Depilacja IPL – jak działa depilator IPL, zasady prowadzenia zabiegu, przegląd modeli depilatorów

Autor: Joanna

Depilacja IPL polega na osłabieniu cebulek włosów dzięki działaniu intensywnie pulsującego światła. Zabieg pozwala w bezbolesny i szybki sposób cieszyć się gładką skórą nóg czy okolic bikini przez długi czas. Sprawdź, jakie depilatory IPL oferuje rynek i jak używać tych urządzeń w domowym zaciszu.

Gładkie nogi po fotoepilacji

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak działa depilator IPL
  2. jak używać depilatora IPL w domu
  3. jakie są przeciwwskazania dotyczące depilacji IPL

Na czym polega usuwanie owłosienia depilatorem IPL?

Gładka skóra pod pachami po depilacji IPL

Depilatory IPL to urządzenia do usuwania włosów emitujące spektrum impulsów świetlnych o różnej długości fal, które, pochłaniane przez cebulki włosów, osłabiają ich strukturę. W efekcie zabiegu włosy przestają rosnąć lub odrastają cieńsze, jaśniejsze i bardziej delikatne. Taka fotodepilacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem przede wszystkim dlatego, że jest bezbolesna. Dzieje się tak przez wykorzystanie zjawiska fototermolizy, czyli podniesienia temperatury części wzrostowych włosa. Osiągnięcie depilacji możliwe jest po wykonaniu kilku lub kilkunastu zabiegów i powtarzaniu ich co jakiś czas. Jest tak ze względu na to, że macierz włosa po przeprowadzeniu IPL jest tylko usypiana na długi czas, a nie poddawana faktycznej degradacji. Urządzenie IPL do depilacji światłem jest proste w obsłudze. Przed użyciem sprzętu trzeba dokładnie ogolić wybrane partie ciała, a następnie przyłożyć włączony depilator IPL na czyste i suche fragmenty skóry. Dla optymalnego działania urządzenia, należy ustawić głowicę w pozycji umożliwiającej pełen kontakt ze skórą. Depilację IPL można przeprowadzić nie tylko na nogach, ale także we wrażliwych obszarach bikini czy pod pachami, a nawet usunąć ciemny wąsik w okolicach ust. Po każdym zabiegu powinno się dokładnie wyczyścić głowicę urządzenia.

CZY WIESZ, ŻE...

Nawet najlepszy depilator IPL nie sprawi, że włoski całkowicie znikną i już nigdy nie odrosną. Poddawanie się zabiegowi IPL pozwala jednak na ograniczenie usuwania owłosienia do minimum bez względu na rodzaj karnacji i kolor włosków. W odróżnieniu od depilacji laserowej, której powodzenie w dużej mierze wyznacza typ skóry i zarostu.

Polecane depilatory ipl
  • 1 199 zł
  • 799 zł
  • 599 zł
  • 1 299 zł
  • 1 449 zł

Depilacja IPL w domu

Depilator IPL Philips Lumea Prestige BRI956/00

Usuwanie owłosienia metodą IPL w domowych warunkach wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim należy oczyścić skórę z wszelkiego rodzaju kremów, balsamów i innych kosmetyków, a także maści leczniczych. Trzeba też dokładnie ogolić wybraną okolicę ciała, ale nie poddawać jej depilacji z zastosowaniem wosku, pęsety lub innych depilatorów. Istnieje wówczas duże prawdopodobieństwo, że fotodepilacja IPL nie przyniesie pożądanych efektów ze względu na brak cebulek. Poleca się ponadto ograniczenie ekspozycji skóry na światło UV oraz przesunięcie zabiegu w przypadku antybiotykoterapii bądź zajęć na pływalni z chlorowaną wodą. Wówczas nawet najlepsze depilatory IPL mogą powodować podrażnienia i uczucie dyskomfortu w trakcie aplikowania światła.

Urządzenie IPL do depilacji światłem – przegląd modeli

Depilacja IPL cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego na rynku można znaleźć wiele modeli wyposażonych ponadto w różnorodne dodatkowe udogodnienia. Decydując się na depilator IPL, warto zwrócić uwagę m.in. na żywotność lampy, czyli liczbę emitowanych impulsów świetlnych. Braun IPL 5124 o mocy 400000 wiązek umożliwia depilację włosów na całym ciele, a brak kabla sieciowego dodatkowo pozwala na komfortowe manewrowanie urządzeniem. Z kolei bezprzewodowy depilator IPL, taki jak Philips Lumea Prestige BRI953/00 wyposażony w czujnik SmartSkin, ułatwia wybór intensywności zabiegu, wykrywając odcień skóry i jakość włosa; zaś wymienne nasadki dopasowane do profilu ciała, twarzy i miejsc wrażliwych pozwalają na pełną kontrolę zabiegu. Dużym uznaniem wśród użytkowników cieszy się Beautifly B-SHINE, który poza funkcją depilacji IPL umożliwia uzyskanie efektu anti-aging oraz prowadzenie kuracji przeciwtrądzikowej. Wielofunkcyjny sprzęt pozwala silnie ujędrnić skórę dzięki aktywacji komórek w produkcji kolagenu i elastyny. Z kolei Braun Silk-expert IPL BD 5008, z dołączoną do zestawu szczoteczką, pomoże usunąć makijaż i inne zanieczyszczenia oraz obumarły naskórek. Dedykowany owłosieniu na twarzy jest również BaByliss G937E IPL, posiadający tryb ręcznego i seryjnego zwolnienia błysku światła, którego moc pozwala znacznie osłabić zarost już po 8 sesjach. Depilatory IPL nie są tanim produktem, aczkolwiek bardzo trwałym i wydajnym. To dobra inwestycja w pielęgnację urody. Koszt produktu sięga cenom blisko 2–3 zabiegów depilacji w salonie kosmetycznym, więc wydatek szybko się zwraca. Depilator IPL może stanowić idealny prezent dla partnerki. Sprawdź też nasze inne propozycje – Pomysł na prezent gwiazdkowy dla żony – propozycje do 100, 200 i 500 zł.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link