacji.
Korzystanie z depilatora świetlnego jest bardzo proste. Przed użyciem urządzenia należy dokładnie ogolić wybrane partie ciała, a następnie przykładać włączony depilator IPL na czyste i suche fragmenty skóry. Cały zabieg jest bezbolesny, przebiega szybko i nie podrażnia skóry, dlatego można stosować depilator świetlny również w okolicach bikini i pod pachami.

WSKAZÓWKA

Zastosowanie fotoepilacji nie sprawi, że włoski całkowicie znikną i już nigdy nie odrosną. Używanie depilatora IPL pozwala na ograniczenie usuwania owłosienia do minimum – prawdopodobnie po pełnej serii zabiegów konieczne będzie stosowanie kolejnych sesji raz na kilka miesięcy.

Proponowane produkty:
Philips Lumea Prestige BRI956/00 <%– –%>
Philips Lumea Prestige BRI953/00 <%– –%>
Philips Lumea Advanced SC1998/00 <%– –%>

Czy depilatory IPL są dla każdego?

Depilator IPL Philips Lumea Prestige BRI956/00Niestety depilatory IPL nie mogą być stosowane przez wszystkich. Wiązka światła w urządzeniu działa na melaninę zawartą we włosach. Ta absorbuje światło i w ten sposób włoski są niszczone. Dlatego też depilatory świetlne są skuteczne dla osób posiadających jasny lub pośredni odcień karnacji, a także włosy od naturalnego blondu do czerni. Nie sprawdzają się natomiast w przypadku bardzo jasnych włosów – blond i siwych – oraz rudych.
Inne przeciwwskazania, jakie trzeba wskazać, to m.in. łuszczyca, bielactwo czy opryszczka, a także wszelkie inne choroby skóry. Dodatkowo niektóre choroby przewlekłe także mogą wyeliminować możliwość używania depilatora IPL, np. cukrzyca lub nowotwór. Przed skorzystaniem z depilatora świetlnego koniecznie należy przeczytać ulotkę producenta, aby mieć pewność, że urządzenie będzie dla Ciebie bezpieczne.

Depilator IPL – opinie

Depilatory świetlne cieszą się coraz większą popularnością, dlatego też możemy znaleźć sporo opinii na ich temat. Niektórzy wskazują na wysoką skuteczność urządzeń i znaczną różnicę w ilości włosów już po 3 sesjach, jak np. w przypadku depilatora IPL Babyliss. Inni zaś doceniają wygodę użytkowania, w szczególności w przypadku modeli bezprzewodowych takich jak Philips Lumea Prestige. Jak natomiast prezentuje się kwestia ceny? Depilatory świetlne nie są tanie, jednak nasi klienci mimo to polecają ich zakup, gdyż kosztują mniej więcej tyle, co 2-3 zabiegi depilacji laserowej w salonie kosmetycznym, a więc wydatek może się szybko zwrócić.
Zastanawiasz się nad zakupem depilatora IPL na prezent dla żony? Sprawdź również nasze inne propozycje – Pomysł na prezent gwiazdkowy dla żony – propozycje do 100, 200 i 500 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Zobacz, dlaczego warto pić wodę!

Zobacz więcej   
Zastanawiasz się, czy woda z kranu nadaje się do picia? Odpowiadamy!
Zobacz więcej   
Zobacz, jak być eko i zużywać mniej plastików z dzbankami filtrującymi!
Zobacz więcej   

Znajdź nas